Loje me top!

Sezoni NBA është këtu – kjo ishte e shpejtë – që do të thotë se është koha për sezonin tonë Detroit Pistons parashikimet për 2020-21.

Pistons vizitojnë Minesotën në hapjen e sezonit të Mërkurën – shikoni të gjithë orarin e tyre të pjesës së parë këtu – e cila fillon një sprint me 72 lojëra. Pistons është planifikuar të luani nëntë grupe lojërash mbrapsht në pjesën e parë, i cili vazhdon deri më 4 Mars.

Një vështrim në listë dhe do të mendonit se po shihni dyfish: Në mes të tjerash, janë Jerami Grant, Mason Plumlee, Jahlil Okafor, Josh Jackson, Killian Hayes, Saddiq Beu dhe Isaiah Stewart. Luke Kennard, Bruce Brown dhe Christian Wood janë zhdukur.

Pra, si do regjistri i rinovuar çmimi në Vitin 3 nën trajnerin Dwane Casey, dhe Viti 1 nën orën e menaxherit të përgjithshëm Troy Weaver?

[ What I liked and didn’t like about the Pistons’ wild offseason moves ]

Shkrimtarët sportivë të Free Press bëjnë parashikime për sezonin 2020-21:

Omari Sankofa II, Pistons mundi shkrimtarin

Sulmuesi i Detroit Pistons, Blake Griffin mbrohet nga sulmuesi i New York Knicks, Julius Randle gjatë hapjes së sezonit më 11 dhjetor 2020 në Little Caesars Arena.
Sulmuesi i Detroit Pistons, Blake Griffin mbrohet nga sulmuesi i New York Knicks, Julius Randle gjatë hapjes së sezonit më 11 dhjetor 2020 në Little Caesars Arena.

Linja më e madhe e historisë që ju intereson: Sezoni rishtar i Killian Hayes. Tani për tani, ekskluziviteti po shikon të ardhmen e saj në zhvillimin e tij. Ai do të ketë një mundësi për të qenë në garën e rishtarit të vitit, duke supozuar se ai gjen pozicionin e tij si titullar.

Skenari më i mirë: Nëse Blake Griffin nuk është zhvendosur në afatin e caktuar dhe është i shëndetshëm, unë mund të shoh Pistons që janë në përzierje për një lojë play-in.

Skenari më i keq: Fund-tre në Lindje. Lista është ndërtuar në mënyrë të vështirë dhe nuk ka gjuajtje gjysma e parë e orarit është brutale dhe dy lojtarët e tyre më të mirë, Blake Griffin dhe Derrick Rose, mund të zhvendoset në afatin e tregtisë.

Golashënuesi kryesor: Griffin, 21 pikë për ndeshje.

A do të tregtohet Blake Griffin para afatit të fundit: Po.

A do të bëjnë ata turne / play-off në play-in: Jo. Ata do të kenë nevojë për Griffin të shëndetshëm për të gjithë sezonin për të bërë zhurmë. Dhe nëse Griffin është i shëndetshëm, kjo do t’i stimulojë ata që ta lëvizin atë. Ata do të përfundojnë 21-51.

Ekipet e playoffit në Lindje, 1-8: Bucks, Celtics, Nets, 76ers, Raptors, Heat, Hawks, Pacers.

Ekipet e playoffit në Perëndim, 1-8: Lakers, Clippers, Mavericks, Nuggets, Jazz, Blazers, Warriors, Suns.

Finalet e konferencës: Bucks ndaj Celtics në 7; Lakers mbi Blazers në 5.

Finalet e NBA: Lakers mbi Bucks në 7.

[ Here is the Detroit Pistons’ 2020-21 season first-half schedule ]

Jeff Seidel, kolumnist

Gardiani i Pistons Derrick Rose drejton topin kundër rojes së Celtics Marcus Smart në çerekun e parë në TD Garden, 15 janar 2020.
Gardiani i Pistons Derrick Rose drejton topin kundër rojes së Celtics Marcus Smart në çerekun e parë në TD Garden, 15 janar 2020.

Linja më e madhe e historisë që ju intereson: Janë këto rishtarë gurët e themelit të ligjshëm të një rindërtimi apo thjesht të lojtarëve?

Skenari më i mirë: Blake Griffin dhe Derrick Rose qëndrojnë mjaft të shëndetshëm sa Pistons t’i tregtojë.

Skenari më i keq: Griffin dhe Rose lëndohen. Killian Hayes lufton, siç bëjnë shumë roje rookie. Mason Plumlee luan si një kopje rezervë. Dhe ofendimi i Pistons është i thellë.

Shënues kryesor: Griffin, 21 pikë për ndeshje.

A do të tregtohet Blake Griffin para afatit të fundit: Po.

A do të bëjnë ata turne / play-off në play-in: Pa playoff. Ata do të shkojnë 25-47.

Ekipet e playoffit në Lindje, 1-8: Bucks, Celtics, 76ers, Heat, Nets, Raptors, Pacers, Hawks.

Ekipet e playoffit në Perëndim, 1-8: Lakers, Clippers, Mavericks, Jazz, Nuggets, Suns, Rockets, Warriors.

Finalet e konferencës: Bucks ndaj Celtics në 5; Lakers mbi Clippers në 6.

Finalet e NBA: Lakers mbi Bucks në 6.

Shawn Windsor, kolumnist

Gardiani i Detroit Pistons, Killian Hayes mbrohet nga roja i New York Knicks, Frank Ntilikina, më 11 Dhjetor 2020, gjatë një ndeshje para-sezonale në Little Caesars Arena.
Gardiani i Detroit Pistons, Killian Hayes mbrohet nga roja i New York Knicks, Frank Ntilikina, më 11 Dhjetor 2020, gjatë një ndeshje para-sezonale në Little Caesars Arena.

Linja më e madhe e historisë që ju intereson: Mund të kem dy? Po? Faleminderit. E para është zhvillimi i të rinjve, veçanërisht Killian Hayes. E dyta është nëse Blake Griffin dhe Derrick Rose e përfundojnë vitin si Pistons.

Skenari më i mirë: Fara 7, e shtyrë nga një veshje fizike, me mendje mbrojtëse dhe që Griffin drejton një shkelje kompetente.

Skenari më i keq: Lëndimet e Griffin dhe Rose dhe të sapoardhurve dëshmojnë të jenë një rrëmujë e pahijshme.

Golashënuesi kryesor: Griffin, 22 pikë për ndeshje.

A do të tregtohet Blake Griffin para afatit të fundit: Jo

A do të bëjnë ata turne / play-off në play-in: Jo. Ata do të përfundojnë 24-48.

Ekipet e playoffit në Lindje, 1-8: Bucks, Nets, Celtics, Heat, 76ers, Raptors, Pacers, Hawks.

Ekipet e playoffit në Perëndim, 1-8: Lakers, Clippers, Mavericks, Nuggets, Jazz, Suns, Blazers, Grizzlies.

Finalet e konferencës: Rrjeta mbi Bucks në 7; Lakers mbi Clippers në 7.

Finalet e NBA: Lakers mbi Nets në 6.

Ky artikull fillimisht u shfaq në Detroit Free Press: Parashikimet e NBA të 2021 të Detroit Pistons: Cili është skenari më i mirë?Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu