Mirësevini në artikullin NV GPP Pivots, ku do të kërkojmë të zbulojmë disa lojëra të fshehta të DFS-së larg zgjedhjeve të njohura. Këto rekomandime zakonisht janë mallra me rrezik / shpërblim që duhet të përdoren në turne në terren të gjerë. Në mënyrë tipike, përzierja e këtyre gurëve të çmuar të fshehur në pronësi të ulët me prodhime të rreshtuara mirë kontribuon në një strategji të zbatueshme të GPP.

Mbani në mend se shkrimet e mëposhtme të lojtarëve janë ndërtuar më herët gjatë ditës, dhe nganjëherë situatat e dëmtimit / pushimit mund të ndryshojnë peisazhin e fantazisë. Monitorimi i tonave Lajme dhe Lajme të Titujve NBA gjatë gjithë ditës do t’ju mbajë në lak ndërsa ju jep pasojat pasuese të DFS të secilës pjesë të informacionit.

Ne do të shohim listën e 12 të lojërave të së mërkurës duke filluar nga 7:00 ET.

Garda e pikave

Jamal Murray – Denver (në Miami)

Cilin version të Murray do të shohim sonte: djaloshi që dominoi në playoff sezonin e kaluar, ose dikush që shtyn të Nikolla Jokiq pjesën më të madhe të lojës? Përgjigja ndoshta qëndron midis atyre dy ekstremeve, por unë besoj se Murray përfaqëson një zgjedhje të fortë në turne ndërsa shpresojmë se graviton drejt së parës. Ta themi thjesht, ai është shumë i lirë në krahasim me anën e mbrapshtë – dhe duke u dëbuar pas vetëm 25 minutash ndeshjen e fundit ndihmon për të mbajtur pagën të ulët. Përplasja kundër një ekipi të Miamit që nuk do të ketë Jimmy Butler (Dragic & Herro i diskutueshëm gjithashtu) mund të krijojë një rrugë drejt fantazisë.

Garda e qitjes

Lonnie Walker IV – San Antonio (vs Boston)

Walker është dukur mirë si titullar në San Antonio, gjë që duhet të jetë ashtu deri më tani Derrick White eshte i shendetshem Walker po sheh rreth 30 minuta në garë, dhe ai është i ri në një paraqitje të mirë 29 FP kundër Wizards. Paga e tij mbetet e ulët në bord, duke u regjistruar në 4,200 dollarë në DK, 4000 dollarë në FD dhe 10 dollarë në Yahoo. Eshtë e panevojshme të thuhet, Walker është një pazar i mundshëm turneu në këtë prirje konkurruese ndaj Bostonit.

PWRPARA E VOGL

Malik Beasley – Minesota (në Golden State)

Qytetet Karl-Anthony është ende jashtë dhe D’Angelo Russell është i diskutueshëm. Edhe nëse Russell përfundon duke luajtur, unë jam ende duke kërkuar drejt Beasley si një zgjedhje e turneut. Nëse D-Lo del edhe një herë, atëherë përmbysja e Malik është e pakufishme. Ka shumë emra më të mëdhenj për t’u marrë në konsideratë në mbrëmjen e vogël përpara, kështu që Beasley ka të ngjarë të kalojë nëpër të çarat e proverbialeve në gara të fushave të mëdha. Malik prodhoi 38 FP në 30 minuta kundër Warriors, dhe ai mund të përpiqej për më shumë nëse kjo garë me rezultate të larta mbetet konkurruese. Ne e kemi parë Beasley të flirtojë me 50 FP disa herë këtë sezon, dhe kjo duket si një situatë për të që të arrijë atë nivel.

FUQI PWRPARA

Aaron Gordon – Orlando (vs Sacramento)

Gordon ka kuptim në të gjitha formatet sonte, por besoj se ai do të përfaqësohet më pak në turne, pasi shumica e njerëzve do të shikojnë drejt Zion Williamson ose Domantas Sabonis (nëse luan) në fuqi përpara. Gordon u kthye në realitet me një përpjekje modeste 36 FP kundër Charlotte të hënën, por ai ishte në zjarr me një mesatare të ëmbël 47 FPPG në tre ndeshje para kësaj. Gordon mund të kthehet në atë nivel në një ndeshje me rezultat të lartë me Sacramento, i cili renditet i 28-ti në efikasitetin mbrojtës për të sulmuar përpara. Mos kini frikë të shikoni mënyrën e Gordon në lojëra me para dhe turne.

QENDRA

Rudy Gobert – Utah (vs Dallas)

Nikolla Jokiq, Joel Embiid, dhe Clint Capela janë të gjithë në flakë. Andre Drummond, Nikolla Vuçeviq, dhe Deandre Ayton keni ndeshje të këndshme. Unë jam duke pritur që të gjitha ato qendra të jenë më të popullarizuara sesa Rudy Gobert pavarësisht se njeriu i madh i Utah-së kontrollon me një pagë më të lirë. Gobert ka qenë në një lot të bukur të tij, duke goditur 48+ FP në dy nga katër të fundit. Unë jam duke pritur gjëra të mëdha nga ai në një datë konkurruese me Mavericks, i cili renditet i 23-ti në efikasitetin mbrojtës ndaj qendrave dhe i 29-ti në normën e kërcimit.

EDHE KONSIDONI

Jerami Grant (SF – DET) ka vërejtur një rritje dramatike të pagës gjatë javëve të fundit. Shumica e entuziastëve të DFS do të hasin tronditje afishe në shikim të parë. Pavarësisht kësaj, unë po e mbaj atë në listën time të ngushtë të turneut. Mund të thuash që ai po luan mbi kokën e tij, por Grant është mesatarisht 45 FPPG gjatë gjashtë daljeve të tij të fundit. Ndeshja e mbrëmjes së sotme duket gjithashtu e mirë, pasi Cleveland renditet i vdekur i fundit në efikasitetin mbrojtës ndaj sulmuesve të vegjël. Grant shkoi për 51 FP në 42 minuta kundër tyre në javën e parë të sezonit. Ai duhet të shohë shumë përdorim me Blake Griffin mënjanë.

A po kërkoni disa strumbullare më të lirë të turneut? Isaiah Roby (PF – OKC) ka qenë jashtëzakonisht efikas ndërsa ka shënuar 27+ pikë fantazie në tre nga katër të fundit. Ai është ende nënçmuar ndërsa sheh një fillestar prej 27-29 minutash për konkurs. Sigurisht, ajo kohë loje do të forcohej më shumë nëse Al Horford (e diskutueshme) është akoma jashtë.

Ne anen tjeter, Anthony Edwards (SG – MIN) nuk ka qenë efikas për Ujqërit këtë sezon. Ai po qëllon vetëm 35% nga fusha dhe 27% nga tre. Vëllimi dhe minutat (rreth 25) kanë qenë atje kohët e fundit, por Edwards thjesht duhet të kalojë. Ai mund të ketë një shans tjetër nëse D’Angelo Russell është ende jashtë, dhe zgjedhja kryesore e përgjithshme është një natë e mirë gjuajtjesh larg një linje fantazie të dobishme. Ndihmon atë krah tjetër, Jarrett Culver, është përjashtuar sonte.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu