Ndoshta duhet të rishikojmë populloren pseudonimi ‘Tregtari Danny’ për Boston Celtics presidenti i ekipit Danny Ainge pas lajmeve ish-ylli i Celtic dhe menaxheri i përgjithshëm aktual përfundoi duke humbur jo vetëm të raportuar gjerësisht Objektivi tregtar 2021 Aaron Gordon të Orlando Magic, por edhe qendra e tyre All-Star Nikola Vucevic, sipas Adam Himmelsbach i Boston Globe.

Ndërsa këto analiza të kthimit të hënë në mëngjes duhet të merren nga pikëpamja që ne kurrë nuk e dimë se si shkuan negociatat tregtare, refreni i njohur i tamam sa u afrua Ainge për një marrëveshje është një trope aq bajate sa shkeljet e ndeshjes së vonë të Bostonit kanë qenë javët e fundit.

Cila do të thotë, shumë.

Por kjo gjithashtu nuk do të thotë se nuk ka një bërthamë të së vërtetës në të, megjithë disa manovrime vërtet mbresëlënëse në frontin tregtar në fillim të karrierës së tij për të vendosur në fillim Ray Allen dhe më pas Kevin Garnett dhe një lëvizje të fortë pasi që, ka qenë disa sezonet që kur Ainge ka arritur një marrëveshje që e lëviz përfundimisht ekipin drejt qëllimeve të saj të grindjes. Apologjet e tij do të tregojnë për të lëvizur përsëri në projekt për të zbritur Tatum. Por, ai kishte zgjedhjen e parë për të punuar dhe nuk ka shumë për të treguar nga vlera shtesë e gjeneruar nga zgjedhja e deritanishme e dhënë Romeo Langford ende nuk ka luajtur një gjysmë sezoni basketbolli në afërsisht tre herë atë hapësirë. https://celticswire.usatoday.com/2021/03/26/nba-boston-celtics-ainge-2021-trade-deadline-presser/

Edhe tregtia e fundit e fundit e Ainge për Isaiah Thomas në 2015 – e parë gjerësisht si një grusht shteti i madh – është frenuar kryesisht nga dështimi për të dhënë llogari për talentin e mundshëm të nivelit më të lartë për t’u larguar në agjensi falas. Ç’është më e keqja, ai madje përfshiu asete nga tregtia e vitit 2013 me Brooklyn Nets – një pjesë tjetër e legjendës së “Trader Danny”, dhe me të drejtë kështu – në atë gabim duke u marrë me Kyrie Irving në radhë të parë. Janë bërë raste për të prerë thjesht humbjet që kishte Boston dhe për të ecur përpara me zgjedhjet në vend, të cilat skuadrat e tjera me zyra të dukshme më pak të përparme në tërësi i kanë kthyer në lojtarë shumë më të dobishëm. https://celticswire.usatoday.com/lists/nba-boston-celtics-big-penguin/

Shto këtu që nga ai gabim i mbrojtur me Irving, presidenti i Celtics ka pasur dy mundësi shtesë për të provuar një rrugë tjetër për të qenë më konservator me talent elitar në Al Horford dhe Gordon Hayward, megjithatë zgjodhi të njëjtën rrugë me të njëjtën rrugë. Dhe më pas e bëri përsëri me përjashtimin e lojtarit të tregtuar të Mary të gjeneruar nga largimi i Hayward në këtë afat. Evan Fournier për dy zgjedhje të raundit të parë është një marrëveshje e shkëlqyeshme në vakum, por kjo skuadër nuk u ndërtua në një; grumbulli i pasurive që Ainge dikur ruhet ka dalë ngadalë në atë që mund të jetë minimumi më i ulët me të cilin mund të mblidhet një pretendent për titull. https://celticswire.usatoday.com/2021/03/25/nba-boston-celtics-bye-theis/

Shumë prej tyre varen nga ajo që ndodh me Fournier dhe marrëveshjen e tij që skadon, për aq kohë sa mund të jetë me shëndetin dhe tregtinë e mundshme të Kemba Walker. Sa më shumë që mund të jetë shëndeti i hip i Robert Williams III dhe rritja e shumë lojtarëve të tij të rinj. Nga njëra anë Ainge ka qenë e rezervuar për të lëvizur talentin elitar, me sa duket arsyetimi i kthimit të zvogëluar që shpesh merr nuk ia vlen të rrezikosh të japësh dorëheqjen. https://celticswire.usatoday.com/2021/03/26/nba-boston-celtics-bo-burnham-larry-bird-hbo-drama-lakers/

Por nga ana tjetër ai duket se ka qenë shumë i rezervuar për të marrë zgjedhjet e projekteve për të kompensuar gabimet e së kaluarës, ose për të fituar talente me të vërtetë të ndikuar si Paul George, Nikola Vucevic ose Aaron Gordon që nuk do të kërkonte domosdoshmërisht heqjen dorë nga talenti elitar. Duket se vjen deri te një ndryshim filozofie, dhe ndërsa askush nuk po sugjeron që Ainge është një ekzekutiv 25 herë në kampionat nuk do të hidhej në rastin për të punësuar, ia vlen të pyesësh nëse mbase një qasje më konservatore për të mbajtur talentin elitar ( ose pasuritë që ata do të marrin) pasi një shtesë të jetë jashtë tryezës garantohet duke ecur përpara. Ky post fillimisht u shfaq në Tela Celtics. Na ndiqni Facebook! [lawrence-related id=48298,48269,48259,48244] [listicle id=48305]

1

1Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu