Ky artikull synon të nxjerrë në pah disa nga shfaqjet më të mira të NBA DFS në çdo pozicion për formacionet tuaja të lojërave të parave. Mbani në mend se shkrimet e mëposhtme të lojtarëve janë ndërtuar më herët gjatë ditës, dhe nganjëherë situatat e dëmtimit / pushimit mund të ndryshojnë peisazhin e fantazisë. Monitorimi i tonave Lajme dhe Lajme të Titujve NBA gjatë gjithë ditës do t’ju mbajë në lak ndërsa ju jep pasojat pasuese të DFS të secilës pjesë të informacionit.

Do të hedhim një vështrim në listën kryesore të gjashtë ndeshjeve të së mërkurës duke filluar nga 7:30 ET.

Garda e pikave

Trae Young – Atlanta (në Brooklyn) – DK: 9,600 dollarë / FD: 9 800 dollarë / Yahoo: 46 dollarë

Ju kurseni pak me Young over Luka Doncic sonte, dhe për të marrë një lojtar që renditet i dyti në përgjithësi në efikasitetin e lojtarit me një përdorim prej 36,1 përqind. Për më tepër, kjo lojë mbart pikën më të lartë totale të natës (239) dhe duhet të jetë lehtësisht loja me ritmin më të shpejtë në listë. Young është duke luajtur basketboll mahnitës tani, dhe i vetmi problem që mund të keni me të sonte është popullariteti i tij.

Konsideroni gjithashtu: Kyrie Irving, Tyus Jones, Luka Doncic

Garda e qitjes

Caris LaVert – Brooklyn (vs Atlanta) – DK: 6,900 dollarë / FD: 6,300 dollarë / Yahoo: 27 dollarë

Meqenëse i kam vërejtur veçoritë tërheqëse të lojës, përqendrohuni te vetë LaVert. Shkathtësia është atje, dhe megjithëse nuk mund të presim një përsëritje të asaj që ai bëri të hënën pa të Kyrie Irving dhe Kevin Durant, Unë mendoj se ai është një lojë solide për çmimin sonte. Rrjetat janë pa Spencer Dinwiddie tani, dhe LaVert është opsioni më i mirë për të thithur atë përdorim. LaVert është një mbajtës dhe gjuajtës i aftë i topave dhe rregullisht shton vlerë me vjedhje (8 deri në katër lojëra). Kjo e fundit është diçka për t’u shënuar pasi ekipet që luajnë shpejt si Atlanta shpesh renditen lartë në xhirot. Siç mund ta shihni më poshtë, nuk ka mungesë opsionesh në SG sonte, më shumë dhe më pak të shtrenjtë se LaVert, por ai godet vendin e ëmbël për formacionet e mia sonte.

Konsideroni gjithashtu: Dennis Schroder, Marcus Smart, DeMar DeRozan, Khris Middleton, Paul Xhorxh, CJ McCollum, Tim Hardaway Jr.

PWRPARA E VOGL

Gordon Hayward – Dallas (vs Charlotte) – DK: 7,200 dollarë (SG) / FD: 7 800 dollarë / Yahoo: 33 dollarë

Dallas është një favorit i madh ndaj Charlotte sonte, por më pëlqen lojtarët në të dy anët e kësaj loje. Hayward është një hap i madh rroge nga Lebron Xhejms (i cili është i diskutueshëm, por pothuajse me siguri do të luajë) dhe Durant, të cilët janë mundësi të vlefshme në një listë me shumë vlerë. Ju gjithashtu keni lojtarë që duhet të përmbushin vlerën prej $ 4-5K, por si LaVert, Hayward ofron një dysheme të lartë me një pagë shumë të arsyeshme. Unë nuk dua të shkoj me “mbërthecka dhe mashtrime” të plota në këtë propozim të vogël, por përkundrazi t’i mbush rreshtat e mia me prodhim të qëndrueshëm, me shumë kategori, gjë që ofron Hayward. Deri më tani, ai është Top 10 ndër SF si në shkallën e përdorimit ashtu edhe në efikasitetin e lojtarit, duke luajtur 35-36 MPG në një ndeshje të favorshme sonte.

Konsideroni gjithashtu: Kevin Durant, Jaylen Brown, Keldon Johnson, Kyle Anderson, De’Andre Hunter, Lebron Xhejms

FUQI PWRPARA

PJ Washington – Charlotte (në Dallas) – DK: 5,400 $ / FD: 6,400 $ / Yahoo: 19 $

Uashingtoni mund të mos marrë aq shumë vëmendje sa rojet e Charlotte, të cilët kanë qenë të mrekullueshëm deri më tani këtë sezon, por PF nuk është një pozicion i lehtë për t’u drejtuar sonte, nëse nuk po shpenzoni të gjithë pagën tuaj këtu. Uashingtoni është një kompromis i përsosur, veçanërisht në faqet ku ju duhet vetëm një PF e vërtetë (FanDuel është i ashpër). Uashingtoni kishte një fillim të ngadaltë dhe u mor (po merret?) Me një ndrydhje të kyçit të këmbës, por ka shënuar 40 pikë fantazie në dy ndeshjet e tij të fundit, kundër Brooklyn dhe Oklahoma City. Ai ka shtuar një ton të vlerës së fantazisë në blloqe dhe vjedhje, dhe kishte natën e tij të parë double-double të hënën. Projeksioni i tij i tavanit të dyshemesë përshtatet me mënyrën se si po ndërtoj sonte.

Konsideroni gjithashtu: Anthony Davis, Giannis Antetokounmpo

QENDRA

Enes Kanter – Portland (në LA Clippers) – DK: 4,400 dollarë / FD: 4 800 dollarë / Yahoo: 10 dollarë

Kanter është për njerëzit që duan Giannis dhe / ose Davis në formacionet e tyre sonte. Ai duhet të jetë një vlerë e madhe sonte, duke qenë se renditet në 19-tëth në përgjithësi në efikasitetin e lojtarit me një 82 përqindje të vërtetë të gjuajtjes dhe 25,7 shkallë të kërcimit. Ai po luan vetëm rreth 20 MPG, por ka një mesatare shumë më të mirë se një pikë fantazie për minutë dhe një double-double të 12/10. Clippers janë në natën e dytë të një mbrojtjeje mbrapa, edhe pse duke pasur parasysh fitoren e lehtë që patën mbi Minesota natën e kaluar ata mund të mos jenë aq të lodhur sa zakonisht. Akoma, nëse po kërkoni të kurseni, Kanter është një rrugë solide për vlera plus 5X dhe nuk po humbni shumë madhështi në krye të pozitës.

Konsideroni gjithashtu: Jonas Valanciunas

SHENIME SHTESE

Tyus Jones (PG – MEM) do të marrë përsipër detyrat e rojeve Ja Morant ndërsa shërohet nga një ndrydhje e keqe e kyçit të këmbës. Të hënën në mbrëmje, Jones luajti 35 minuta dhe bëri një përpjekje për 25 pikë fantastike kundër Nets. Boston është një ndeshje e fortë mbrojtëse për rojet, dhe faqet kishin kohë për të çmuar Jones sipas rolit të tij të ri, por unë ende mendoj se ai bën për plotësuesin më të mirë për Young në faqet me dy PG si FanDuel ose si një G / Shërbim në Yahoo ose DraftKings.

Dennis Schroder (SG / G – LAL) ka qenë një shtyllë kryesore e artikujve dhe formacioneve të mia deri më tani këtë sezon. Ai po shënon mirë, kërcen mirë, bën shumë asistime dhe ka një vjedhje në dy ndeshjet e fundit. Lakers marrin një ndeshje shumë të favorshme me Spurs në lojë me numrin e dytë më të lartë të pikëve. Unë pres që Schroder të hyjë edhe njëherë midis 30-40 pikash fantazie sonte.

Marcus Smart (PG / G – Boston) merr ndeshjen e tij më të mirë të sezonit të ri sonte dhe duhet të përfitojë. Ai ka qenë disi zhgënjyes deri më tani, dhe ka një çmim shumë afër Schroder, kështu që mund të anashkalohet. Ai është një lojë e ëmbël në turne për ato arsye, një të cilën unë patjetër do ta detyroj të ekspozohem.

Jonas Valanciunas (C – MEM) është qendra ime e zgjedhjes nëse nuk po i detyroni të gjithë yjet në formacionet tuaja sonte. Ai është aq i qëndrueshëm, dhe nuk duhet të jetë një rekord i thyer, por ky 40-pikë fantazi-në-gjumë e tij është ajo që unë jam duke shkuar për në këtë propozoj.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu