Para se të hartohen nga Biletat e Çikagos, Patrick Williams nuk kishte qenë kurrë në Qytetin me Erë më parë. Eshtë e panevojshme të thuhet, dimri i tij i parë në Çikago ka qenë një përvojë iluminuese, për të thënë të paktën, për zgjedhjen e katërt në përgjithësi.

Kur Williams u bashkua për herë të parë me Bulls, ai u detyrua të largohej menjëherë dhe blini disa pallto dimri. Me temperatura në të 20-tat këtë javë, dhe gjashtë inç dëborë në tokë në disa zona, Williams po vë veshjet e gardërobës së tij të re.

Të martën, demat roje Zach LaVine kapi Williams në video duke u përpjekur të hiqte borën nga makina e tij. LaVine i ofroi me qeshje 5 dollarë për të pastruar makinën e tij, por rishtari nuk po shkonte për të.

Në sezon, Williams është mesatarisht 9.4 pikë, katër kërcime dhe një asistim në 16 ndeshje. Ai ka pasur pak fushatë lart e poshtë deri në këtë pikë, por ka qenë një mbrojtës i fortë dhe është shfaqur si lojtar i fortë me dy drejtime, duke pasur parasysh aftësinë e tij në të dy skajet e dyshemesë.

Ndërsa Williams luftonte me dëborën, disa përdorues në mediat sociale theksuan në mënyrë të qeshur se ai duhet të ishte duke përdorur furçën, jo kruajtësin e akullit, për të hequr borën nga makina e tij. Mjafton të them, Williams është ende duke mësuar brenda dhe jashtë fushës këtë sezon në Çikago.

Ky post fillimisht u shfaq në Wire Rookie! Na ndiqni Facebook!

Të ngjashme

LeBron James po thërriste shfaqjet e Bulls para se ato të ndodhnin

Patrick Williams i Bulls e quajti një ‘bekim’ të luante Kawhi Leonard

LeBron James thotë se Patrick Williams i Bulls është një ‘talent i jashtëzakonshëm’

Listë

Renditjet e Rrymës së Fuqisë së Rrota: LaMelo Ball, dhe ngritja e Tyrese MaxeySource link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu