Julius Randle kërkon të kalojë kundër uniformës së bardhë të mbrojtësit Magjik

Julius Randle kërkon të kalojë kundër uniformës së bardhë të mbrojtësit Magjik

Nike erdhi në ndeshjen e së enjtes mbrëma shumë në nevojë për një fitore, pasi sapo ra dy drejt dy më të mira të Konferencës Lindore në Brooklyn dhe Filadelfia.

Por ata gjithashtu hynë në lojë shumë shkurt në vendin e rojeve, me Elfrid Payton, Immanuel Quickley, Derrick Rose, dhe Lumenjtë Austin të gjithë jashtë.

Në mungesë të tyre, sidoqoftë, ishte Julius Randle i cili rriti lojën e tij, ashtu siç ka bërë kaq shpesh këtë sezon. Randle përfundoi me triple-dyfishin e tij të tretë të sezonit, duke vendosur një karrierë të re të lartë në asistime në proces me 18 pikë, 17 asistime dhe 10 kërcime.

“Na duhej një fitore në një mënyrë të keqe”, tha Randle pas ndeshjes. “Ne e dinim se nuk mund të largoheshim – veçanërisht në shtëpinë e gjykatës sonë – pa një fitore sot. Kështu që, unë jam krenar për ne. Unë jam i lumtur që kemi një [win] dhe fitoi ndeshjen në fundin mbrojtës siç kemi gjatë gjithë vitit. Ishte një fitore e mirë.

“Vetëm se si po shkonte ndeshja. Thjesht lexoni lojën, shkoni në pikat e mia dhe nëse vijnë, ata dyfishohen ose çfarëdo që të jetë, ato shemben, unë do të gjeja shokët e mi të skuadrës siç jam përpjekur të bëj gjatë gjithë vitit. Unë e dija që Orlando po vinte, ata janë një ekip i madh mbi-ndihmës, ata shkatërrojnë bojën, kështu që goditjet do të ishin aty gjatë gjithë lojës. “

“Leximi i lojës” është një frazë që trajneri kryesor Tom Thibodeau ka përdorur pa pushim këtë sezon, duke theksuar se ai dëshiron që lojtarët e tij të bëjnë lojrat e duhura në kohën e duhur.

Kështu që edhe në një natë kur Randle ishte paksa i qetë, duke shkuar 8-të-20 nga dyshemeja, Thibodeau ishte ende i entuziazmuar me mënyrën se si ishte në gjendje të merrte pikërisht atë që po i jepte loja, duke gjetur shokët e tij të skuadrës pa detyruar goditje.

“Mendova se Julius ishte përrallë duke bërë pjesë, për të pasur 17 asistime dhe thjesht duke gjetur një mënyrë për të fituar. … Ne kishim nevojë për të gjithë, dhe ishte një fitore e mirë, ”tha Thibodeau.

“Ishte një natë në të cilën ai nuk e gjuajti topin shkëlqyeshëm, por ai luajti shkëlqyeshëm. Pra, ai bëri gjëra të ndryshme për ne. 17 asistimet, i thotë të gjitha atje. Ai i bëri të gjithë rreth tij më të mirë, dhe ne duhej të gjenim një mënyrë për të fituar. … Më pëlqente që ai nuk i detyroi gjërat kur erdhi ai mbrojtës i dytë. Ai sapo bëri lojën e duhur dhe kështu fiton. Ato janë shfaqje fituese. ”

Randle dhe Knicks tani marrin disa ditë për t’u rikuperuar, pasi ata do të kthehen të dielën në gjykatën Madison Square Garden për një ndeshje të revancuar kundër Sixers.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu