Pamje e përgjithshme e gjykatës së Knicks MSG

Pamje e përgjithshme e gjykatës së Knicks MSG

Nike do të fillojnë me 19-18 me gjysmën e dytë të sezonit që do të fillojë, dhe si fara e pestë aktuale në Konferencën Lindore, ky sezon tashmë ka qenë një nga më emocionueset për ekskluzivitetin në kujtesën e fundit.

E keqja, sidoqoftë, është se pjesa më e madhe e eksitimit është përjetuar nga larg, pasi Knicks sapo kanë filluar të lejojnë një numër të kufizuar tifozësh (rreth 2,000) në lojërat shtëpiake në The Garden, duke ndjekur qytetin dhe shtetin COVID-19 kufizimet.

Por tingëllon sikur ekipi shpreson që numri do të rritet para se të mbarojë sezoni i rregullt.

Sipas një raporti nga Marc Berman i New York Post, Knicks “janë optimistë se numri i pjesëmarrjes mund të paktën të dyfishohet deri në mes të majit të finales”, gjë që mund të çojë në akoma më shumë tifozë në ndërtesë nëse Knicks bëjnë playoff.

“Ne jemi të entuziazmuar që kemi tifozë përsëri në The Garden dhe, pas përgjigjes dërrmuese që kemi provuar, mezi presim të jemi në gjendje të mirëpresim më shumë prej tyre,” tha një zëdhënës i Garden për Berman. “Ne nuk do të komentonim për bisedat tona me shtetin.”

Knicks janë 3-1 në shtëpi që kur tifozët u kthyen në The Garden, duke fituar tre gara të drejtpërdrejta pasi lanë ndeshjen e tyre më 23 shkurt me Golden State Warriors.

New York fillon pjesën e dytë të orarit të tyre me një udhëtim rrugor me katër ndeshje, duke filluar të enjten në mbrëmje kundër Bucks në Milwaukee. Më pas, Knicks do të kthehen në shtëpi për ndeshjen e tyre të parë në pjesën e dytë në The Garden të Enjten, 18 Mars, kur të presin Orlando Magic.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu