DENVER (AP) – Trajneri i Brooklyn, Steve Nash nuk i pengon lojtarët e tij të ndihen paksa të qetë tani. Apo edhe duke i parë të vuajnë pak.

Mund të ndihmojë vetëm më vonë, arsyetoi trajneri i Brooklyn. Nets patjetër që po luftonin gjithashtu, duke rënë me 21 pikë në Denver në një pikë para se të ndërronin një ndërprerës dhe të ktheheshin prapa.

Kevin Durant shënoi 33 pikë, përfshirë pesë gjuajtje të lira gjatë 21 sekondave të fundit, dhe Kyrie Irving shtoi 31 ndërsa Nets kapi një përplasje me katër ndeshje duke mundur Nuggets me dorë të shkurtër 125-119 të shtunën në mbrëmje.

“Jam i lumtur që jemi të pakëndshëm tani. Jam i lumtur që ne mundohemi, vuajmë, ”tha Nash. “Këto përvoja kur jemi në dyshek janë të mira për ne. Djemtë tanë u përgjigjën sonte. ”

Nets lëvizën në një gjysmë loje para Milwaukee për garën e dytë në Konferencën Lindore. Brooklyn mbeti tre ndeshje prapa Filadelfias që udhëheq drejt Lindjes.

Diferenca midis pjesës së parë (shënoi 71-56) dhe pjesës së dytë (duke shënuar më shumë Denver 69-48) ishte shumë e thjeshtë për Durant: “Ne dolëm në të njëjtën faqe në pjesën e dytë dhe luajtëm më së miri”.

Pasi zvarritën me 21 pikë në pjesën e parë, Nets kaluan në epërsi për të mirë në 111-110 në një tre-pikësh nga Joe Harris me 6:12 të mbetura. Ishte epërsia e tyre e parë që prej 35 sekondave të lojës.

Por ishte larg së lehtëës. Nikolla Jokiq kishte një shans për të dhënë epërsinë e Nuggets në 23,9 sekonda të mbetura, vetëm për të parë humbjen e tij të kthesës. Durant bëri dy gjuajtje të lira për të bërë 122-119.

Durant u ndëshkua menjëherë pasi Jokic humbi një goditje në anën tjetër. Njeriu i madh Nuggets u mërzit gjatë mos-thirrjes dhe humbi qetësinë e tij, duke marrë një teknik me 9.1 sekonda të mbetura. Durant bëri tre gjuajtje të lira për të siguruar fitoren.

Blake Griffin kishte 16 nga 20 pikët e tij në një çerek kryesor të tretë për të ndihmuar Nets të rikthehen në lojë.

Jokic largoi acarimin e tij të dukshëm me zyrtarët poshtë, duke thënë thjesht: “Pa koment. Pyetja e radhës.”

Në vend të kësaj, ai lavdëroi Nets.

“Ata janë një ekip i talentuar,” tha Jokic, i cili përfundoi me 29 pikë, shtatë borde dhe gjashtë asistime.

Michael Porter Jr shtoi 28 pikë, duke përfshirë gjashtë 3-pikësh, ndërsa Nuggets u këput seria e shtatë ndeshjeve në shtëpi. Ishte ndeshja e tyre e fundit në sezonin e rregullt këtë sezon në Ball Arena, ku Nuggets përfunduan 25-11.

Facundo Campazzo kishte 19 pikë dhe pak të përdorura Markus Howard chip në 13 pikët më të mira në karrierë me Nuggets që u kthyen në formacione jokonvencionale pasi luajtën një natë më parë në Utah.

Aaron Gordon ishte një gërvishtje e vonë për shkak të ngushtësisë në viçin e tij të djathtë, duke iu bashkuar një liste në rritje të Nuggets-ve të këputura. Raporti i lëndimit tani përfshin Jamal Murray (ACL), Zeke Nnaji (ndrydhur kyçin e majtë), Monte Morris (hamstring), Will Barton (hamstring) dhe PJ Dozier (sforcimi i aduktorit të djathtë). Paul Millsap gjithashtu nuk luajti vetëm për t’i dhënë atij një natë pushim.

Në çerekun e dytë, trajneri i Nuggets, Michael Malone u kthye në formacionin pak të përdorur Vlatko Cancar, Bol Bol, Howard, Shaquille Harrison dhe JaVale McGee.

“Rreshtimi i argjendtë, Markus Howard, Vlatko, Bol, ata patën një shans për të luajtur disa minuta të lojës,” tha Malone.

Këtu mund të gjeni më shumë në rrjetet

Tri gjëra për të ditur: Rrjetet rrëzohen në vendin e katërt drejtpërdrejt duke bërë playoffs … Shikoni Kyrie Irving duke shënuar 45, por sulmi i ekuilibruar i Mavericks merr fitore Harden ‘shumë, shumë i sigurt’ ai do të kthehet para playoffs

Nets grumbullohen nga 21 e poshtë për të mposhtur Nuggets prapa 31 pikëve nga Durant fillimisht u shfaq në NBCSports.comSource link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu