Austin Rivers filloi sezonin në rotacionin e rojeve të Knicks, mesatarisht 7.3 pikë në lojë, duke shënuar 36.4% nga tre, por duke luftuar përgjithësisht për ta përshtatur me efikasitet lojën e tij në sistemin e Tom Thibodeau. Në afatin e tregtisë, Rivers u dërgua në Oklahoma City si pjesë e tre skuadrave George Hill marreveshje. Oklahoma City hoqi dorë nga Lumenjtë, i cili pritej të nënshkruante me Bucks, por Milwaukee shkoi me Jeff Teague.

Kjo e la Rivers si një agjent i lirë.

Nuggets mund të jetë një vend uljeje për Rivers pasi Nuggets kanë nevojë për thellësi roje pas tregtimit Gary Harris dhe RJ Hampton, raporton Mike Singer i Denver Post.

Nuggets kanë interes të shtojnë rojet e agjentëve falas Austin Rivers ndërsa kërkojnë të rrisin listën e tyre përpara sezonit pas, thanë burimet e ligës për Denver Post.

Përveç lumenjve, Nuggets kanë edhe agjentë falas Troy Daniels dhe Gerald Green në radarin e tyre, burimet e ligës thanë

Një tjetër çështje, ndoshta më e rëndësishme, për Nuggets është nëse dikush si Rivers do të ishte i kënaqur i varrosur në tabelën e thellësisë. Trajneri i Nuggets, Michael Malone, ka pasur një kohë mjaft të vështirë për të gjetur minuta për djemtë e rregullt të rotacionit siç është. Në humbjen e së Dielës ndaj Boston, Malone përdori 10 djem të ndryshëm para se loja të ishte jashtë kontrollit, duke mos përfshirë Jamal Murray ose të fituara së fundmi JaVale McGee.

Sapo Murray të bëhet i shëndetshëm (ai ka humbur katër ndeshjet e fundit me një lëndim të gjurit), nuk do të ketë shumë minuta për të kaluar me Will Barton, Monte Morris, dhe Facundo Campazzo në përzierje. Fairshtë e drejtë të pyesësh nëse Rivers dëshiron atë lloj roli me Nuggets.

Ai gjithashtu mund të jetë lloji i vetëm në dispozicion të tij gjatë pjesës tjetër të këtij sezoni.

Shikoni më shumë në Nuggets

Tri gjëra për të ditur: Mos lejoni që një çerek i ftohtë të të mashtrojë, Denver … Pjesa e dytë e Celtics në pjesën e dytë përfundon serinë e Nuggets Shikoni trajnerin e Nuggets Michael Malone të shkojë në tirada, të dëbohen (video)

Nuggets thuhet se kanë interes për agjentin e lirë Austin Rivers fillimisht u shfaq në NBCSports.comSource link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu