QYTETI OKLAHOMA (AP) Duncan Robinson shënoi 22 pikë dhe bëri gjashtë 3-pikësh, duke kryesuar Miami Heat në një fitore 108-94 ndaj Oklahoma City Thunder të hënën në mbrëmje në finalen e udhëtimit të tyre rrugor me shtatë lojëra.

Kendrick Nunn shtoi 20 pikë dhe nëntë asistime, Bam Adebayo kishte 19 pikë dhe 13 kërcime dhe ata u lidhën me një dunk rrugicë gjatë vrapimit 15-0 të Miamit për të filluar çerekun e katërt.

Robinson e përfundoi atë me një 3-pikësh që i dha epërsinë Heat 94-77 në mes të periudhës përfundimtare. Miami fitoi tre ndeshjet e fundit të udhëtimit për të përfunduar 4-3.

Shai Gilgeous-Alexander shënoi 27 pikë për Thunder, të cilët u shënuan më shumë 63-40 pas pjesës së parë.

Heat bëri pesë nga tetë përpjekjet e tyre të para me 3 pikë. Max Strus e mbylli fillimin e nxehtë me një me 4:19 të mbetur në çerekun e parë.

Heat humbi 12 gjuajtjet e tyre të radhës në 3 pikë. Robinson më në fund i dha fund thatësirës me një kërcyes 31 metra me 43 sekonda të mbetura deri në pushim.

Ndërkohë, Thunder goditi 54% nga dyshemeja gjatë 24 minutave të para. Gilgeous-Alexander ushqeu avantazhin e Oklahoma City me rezultatin 54-45 në pjesën e parë, duke shënuar 18 pikë në gjuajtjet 6 me 7. E vetmja humbje e tij e pjesës erdhi përmes një hapi prej 27 metrash pasi koha skadoi në periudhën e parë.

Miami u përgjigj me 34 pikë në çerekun e tretë për të kaluar në epërsi 79-72 me një minutë të mbetur në kornizë. Gilgeous-Alexander tronditi pesë pikë në 31,6 sekondat e fundit për të sjellë Thunder brenda dy që hyjnë në periudhën e fundit para se Miami menjëherë ta hapte atë.

KIPSHILLA

Nxehtësia: Tyler Herro (kontuzion i djathtë) u përjashtua përpara ndeshjes së së hënës. Ai është ditë për ditë, sipas trajnerit Erik Spoelstra. . Heat nuk kanë luajtur në shtëpi që nga një fitore e 9 shkurtit kundër New York Knicks. . Jimmy Butler luajti në ndeshjen e tij të 600-të në karrierë.

Thunder: Al Horford (pjesa tjetër) nuk ishte në dispozicion për ndeshjen e dytë të Oklahoma City në po kaq net. Isaiah Roby filloi në vend të Horford. . Thunder ra në 2-4 kur luajti ndeshjen e dytë të një sulmi mbrapa.

E RRADHES

Thunder: Të presë të mërkurën San Antonio Spurs.

Nxehtësia: Mikpritni Toronto Raptors të Mërkurën.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu