UASHINGTON (AP) – Magjistarët e Uashingtonit roje pikë Russell Westbrook pritet të rrijë jashtë një javë me një këmbë të majtë të dëmtuar, goditja e fundit për një ekip që hyri të hënën me një rekord 2-8.

Magjistarët njoftuan para ndeshjes së së hënës mbrëma kundër Diellët Feniks që quadricepsi i majtë i Westbrook u lëndua për shkak të “kontakteve të përsëritura me zonën që nga fillimi i sezonit”.

Ekipi tha MVP të ligës 2016-17 për Oklahoma City Thunder dhe zgjedhja e nëntë herë All-NBA do të rivlerësohet në fund të javës. Uashingtoni është planifikuar të luajë pesë ndeshje deri të hënën e ardhshme.

Westbrook, i fituar pak para sezonit në tregtinë që dërgoi John Wall në Houston Rockets, është mesatarisht 19.3 pikë, 11.3 asistime dhe 9.7 kërcime përmes shtatë ndeshjeve me Wizards, duke përfshirë katër triple-dyfish. Ai ka qëlluar vetëm 37.8% deri më tani.

Përditësimi mbi statusin e Westbrook vjen një ditë pasi qendra tha Wizards Thomas Bryant ka një ligament të kryqëzuar pjesërisht anterior në gju të majtë. Bryant ka të ngjarë të humbasë pjesën tjetër të sezonit. Ai ishte një nga dy lojtarët që filluan secilën nga 10 ndeshjet e para të Uashingtonit.

Ai u dëmtua në çerekun e parë të humbjes 128-124 ndaj Miami Heat që vizitoi të Shtunën.

Kjo ishte humbja e tretë radhazi e Uashingtonit në përgjithësi dhe e humbi ekipin e trajnerit Scott Brooks në 0-5 në shtëpi këtë sezon.

Më shumë AP NBA: https://apnews.com/hub/NBA dhe https://twitter.com/AP-Sports

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu