Në 1996, NBA lëshoi ​​një 50 lojtarët më të mëdhenj lista për 50 vjetorin e ligës. Lista i shtoi menjëherë prestigjin të gjithëve të përfshirë. Ajo ka qëndruar si një shënues i respektuar për madhështinë e basketbollit.

Por Lebron Xhejms, Tim Duncan, Kobe Bryant, Kevin Durant, Stephen Curry, Kevin Garnett, Dirk Nowitzki, Chris Paul, James Harden, Steve Nash, Jason Kidd, Paul Pierce, Dwight Howard, Russell Westbrook, Ray Allen, Pau Gasol, Kawhi Leonard dhe Giannis Antetokounmpo të gjithë kanë luajtur që atëherë në NBA.

Timeshtë koha për një përditësim.

Lëshimi i NBA:

Një panel me shirita blu të mediave, lojtarë aktualë dhe të mëparshëm, trajnerë, menaxherë të përgjithshëm dhe drejtues të ekipit do të zgjedhin një 75 të rith Ekipi i përvjetorit, me 75 lojtarët më të mëdhenj të të gjitha kohërave. Ekipi do të shpallet në tetor.

Mezi pres të debatoj për këtë.

NBA përzgjedh listën e 75 lojtarëve më të mëdhenj për 75 vjetorin fillimisht u shfaq në NBCSports.comSource link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu