Wiseman ‘hutuar’ nga dëbimi i gabuar i Draymond vs. Nike fillimisht u shfaq në NBC Sports Bayarea

James Wiseman ndoshta është mësuar Draymond Green duke i bërtitur në këtë pikë.

Që nga kampi i trajnimit të Luftëtarëve, Green veteran është animuar kur stërvitni zgjedhjen e përgjithshme të talentuar Nr. Sezoni është ende i ri për gjyqtarin e vitit të dytë të NBA, John Butler, kështu që mbase ai nuk e mori memorandumin.

Në natën e së enjtes Humbja 119-104 te Knicks, Green mori një dëbim në pjesën e parë pasi Butler gabimisht mendoi se sulmuesi i Warriors po i bërtiste poshtërime.

Shpërthimi u drejtua në të vërtetë për Wiseman, i cili tha se ai e kuptonte Green por jo vendimin e gjyqtarëve për një dëbim.

Kjo është një marrje e sinqertë nga 19-vjeçari Wiseman, i cili është mësuar me dashurinë e ashpër të Green si një shok skuadre. Ai pothuajse heq supet nga fakti që Green po i bërtiste në radhë të parë, kështu që ju e dini që është një dukuri e zakonshme.

Në sekuencën që çoi deri në dëbim, sulmuesi i Knicks, Nerlens Noel prishi një pasim hyrjeje nga Green tek Wiseman, duke çuar në një vjedhje për New York. Në kohën kur Knicks po përgatitej të zhvillonte një shfaqje në skajin tjetër të dyshemesë, Green po ngrihej.

LIDHUR: Draymond i tronditur nga ‘privilegji’ i refs pas dëbimit

Arbitri Ben Taylor i tha trajnerit të Warriors Steve Kerr në pjesën e parë që zyrtarët bënë një “gabim” duke nxjerrë Jeshilën. Por duket se nuk kishte asnjë mënyrë për të anuluar thirrjen. Pa guximin e tyre mbrojtës veteran, Warriors u punua nga Knicks në pjesën e dytë.

Ishte një mësim për të ardhur keq për Green dhe Dubs, por mos prisni që ai të ndalojë së bërtituri ose shtyrëi Wiseman së shpejti.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu