Mirë se vini në artikullin NV GPP Pivots, ku do të kërkojmë të zbulojmë disa lojëra të fshehta të DFS-së larg zgjedhjeve të njohura. Këto rekomandime zakonisht janë mallra me rrezik / shpërblim që duhet të përdoren në turne në terren të gjerë. Në mënyrë tipike, përzierja e këtyre gurëve të çmuar të fshehur në pronësi të ulët me prodhime të rreshtuara mirë kontribuon në një strategji të zbatueshme të GPP.

Mbani në mend se shkrimet e mëposhtme të lojtarëve janë ndërtuar më herët gjatë ditës, dhe nganjëherë situatat e dëmtimit / pushimit mund të ndryshojnë peisazhin e fantazisë. Monitorimi i tonave Lajme dhe Lajme të Titujve NBA gjatë gjithë ditës do t’ju mbajë në lak ndërsa ju jep pasojat pasuese të DFS të secilës pjesë të informacionit.

Ne do të shohim listën masive të së mërkurës me 13 lojëra duke filluar nga 7:00 ET.

Garda e pikave

Coby White – Chicago (vs. Atlanta)

Shumica e njerëzve do të fiksohen në rojën tjetër nga kjo lojë: Trae Young. Sidoqoftë, mos harroni Coby White dhe paga e tij e përshtatshme në mes të vargut. Ka përmbysje të aftë në këtë ndeshje, pasi Atlanta u rendit e katërta në ritëm dhe e 24-ta në efikasitetin mbrojtës për rojet e sezonit të kaluar. Bardha mund të prodhojë në çdo kategori statistikore dhe ai mund të regjistrohet me 40+ pikë fantazie nëse goditja e tij po bie. Ai sigurisht që do të ketë mundësi për të bërë përshtypje në këtë hapës të vlerësimit të lartë.

Garda e qitjes

Fred VanVleet – Toronto (vs. New Orleans)

Ju nuk duhet të mendoni shumë larg kutisë për turnet NBA DFS. Do të ketë shfaqje të njohura në një pozicion të caktuar, pastaj opsione të radhës të cilët mund të lënë në hije. VanVleet ka të ngjarë të marrë një ulëse prapa për të pëlqyerit e Luka Doncic, Zach LaVine, Devin Booker, dhe të tjerët në vendin e PG / SG. Sidoqoftë, FVV është plotësisht në radarin tim të turneut, veçanërisht në këtë ndeshje kundër New Orleans. Pelikanët u renditën të dytët në ritëm dhe të 25-të në efikasitetin mbrojtës ndaj kortezheve sezonin e kaluar. VanVleet mban kokë legjitime 40-50 FP, dhe ai është dukshëm më i lirë se ato shfaqje të lartpërmendura.

Malik Beasley – Minesota (vs. Detroit)

Nëse jeni duke kërkuar një roje më të lirë gjuajtjesh në turne, mbase Malik Beasley mund të jetë e dobishme. Ai ndoshta do të nënvlerësohet në listën e 13 ndeshjeve të mbrëmjes së sotme, pasi shumica e njerëzve do të shikojnë drejt D-Lo ose KAT nga Ujqërit. Sidoqoftë, Malik do të ketë një rol të rëndësishëm për Minesotën, dhe ai duhet të shohë mjaft vështrime të hapura me mbrojtjen që shembet në super yjet e T-Wolves. Beasley do të shohë minuta të mjaftueshme dhe numra periferikë për të vendosur një vlerë të respektueshme, por përmbysja e tij varet nëse tre-pikëshit po bien.

PWRPARA E VOGL

Urat Mikal – Phoenix (vs Dallas)

Bridges krijon një mbushës interesant vlerash për t’ju ndihmuar të shikoni për super yjet e kësaj liste. Pa dyshim, ai është një lojë më e mirë në FanDuel për vetëm 4,300 dollarë. Urat duhet të shohin 30-35 minuta sonte, dhe ka një shans që ai të mbledhë më shumë mundësi me produkte të ngjashme me Kelly Oubre Jr jashtë qytetit. Një ndeshje me rezultat të lartë me Dallas nuk dëmton, pasi Mavericks u rendit e 27-ta në rendimentin mbrojtës ndaj sulmuesve të vegjël sezonin e kaluar. Bridges ndoshta nuk do t’ju fitojë me një dorë një turne, por ai mund të postojë vlera të respektueshme ndërsa ju ndihmon të zhbllokoheni me kokë në një pozicion tjetër.

FUQI PWRPARA

Darius Bazley – Oklahoma City (në Hjuston)

Bazley kishte disa lojëra të mrekullueshme në flluskë gushtin e kaluar, veçanërisht duke prodhuar përpjekje 43 për FP. Ndërsa nuk e pres atë nivel të prodhimit, Bazley duhet të jetë në gjendje të paguajë pagën e tij të volitshme. Shtë e vështirë të përcaktohet roli i tij në këtë ekip, por ai mund të shihte me ligj në diku në lagje prej 25-30 minutash për OKC. Kjo mund t’i bëjë gjërat interesante ndërsa merr një ekip të shpejtë të Hjustonit që renditej i 23-ti në efikasitetin mbrojtës për të sulmuar sezonin e kaluar.

QENDRA

Jonas Valanciunas – Memfis (vs. San Antonio)

Njerëzit do të turren drejt Qytetet Karl-Anthony, Andre Drummond, dhe John Collins (DK) sonte në qendër. Mos harroni për Jonas Valanciunas për një pjesë të kostos, dhe ai legjitimisht mund të bjerë në atë rang të lartë nëse gjërat shkojnë sipas mënyrës së tij. “JoVal” mund të jetë një kafshë fantazie kur është e shëndetshme, duke postuar herë pas here 50-60 pikë fantazie. Ndeshja e mbrëmjes së sotme kundër San Antonio mund ta ndihmojë atë të arrijë atje, pasi Spurs u rendit i 25-ti në rendimentin mbrojtës të qendrave sezonin e kaluar.

SHENIME SHTESE

Kur shikoni drejt “shkumësit të mirë” në turne, djemtë pëlqejnë John Collins (PF – ATL) dhe Luka Doncic (SG – DAL) janë në krye të listës sime – sipas radhës së preferencës. Probablyshtë ndoshta më e lehtë të largohesh nga paga e rëndë Doncic, por ai gjithashtu mbart kokë e çmendur në këtë ndeshje.

Djem si Dejounte Murray (PG – SA) dhe Patrick Williams (SF – CHI) bëni mundësi për vlera të këndshme përmes të gjitha formateve. Ato do t’ju ndihmojnë të shtrëngoni lojtarët me dollarë të lartë të përmendur në këtë artikull, duke ju lejuar të bëheni krijues edhe me GPP Pivots.

Për më shumë ide në të gjitha pozicionet, vizitoni Luaj Renee Miller në NBA DFS kolona që përmban shfaqjet kryesore, pazaret dhe depërtimin e strategjisë për propozimin e mbrëmjes.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu