Perk zotëron parashikimin e tij të para-ndeshjes Lakers-Warriors fillimisht u shfaq në NBC Sports Bayarea

Kendrick Perkins është një njeri i madh me një gojë të madhe.

Që nga pensionimi nga NBA në 2018, Perkins ka bërë një emër për veten në botën e mediave sportive duke ndarë të tijën basketbolli nxehtë merr që shpesh e fusin atë në ujë të nxehtë.

Para ndeshjes së së hënës mbrëma, Perkins dërgoi një cicërimë duke nënkuptuar se Los Angeles Lakers do të mundte Luftëtarët e udhëhequr nga Steph Curry. Pas shikimit të Curry-t, udhëzon Dub-et në një mbresëlënëse Fitorja e kthimit 115-113, Perkins kishte të drejtë të gabonte në lidhje me parashikimin e tij të ndeshjes paraprake.

Curry dhe Warriors janë në një epokë të re pa Klay Thompson duke vrapuar rreth krahut. Por Kelly Oubre Jr shënoi një sezon të lartë 23 pikë dhe Andrew Wiggins u copëtua në 18, në një zhvillim premtues për Golden State. Nuk është për t’u habitur që Curry e ndryshoi atë në çerekun e katërt dhe përfundoi me një rezultat të lartë 26 pikë.

Perkins meriton meritë për mea culpa të tij, por urrejtësit mund të dëshirojnë të zbusin dyshimet e tyre për Warriors që po shkojnë përpara. Fitorja e madhe e kthimit me 19 pikë të hënën në mbrëmje mund të mbahet mend si një pikë kthese e hershme në sezon.

Shkarkoni dhe pajtohuni në Dubs Talk PodcastSource link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu