ORLANDO, Fla. (AP) – Orlando Magic tha të hënën se ata planifikojnë të kenë 4,000 tifozë në vende për ndeshjet e sezonit të rregullt, me respektimin e rreptë të distancës shoqërore dhe protokolleve të tjera shëndetësore.

Ekipi do të ndërtojë deri në atë shifër prej 4,000, me asnjë tifoz tjetër përveç anëtarëve të familjes së organizatës Magic të lejuar për para-sezonin dhe më pas turma më të vogla për pesë garat e para në sezonin e rregullt në shtëpi.

“Shëndeti dhe siguria e të gjithëve që janë të lidhur me lojën tonë do të jenë përparësia kryesore,” tha CEO i Magic Alex Martins. “Qëllimi ynë është t’i bëjmë të gjithë të ndihen rehat që janë marrë masa të mëdha paraprake sigurie për kthimin në Amway Center.”

Tani për tani, maksimumi i 4,000 pjesëmarrjeve është figura më e madhe e njohur në NBA për të filluar sezonin – e cila hapet më 22 dhjetor. Shumë skuadra kanë thënë se do ta fillojnë sezonin pa tifozë; të tjerët janë me shifra si 300 në Cleveland dhe 1,500 në Utah.

Mbulesat e fytyrës do të jenë të detyrueshme brenda Qendrës Amway të Orlandos, tifozët do të duhet të plotësojnë një simptomë para mbërritjes dhe një studim të ekspozimit, dhe ata që janë në afërsi të gjykatës do të duhet t’i nënshtrohen testimit. Magjia gjithashtu nuk po lejon çanta në ndërtesë, përveç në rrethana shumë specifike.

Ekipi tha se “pastrim i thellë dhe i vazhdueshëm” do të ndodhë edhe në zona me trafik të lartë. Stacionet e pastrimit të duarve janë shtuar në të gjithë arenën, filtrat e ajrit janë përmirësuar dhe ndriçimi ultraviolet është shtuar në disa zona si shkallët lëvizëse për të sulmuar bakteret.

Magjia gjithashtu do të kalojë në një mjedis pa para brenda arenës, për të kufizuar më tej potencialin e ekspozimit dhe ndotjes.

Shikoni më shumë për Orlando Magic

Lojërat NBA janë kthyer: Shikoni Arrëmyshkun e Trae Young Nikola Vucevic San Antonio, Orlando planifikojnë të kenë tifozë të kufizuar në lojëra; Çikago nuk do Jashtë sezonit Mundane e mban Magjinë në mediokritet

Orlando duket se do të ketë 4,000 njerëz në ndeshjet në shtëpi për të filluar sezonin fillimisht u shfaq në NBCSports.comSource link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu