Kyrie Irving godet topin mbi LaMelo
Kyrie Irving godet topin mbi LaMelo

CHARLOTTE, NC (AP) – Gordon Hayward kishte 28 pikë, shtatë asistime dhe gjashtë kërcime, dhe Charlotte Hornets dorëzoi Brooklyn Nets humbja e tyre e parë e sezonit, 106-104 të dielën në mbrëmje.

Terry Rozier shtoi 19 pikë, duke përfshirë dy gjuajtje të lira tufë, dhe PJ Uashington përfundoi me 14 pikë dhe 12 kërcime për Hornets, të cilët kufizuan Netët në 42.7% të gjuajtjeve nga toka.

Kevin Durant kryesuan Nets me 29 pikë, dhe Kyrie Irving i copëtuar me 25 pikë.

Hayward, i fituar në një shkëmbim dhe tregti këtë sezon me Boston, kontribuoi në të gjitha fazat – duke bërë 12 nga 20 gjuajtje, duke vendosur shokët e tij të skuadrës për mundësi të mira shënimi me aftësinë e tij për të luajtur dhe duke ndihmuar Hornets të shpëtonin nga disa zotërime potencialisht të këqija.

Hornets u duk se hapën ndeshjen në fillim të çerekut të katërt pas shtatë pikëve të shpejta nga Hayward.

Por, epërsia prej 16 pikësh gati u avullua ndërsa Durant dhe Irving filluan të luanin me një ndjenjë urgjence dhe ndihmuan në shkurtimin e epërsisë në 101-99 me më pak se dy minuta lojë.

Por me një shans për të barazuar ose për të marrë epërsinë, përzgjedhja e makinës së Irving u bllokua dhe Devonte Graham rrëzoi një cep tre në skajin tjetër për t’i dhënë Charlotte një jastëk.

Timothe Luwawu-Cabarrot u përgjigj me një tre për Nets, dhe pasi PJ Washington humbi dy gjuajtje të lira, Brooklyn pati një shans. Por Durant humbi një kërcyes të hapur tërheqjeje me 7.4 sekonda të mbetura dhe Rozier bëri dy gjuajtje të lira për ta bërë atë një lojë me dy posedime dhe vulos fitoren.

Hornets zvarritën 50-48 në pjesën e parë, megjithë gjuajtjet 3-për-18 nga distanca prej 3 pikësh.

Pavarësisht përballjes me një ekip të Hornets që ishte pa qendër Cody Zeller, Nets u vendosën për goditje kryesisht në pjesën e parë në vend që të godisnin topin brenda DeAndre Jordan dhe Jarett Allen. As Jordan as Allen u përpoqën një goditje në pjesën e parë dhe Nets u shënuan me rezultat të mirë 30-12 në bojë.

K TSHILLA INS

Rrjeta: Spencer Dinwiddle la lojën në çerekun e tretë me një tendosje të djathtë dhe nuk u kthye. Uncleshtë e paqartë nëse ai do të luajë të hënën mbrëma. … Brooklyn u tejkalua me rezultat 54-46.

Hornets: Në atë që ishte qartë loja e natës, 6-këmbë-1 Rozier mori një pasim vështrimi nga LaMelo Ball dhe posterizoi Durant 6-këmbë-10 me një dunk me një dorë, duke tërhequr faull për një lojë me tre pikë. … Hornets kaluan Netët 64-26 në bojë.

REF I D INMTUAR

Arbitri JT Orr dëmtoi gjurin në fillim të çerekut të katërt dhe u desh të largohej nga fusha. Pjesa tjetër e lojës u gjykua nga dy gjyqtarë.

E RRADHES

Nets: Mikpritni Grizzlies të hënën në mbrëmje, fillimi i një shtëpie me gjashtë lojë.

Hornets: Drejtohuni për në Dallas të Mërkurën në mbrëmje duke kërkuar fitoren e tyre të parë në rrugë.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu