Rudy Gobert“data-reagid =” 20 “> Nuk ishte një natë e mirë Rudy Gobert.

Rrëmbyesit e Torontos bëri një punë mjaft të mirë duke e izoluar atë fyese – Donovan Mitchell dhe Mike Conley nuk bëri një punë të mirë duke e gjetur atë në rrjedhë – kështu që ai kishte gjashtë pikë në katër të shtëna për lojën. “data-reagid =” 21 “> Rrëmbyesit e Torontos bëri një punë mjaft të mirë duke e izoluar atë fyese – Donovan Mitchell dhe Mike Conley nuk bëri një punë të mirë duke e gjetur atë në rrjedhë – kështu që ai kishte gjashtë pikë në katër goditje për lojë.

Pastaj ai dhe OG Anuoby i Torontos u nxorrën në një telefonatë të butë (për syrin tim) me më pak se një minutë të mbetur në lojë.

ai do të marrë vlerën e parave të tij (përmes ESPN).“data-reagid =” 24 “> Pas lojës, Gobert ishte një njeri i irrituar dhe tha në të ardhmen nëse ai do të nxirret, ai do të marrë vlerën e parave të tij (përmes ESPN).

“Unë nuk mendoj se ka kuptim për mua. Por herën tjetër, unë do ta bëj vetë drejtësinë që zyrtari të mund të më largojë për një arsye, “u tha Gobert gazetarëve …

Gobert tha që Anunoby “u përpoq të më zgjasë në fytyrë”.

“Dhe djali që po paguhet për të mbrojtur lojtarët e tjerë nuk e bëri punën e tij,” tha Gobert, duke iu referuar zyrtarëve. “Kishte një grindje të vogël, dhe të dy u larguam kur nuk bëra asgjë mbrapa, shumë, gjë që nuk e kuptoj.”

Toronto dhe Juta nuk takohen përsëri këtë sezon.

Serge Ibaka dhe Paskal Siakam“data-reagid =” 28 “> Raptorët mposhtën Jazz 101-92 pas 27 pikë secili nga Serge Ibaka dhe Paskal Siakam.

Nxjerrje e dyfishtë e butë e Rudy Gobert, OG Anuoby e lë Gobert të irrituar fillimisht u shfaqën në NBCSports.com“data-reagid =” 29 “>Nxjerrje e dyfishtë e butë e Rudy Gobert, OG Anuoby e lë Gobert të irrituar fillimisht u shfaqën në NBCSports.comSource link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu