Spencer Dinwiddie drejton korsinë
Spencer Dinwiddie drejton korsinë

Ashtu si filloi sezoni i tij, Spencer DinwiddieFushata 2020-21 ka marrë fund pasi pësoi një ACL pjesërisht të shqyer në gjurin e tij të djathtë në humbjen e së Dielës mbrëma ndaj Charlotte Hornets, Konfirmoi Ian Begley i SNY.

Dinwiddie u largua nga loja në çerekun e tretë pasi mori kontakt rreth pragut. Ai menjëherë shtrëngoi gjurin dhe u hodh nga dyshemeja para se të konsiderohej i papërshtatshëm për t’u kthyer.

Pasi testet u kthyen të hënën, ishte e qartë se Dinwiddie kishte lëndimin që Nets sigurisht nuk donte ta shihte.

Ashtë një humbje e madhe për Brooklyn duke marrë parasysh se Dinwiddie është mbrojtësi fillestar i skuadrës Caris LeVert duke dalë nga stoli. Por tani LeVert ka të ngjarë të kalojë në rolin e atij titullar, dhe trajnerit kryesor Steve Nashthellësia e lakmuar do të testohet në fillim të këtij sezoni. Nets gjithmonë mund të kërkojnë ndihmë në tregun tregtar.

Dinwiddie ka një mundësi lojtari në 2021 prej 12.3 milion dollarë të mbetur në marrëveshjen e tij tre-vjeçare, 34.36 milion dollarë që ai nënshkroi në 2019. Ai do të jetë një agjent i lirë i pakufizuar në 2022.

Kjo marrëveshje, megjithatë, ishte nën treg për ato që Dinwiddie ka prodhuar gjatë viteve të fundit. Nëse Dinwiddie do të hiqte dorë – njerëzit përreth tij besuan se ai do të merrte një kontratë të madhe para fillimit të sezonit të ardhshëm – Nets mund të duhet të paguajnë një taksë të konsiderueshme luksoze për ta ri-nënshkruar atë.

Dinwiddie u konsiderua nga disa ekipe të Konferencës Perëndimore këtë sezon të jetë një objektiv i lartë tregtar, e cila ishte për shkak të situatës së tij aktuale të kontratës. Por Nash dhe GM Sean Marks hodhi poshtë publikisht idenë se ai ishte në dispozicion për tregti, duke i treguar të gjithëve rëndësinë e mbajtjes së tij me një uniformë të Bruklinit.

Megjithatë, vlen të përmendet se famëkeq James HardenThashethemet-deri në Brooklyn ka të ngjarë të marrin një goditje të madhe sepse Dinwiddie ishte një pjesë kryesore në paketat e mundshme tregtare.

I braktisur disa herë më herët në karrierën e tij, Dinwiddie me të vërtetë gjeti vendin e tij te Nets kur u nënshkrua gjatë sezonit 2016-17. Ai ishte një pjesë integrale në rindërtimin e ekipit deri më tani, duke u bërë një kërcënim shënues nga pankina gjatë asaj shtrirjeje.

Pasi kishte mesatarisht 16.8 pikë kryesisht në stol në sezonin 2018-19, Dinwiddie u diplomua në një rol fillestar sezonin e kaluar dhe ai lulëzoi. Ai mesatarisht shënoi 20,6 pikë në 42 përqind të gjuajtjeve gjatë 31,2 minutave për lojë.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu