Los Angeles Lakers yll Lebron Xhejms nuk krahasohet me Nikolla Jokiq. Denver Nuggets‘Njeriut të madh iu kërkua të krahasohej me James dhe nuk humbi kohë duke thënë se ai dhe James ishin “të njëjtit mençuri atletike”.

Jokic nuk u ndal këtu. Ai gjithashtu tha se ishte po aq i shpejtë sa James dhe pyeti nëse mund të kërcej më lart se James. Jokic arriti të mbante një fytyrë të drejtë për 20 sekonda, por përfundimisht u prish duke qeshur dhe pranoi se ai ishte vetëm duke bërë shaka.

Ishte një angazhim mbresëlënës për pak. Pasi Jokiç thyen karakterin, ai jep një përgjigje të sinqertë rreth James duke qenë “lojtari më i mirë në kampionat”.

Komentet e plota të Jokic lexojnë:

“Oh po, shpejtësia është atje. Ne jemi të njëjtën atletikë … Unë nuk e di nëse ai mund të kërcejë aq lart sa unë, në të vërtetë. Por ne jemi disi të ngjashëm me shpejtësinë. E dini, ai është pak më i vjetër, kështu që nuk e di, a mund të vazhdojë me mua? ”

Në atë moment, Jokic fillon të qeshë. Ai shpejt ofron sa vijon: “Po bëj shaka. Dua të them, o zot. Djema, ai është lojtari më i mirë në kampionat. Ai është djali që ka qenë më i miri për një kohë të gjatë dhe ndikon në lojë në çdo mënyrë të mundshme.

“Ekzistojnë disa lloj ngjashmërish sepse si ndikojmë te shokët tanë. Unë mendoj se është e ngjashme. Dhe vetëm kaq ”.

Nuggets përpiqet të kapë Lakers në Konferencën Perëndimore

Jokic u pyet për James sepse Nuggets po përpiqen të kapin Lakers në Konferencën Perëndimore. Në orën 12-8, Nuggets ulen në vendin e katërt në Perëndim. Lakers aktualisht janë të barabartë me Los Angeles Clippers për të dytin në rezultatin 16-6. Utah Jazz kryeson Perëndimin në rezultatin 16-5.

Nëse Jokic dhe Nuggets mund të arrijnë Lakers, Nuggets do të ishin në garë për vendin e parë në konferencë. Ndërsa Jokic – i cili ka një mesatare prej 26.8 pikësh dhe 11.8 kërcimesh për ndeshje – po përpiqet më të mirën e tij për të ndihmuar ekipin të shkojë atje, Nuggets nuk kanë bërë shumë përparim në renditjen javët e fundit.

Skuadra ka luajtur mirë, duke kaluar 7-3 gjatë 10 ndeshjeve të saj të fundit, por ka humbur terren te Clippers dhe Jazz, të cilët kanë postuar rekorde pak më të mira gjatë asaj periudhe.

Më shumë nga Yahoo Sports:

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu