Nikola Jokic u përjashtua nga Lojë 4 për faull të Flagrant 2 fillimisht u shfaq në NBC Sports Uashington

Nikolla JokiqSezoni MVP mund të ketë mbaruar pak më herët sesa pritej.

Me Denver Nuggets duke kërkuar të shmangë një spastrim në Lojën 4 të raundit të dytë kundër Dielli Feniks të dielën, Jokic u dëbua pasi mori një faull flagrant 2 me 3:52 të mbetur në çerekun e tretë.

Jokic, pasi Suns kapi reagimin nga goditja e tij e humbur, goditi në mënyrë agresive topin dhe padashur goditi Cameron Payne ne fytyre. Payne ra në dysheme duke shtrënguar fytyrën e tij, dhe Jokic u përball me të Devin Booker. Të dy duhej të ndaheshin.

Duke cituar ndikimin, shpartallimin dhe ndjekjen, Jokic u vlerësua si Flagrant 2, duke i lënë Nuggets me një deficit 83-75 në një lojë eliminimi. Booker mori një faull teknik.

Jokiç kishte 22 pikë, 11 kërcime dhe katër asistime në 28 minuta.

Ai hyri në lojë mesatarisht 26.0 pikë, 14.0 kërcime dhe 6.3 asistime kundër Suns në seri. Kjo përfshinte një performancë prej 32 pikësh, 20 kërcime, 10 asistime në Lojën 3, duke iu bashkuar Kareem Abdul-Jabbar dhe Wilt Chamberlain si vetëm lojtari i tretë në historinë e playoffit të NBA me një lojë 30/20/10.

Me Nuggets në një vrimë të serive 3-0 dhe zvarritjen në të katërtin pa lojtarin e tyre më të vlefshëm, duket se një sezon historik për Jokic mund të përfundojë në një moment zhgënjimi.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu