Bostoni Celtics kanë nëntë lojtarë jashtë, duke i lënë ata me minimumin e tetë lojtarëve aktivë që mund të vishen për lojë. Akoma, Celtics ishin gati të shkonin të Dielën.

Sidoqoftë, pasi një lojtar i Heat kishte një provë jo përfundimtare, Miami tani do të ketë më pak se tetë lojtarë, duke udhëhequr ndeshjen e së Dielës që do të shtyhet, një histori e thyer nga Shams Charania i Athletic dhe konfirmuar nga vetë liga.

Lojtari i nxehtësisë me testin përfundimtar do të testohet përsëri. Sidoqoftë, skuadra duhet të kalojë ende në gjurmimin e kontakteve sikur lojtari të ishte pozitiv (për të qenë i sigurt), që do të thotë se një numër lojtarësh të tjerë do të ishin në karantinë dhe të paaftë për të luajtur për shkak të kontaktit me lojtarin potencialisht të infektuar.

Nga njoftimi zyrtar i NBA: “Për shkak të gjurmimit të vazhdueshëm të kontaktit me Heat, ekipi nuk ka tetë lojtarë të kërkuar nga liga për të vazhduar me ndeshjen e sotme kundër Celtics.”

Miami luan të martën dhe të enjten në Filadelfia, ato lojëra janë gjithashtu në rrezik (nëse lojtari me testin përfundimtar rezulton të jetë pozitiv).

Çdo lojë e shtyrë do të kompensohet në gjysmën e dytë të sezonit (ajo pjesë e orarit nuk është lëshuar).

Kjo do të jetë ndeshja e dytë e shtyrë në NBA këtë sezon (Houston dhe Oklahoma City në netët e tyre të hapjes) Ka pasur edhe thirrje të tjera të ngushta, përfshirë Filadelfinë të shtunën.

Thjesht mos mendoni se kjo do të çojë në ligë duke marrë një pauzë.

Shikoni më shumë për NBA dhe koronavirusin

Maxi Kleber i Mavs hyn në karantinë; Dallas mbyll objektin e praktikës Jepni të shtunën gjurmimin e kontakteve për shkak të bisedës pas lojës me Tatum Boston All-Star Tatum del 10-14 ditë për shkak të COVID-19

Nxehtësia në ndeshjen e Celtics shtyhet pasi lojtari i Miami ka provë jo përfundimtare fillimisht u shfaq në NBCSports.com

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu