Nikolla Jokiq Nuggets – Marsi i Jokiç është në një start katastrofik pasi ai ka shënuar midis tetë dhe 16 pikë në secilën nga katër ndeshjet e tij të fundit, mesatarisht vetëm 12 pikë, 10.3 kërcime, 7.5 asistime, 0.8 blloqe, 1.0 vjedhje dhe 0.3 3-pikë me 41 përqind gjuajtja në ato katër ndeshje. Nuk jam i sigurt pse ai nuk po bën agresivitet fyes por kjo duhet të ndryshojë me Nugget duke parë Mavericks, Spurs, Lakers, Clippers, Thunder dhe Raptors në gjashtë lojërat e tyre të ardhshme. Tani është koha e fundit për të blerë çmime të ulëta në Jokic dhe Nugget përfundojnë sezonin me një orar 3-3-4-3-2. & Nbsp; “data-reagid =” 20 “>Nikolla Jokiq Nuggets – Marsi i Jokiç është në një start katastrofik pasi ai ka shënuar midis tetë dhe 16 pikë në secilën nga katër ndeshjet e tij të fundit, mesatarisht vetëm 12 pikë, 10.3 kërcime, 7.5 asistime, 0.8 blloqe, 1.0 vjedhje dhe 0.3 3-pikë me 41 përqind gjuajtja në ato katër ndeshje. Nuk jam i sigurt pse ai nuk po bën agresivitet fyes por kjo duhet të ndryshojë me Nugget duke parë Mavericks, Spurs, Lakers, Clippers, Thunder dhe Raptors në gjashtë lojërat e tyre të ardhshme. Tani është koha e fundit për të blerë më pak në Jokic dhe Nugget e përfundojnë sezonin me një orar 3-3-4-3-2.

Otto Porter Jr Bulls – Ndoshta Porter duhet të jetë në listën e shitjeve të larta pas shpërthimit të tij prej 23 pikësh të Dielën, por ai kishte shënuar gjithsej 10 pikë në dy ndeshjet e tij të mëparshme. Kam ndjesinë që ai dëshiron ta përfundojë sezonin në një notë të lartë dhe të dëshmoj se ai është gati për sezonin e ardhshëm, dhe nuk do të befasohem kur e shoh që të fillojë të vendos linja si 23 pikët e tij, tre kërcime, dy asistime, katër vjedhje dhe tre 3 tregues të Dielën. Ai do të duhet të qëndrojë i shëndetshëm për ta bërë atë, por me Zach LaVine u tërhoq dhe tashmë përjashtoi të martën, dhe Bulls jashtë garës për play off (megjithëse jo zyrtarisht), Porter mund të ishte i gatshëm të përfundojë me një nxitje të shpejtë. Dobësia e vetme është që Bullet janë jashtë javëve me katër ndeshje për sezonin dhe ai është akoma një rrezik i dëmtimit duke pasur parasysh që ai është shfaqur vetëm në 13 ndeshje këtë sezon. & nbsp; “data-reagid =” 21 “>Otto Porter Jr Bulls – Ndoshta Porter duhet të jetë në listën e shitjeve të larta pas shpërthimit të tij prej 23 pikësh të Dielën, por ai kishte shënuar gjithsej 10 pikë në dy ndeshjet e tij të mëparshme. Kam ndjesinë që ai dëshiron ta përfundojë sezonin në një notë të lartë dhe të dëshmoj se ai është gati për sezonin e ardhshëm, dhe nuk do të befasohem kur e shoh që të fillojë të vendos linja si 23 pikët e tij, tre kërcime, dy asistime, katër vjedhje dhe tre 3 tregues të Dielën. Ai do të duhet të qëndrojë i shëndetshëm për ta bërë atë, por me Zach LaVine u tërhoq dhe tashmë përjashtoi të martën, dhe Bulls jashtë garës për play off (megjithëse jo zyrtarisht), Porter mund të ishte i gatshëm të përfundojë me një nxitje të shpejtë. Dobësi e vetme është që Bullet janë jashtë javëve me katër ndeshje për sezonin dhe ai është akoma një rrezik dëmtimi duke pasur parasysh që ai është shfaqur vetëm në 13 ndeshje këtë sezon.

Bojan Bogdanoviç Jazz – Bogdanoviç ishte i tmerrshëm të hënën me pesë pikë, një kërcim, dy asistime dhe një 3-shënues në gjuajtjen 2-nga-8 dhe gjithashtu pati një performancë të tmerrshme të Premten me tetë pikë, katër kërcime, një asistim dhe një 3-shënues në xhirimin 2-nga-9 kundër Celtics. Sigurisht, ai sanduiçoi një perlë 32-pikë me pesë kërcime, dy asistime dhe tre 3-shënuesë në xhirimet 12-të-18 në mesin e atyre të shtunën, por pronarët e tij mund të jenë ngecur në dy ndeshjet e këqija në tre lojërat e tij të fundit . Ai nuk do të qëndrojë në këtë fun për aq kohë sa koha për të vepruar është tani. & Nbsp; “data-reagid =” 22 “>Bojan Bogdanoviç Jazz – Bogdanoviç ishte i tmerrshëm të hënën me pesë pikë, një kërcim, dy asistime dhe një 3-shënues në gjuajtjen 2-nga-8 dhe gjithashtu pati një performancë të tmerrshme të Premten me tetë pikë, katër kërcime, një asistim dhe një 3-shënues në xhirimin 2-nga-9 kundër Celtics. Sigurisht, ai sanduiçoi një perlë 32-pikë me pesë kërcime, dy asistime dhe tre 3-shënuesë në xhirimet 12-të-18 në mesin e atyre të shtunën, por pronarët e tij mund të jenë ngecur në dy ndeshjet e këqija në tre të fundit të tij . Ai nuk do të qëndrojë në këtë fun për aq kohë sa koha për të vepruar është tani.

Zach LaVine Bulls – Unë nuk ndihem mirë si pronar i LaVine tani, veçanërisht pasi ai tashmë është përjashtuar përjashtim për të martën me dëmtimin e gjurit dhe unë jam ulur mbi të në një kampionat ku unë nuk jam një bravë për t’u kualifikuar në play-off këtë javë. Shpresojmë që ai të mund të luajë ditën e enjte dhe të përfundojë sezonin. Ai është qartë lojtari më i mirë fyes i Bulls (Unë po ju shoh, Coby) dhe unë mund t’i shikoj ata që duan të luajnë spoiler poshtë shtrirjes. Ka sigurisht rreziqe që vijnë së bashku me mbajtjen në pronësi të LaVine, ai gjithashtu mund të luajë ditën e enjte dhe të ndihmojë në mbartjen e skuadrave. Dhe pronarët e tij mund të jenë të gatshëm ta lënë të shkojë për një këngë tani. & Nbsp; “data-reagid =” 23 “>Zach LaVine Bulls – Unë nuk ndihem mirë si pronar i LaVine tani, veçanërisht pasi ai tashmë është përjashtuar përjashtim për të martën me dëmtimin e gjurit dhe unë jam ulur mbi të në një kampionat ku unë nuk jam një bravë për t’u kualifikuar në play-off këtë javë. Shpresojmë që ai të mund të luajë ditën e enjte dhe të përfundojë sezonin. Ai është qartë lojtari më i mirë fyes i Bulls (Unë po ju shoh, Coby) dhe unë mund t’i shikoj ata që duan të luajnë spoiler poshtë shtrirjes. Ka sigurisht rreziqe që vijnë së bashku me mbajtjen në pronësi të LaVine, ai gjithashtu mund të luajë ditën e enjte dhe të ndihmojë në mbartjen e skuadrave. Dhe pronarët e tij mund të jenë të gatshëm ta lënë të shkojë për një këngë tani.

Derrick White Spurs – Dejounte Murray pësoi një viç të djathtë të tendosur të Dielën dhe tani është pa një planifikim kohor për t’u kthyer. Disa lojtarë do të marrin lojën e tij të ngushtë, duke përfshirë Patty Mills, Bryn Forbes dhe Derrick White. White po luante tashmë në një nivel mjaft të lartë dhe ai është djali që unë mendoj se Gregg Popovich do t’i drejtohet nëse Murray do të shohë një mungesë të zgjatur. Dhe lajmi më i mirë është që Spurs të përfundojë 4-4-3-4-2, duke i bërë të tre rojet që përmenda me vlerë. Për më tepër, me atë orar dhe play-off që tani duken si një shkak i humbur, Stilet e modës dhe Rudy Gay gjithashtu bëhen interesante me LaMarcus Aldridge (shpatull) e listuar si e dyshimtë për të martën. Me pak fjalë, shkoni marr Spurs. “Data-reagid =” 24 “>Derrick White Spurs – Dejounte Murray pësoi një viç të djathtë të tendosur të Dielën dhe tani është pa një planifikim kohor për t’u kthyer. Disa lojtarë do të marrin lojën e tij të ngushtë, duke përfshirë Patty Mills, Bryn Forbes dhe Derrick White. White po luante tashmë në një nivel mjaft të lartë dhe ai është djali që unë mendoj se Gregg Popovich do t’i drejtohet nëse Murray do të shohë një mungesë të zgjatur. Dhe lajmi më i mirë është që Spurs të përfundojë 4-4-3-4-2, duke i bërë të tre rojet që përmenda me vlerë. Për më tepër, me atë orar dhe play-off që tani duken si një shkak i humbur, Stilet e modës dhe Rudy Gay gjithashtu bëhen interesante me LaMarcus Aldridge (shpatull) e listuar si e dyshimtë për të martën. Me pak fjalë, shkoni marr Spurs.

Joe Ingles Jazz – Siç e përmenda në Dozë, unë jam duke u përpjekur të bëj play-off në ligën Rotoworld Live Draft dhe Dalton Del Don zgjodhi Ingles të hënën, së bashku me Paul Millsap, dhe të dy u larguan, ndërsa unë isha ulur në një DNP nga Donte DiVincenzo. Ingles pati ndeshjen e tij më të mirë të sezonit jashtë pankinës me 20 pikë, pesë kërcime, gjashtë asistime, dy vjedhje dhe katër 3 shënime në gjuajtjet 8-të-12. Ndihem i dënuar në atë ligë, veçanërisht nëse Luka nuk luan të martën, por nuk do të heq dorë. Ndërkohë, askush nuk duhet të presë që Ingles ta luajë atë përsëri këtë sezon. “Data-reagid =” 26 “>Joe Ingles Jazz – Siç e përmenda në Dozë, unë jam duke u përpjekur të bëj play-off në ligën Rotoworld Live Draft dhe Dalton Del Don zgjodhi Ingles të hënën, së bashku me Paul Millsap, dhe të dy u larguan, ndërsa unë isha ulur në një DNP nga Donte DiVincenzo. Ingles pati ndeshjen e tij më të mirë të sezonit jashtë pankinës me 20 pikë, pesë kërcime, gjashtë asistime, dy vjedhje dhe katër 3 shënime në gjuajtjet 8-të-12. Ndihem i dënuar në atë ligë, veçanërisht nëse Luka nuk luan të martën, por nuk do të heq dorë. Ndërkohë, askush nuk duhet të presë që Ingles të luajë përsëri mirë këtë sezon.

DeMar DeRozan Spurs – Me Spurs tani ulur një 5.0 ndeshje të plota pas Grizzlies (me Blazers, Kings dhe Pelicans të gjithë ulur në mes) play off tani duket si një ëndërr tub për Gregg Popovich, veçanërisht me LaMarcus Aldridge askund në shikim me dëmtimin e shpatullave të tij. DeRozan u nis në një fillim të ashpër këtë muaj me 10 dhe 12 pikë në dy ndeshjet e tij të para, por ka shënuar përsëri me 24 dhe 25 në dy ndeshjet e tij të fundit. Programi i jashtëzakonshëm i play off Spurs (4-4-3-4-2) shton vlerën e tij tregtare por ekziston qartë rreziku për ta lëvizur atë, për të njëjtën arsye. Por në një moment, unë mendoj se Pop do të hedhë në peshqir dhe t’i kthejë fëmijët të lirshëm dhe DeRozan është një kandidat i dukshëm për të ulur disa lojëra në shtrirje. Ai nuk është një lojtar që duhet të shesë, por pronarët e tjerë mund të paguajnë shtrenjtë për atë orar dhe ai luan për një trajner goxha të paparashikueshëm për një ekip që do të humbasë edhe play-off-in për herë të parë në 22 sezone. “Data-reagid =” 27 ” >DeMar DeRozan Spurs – Me Spurs tani ulur një 5.0 ndeshje të plota pas Grizzlies (me Blazers, Kings dhe Pelicans të gjithë ulur në mes) play off tani duket si një ëndërr tub për Gregg Popovich, veçanërisht me LaMarcus Aldridge askund në shikim me dëmtimin e shpatullave të tij. DeRozan u nis në një fillim të ashpër këtë muaj me 10 dhe 12 pikë në dy ndeshjet e tij të para, por ka shënuar përsëri me 24 dhe 25 në dy ndeshjet e tij të fundit. Programi i jashtëzakonshëm i play off Spurs (4-4-3-4-2) shton vlerën e tij tregtare por ekziston qartë rreziku për ta lëvizur atë, për të njëjtën arsye. Por në një moment, unë mendoj se Pop do të hedhë në peshqir dhe t’i kthejë fëmijët të lirshëm dhe DeRozan është një kandidat i dukshëm për të ulur disa lojëra në shtrirje. Ai nuk është një lojtar që duhet të shesë, por pronarët e tjerë mund të paguajnë shtrenjtë për atë orar dhe ai luan për një trajner mjaft të paparashikueshëm për një ekip që do të humbasë play-off për herë të parë në 22 sezone.

Kevin Love Cavs – Dashuria ka qenë ballin ‘, mesatarisht 22.3 pikë, 11.8 borde, 3.3 asistime dhe 4.3 3-shënuesve në katër lojërat e tij të marsit, duke gjuajtur 46 përqind nga dyshemeja. Por ai gjithashtu është mesatarisht vetëm 0,3 vjedhje dhe 0.3 blloqe në ato lojëra dhe Cavaliers nuk kanë asgjë për të luajtur. Ndoshta kjo do të jetë një sezon ku Dashuria përfundon sezonin në një shënim të lartë, por me të vërtetë nuk mendoj se do të ndodhë. Ai ka qenë një nga bastet më të mira për një mbyllje gjatë gjithë sezonit dhe Cavaliers ka vetëm 18 lojëra të tjera për ta realizuar atë. Nuk mund të garantoj që Dashuria do të mbyllet, por unë ende mendoj se shanset janë shumë në favor të asaj që po ndodh. Dhe ai do të dalë nga një shtrirje e bukur me katër ndeshje. Unë ende mendoj se fundi është afër tij. & Nbsp; “data-reagid =” 32 “>Kevin Love Cavs – Dashuria ka qenë ballin ‘, mesatarisht 22.3 pikë, 11.8 borde, 3.3 asistime dhe 4.3 3-shënuesve në katër lojërat e tij në mars, duke gjuajtur 46 përqind nga dyshemeja. Por ai gjithashtu është mesatarisht vetëm 0,3 vjedhje dhe 0.3 blloqe në ato lojëra dhe Cavaliers nuk kanë asgjë për të luajtur. Ndoshta kjo do të jetë një sezon ku Dashuria përfundon sezonin në një shënim të lartë, por me të vërtetë nuk mendoj se do të ndodhë. Ai ka qenë një nga bastet më të mira për një mbyllje gjatë gjithë sezonit dhe Cavaliers ka vetëm 18 lojëra të tjera për ta realizuar atë. Nuk mund të garantoj që Dashuria do të mbyllet, por unë ende mendoj se shanset janë shumë në favor të asaj që po ndodh. Dhe ai do të dalë nga një shtrirje e bukur me katër ndeshje. Unë ende mendoj se fundi është afër tij.

Anthony Davis – Lakers ende kanë pesë sulme mbrapa dhe Davis ka qenë në raportin e dëmtimit pothuajse për çdo ndeshje këtë sezon. Caveat i vetëm këtu është se për shkak të një shkrirje nga Bucks, që paraqet një dëmtim të gjurit Giannis, Lakers janë vetëm 2.5 ndeshje pas tyre për rekordin më të mirë në ligë. Ndërsa është një nxitje e mirë për L.A. që të vazhdojë të rrokulliset atje, unë jam duke menduar se ata janë më të interesuar ta bëjnë atë të pushojë në shtrirje sesa duke u përpjekur për të kapur Bucks me çdo kusht. Pesë sulmet e pasme duhet të nënkuptojnë së paku pesë lojëra të humbura për Davis, i cili e vendos atë në maksimum 15 ndeshje të luajtura në 25 e fundit të tyre. Dhe supozimi im është që ai numër mund të përfundojë duke qenë më afër 10 para se të thuhet të gjitha dhe është bërë. & nbsp; “data-reagid =” 33 “>Anthony Davis – Lakers ende kanë pesë sulme mbrapa dhe Davis ka qenë në raportin e dëmtimit pothuajse për çdo ndeshje këtë sezon. Caveat i vetëm këtu është se për shkak të një shkrirje nga Bucks, duke shfaqur një dëmtim të gjurit Giannis, Lakers janë vetëm 2.5 ndeshje pas tyre për rekordin më të mirë në ligë. Ndërsa është një nxitje e mirë për L.A. që të vazhdojë të rrokulliset atje, unë jam duke menduar se ata janë më të interesuar ta bëjnë atë të pushojë në shtrirje sesa duke u përpjekur për të kapur Bucks me çdo kusht. Pesë sulmet e pasme duhet të nënkuptojnë së paku pesë lojëra të humbura për Davis, i cili e vendos atë në maksimum 15 ndeshje të luajtura në 25 e fundit të tyre. Dhe supozimi im është që ai numër mund të përfundojë duke qenë më afër 10 para se të thuhet dhe bërë

Ricky Rubio Suns – Rubio po e vret atë tani dhe nuk është saktësisht një lojtar i lartë me vetëm dy ndeshje këtë javë. Rubio është një lojtar i pjesës së dytë, por Suns nuk do të bëjë play-off dhe Rubio mund të jetë një viktimë pasi të heqin dorë përfundimisht. Ai është mesatarisht me 18 pikë të guximshme, 7.0 kërcime, 11,0 asistime, 2,0 vjedhje dhe 2.0 3-pikë me 48.6 përqind të shtënat në tre lojërat e tij të marsit, por kjo gjithashtu mund të jetë ai për shkak të një mendjemadhësi në një nga dy lojërat e tij këtë javë. Ai është shumë i rrezikshëm për shitje, por fakti që Dielli duhet të jetë gati për të hedhur brenda peshqir në dy javët e ardhshme mund të përfundojë duke punuar në favorin tuaj. & Nbsp; “data-reagid =” 34 “>Ricky Rubio Suns – Rubio po e vret atë tani dhe nuk është saktësisht një lojtar i lartë me vetëm dy ndeshje këtë javë. Rubio është një lojtar i pjesës së dytë, por Suns nuk do të bëjë play-off dhe Rubio mund të jetë një viktimë pasi të heqin dorë përfundimisht. Ai është mesatarisht me 18 pikë të guximshme, 7.0 kërcime, 11,0 asistime, 2,0 vjedhje dhe 2.0 3-pikë me 48.6 përqind të shtënat në tre lojërat e tij të marsit, por kjo gjithashtu mund të jetë ai për shkak të një mendjemadhësi në një nga dy lojërat e tij këtë javë. Ai është një rrezik i lartë për shitje, por fakti që Dielli duhet të jetë i gatshëm për të hedhur në peshqir në dy javët e ardhshme mund të përfundojë duke punuar në favorin tuaj.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu