Payton Pritchard të hënën në mbrëmje ra 23 pikë në karrierë për të ndihmuar në kryesimin Boston Celtics në një fitore 126-114 në rrugën kundër Toronto Raptors në Tampa, Florida.

Pritchard realizoi një tetë asistime të nivelit të lartë të karrierës ndërsa ai përfundoi duke gjuajtur 8-të-13 nga fusha, duke përfshirë 2-të-4 nga distanca prej 3 pikësh. 23 pikët e tij janë më të shënuarat nga një rishtar në një ndeshje këtë sezon, duke kaluar 22 pikët e LaMelo Ball të shënuara më 30 dhjetor.

Zgjedhja e 26-të e përgjithshme shënoi 11 pikë në pjesën e parë jashtë stolit për të ndihmuar Celtics të fshijnë një epërsi të hershme me 13 pikë nga Raptors. Pritchard provoi të ishte efektiv në drejtimin e veprës dhe shpesh i përfshinte shokët e tij të skuadrës në veprim, si provë nga tetë asistimet e tij të larta.

Pritchard u ka dhënë Celtics një shkëndijë të bukur jashtë stolit këtë sezon dhe kjo ishte edhe një herë të hënën. Ai ka pasur disa dalje në kundërshtim, por ka aftësinë për të ardhur në lojëra dhe për të marrë përsipër dhe për të shtuar energji kur është e nevojshme.

Bazuar në lojën e tij këtë sezon, Pritchard ka bërë një rast të fortë për të qenë mbrojtësi i pikës së fillimit derisa Kemba Walker të kthehet nga dëmtimi. Skuadra mund të preferojë energjinë dhe ofensivën e tij jashtë stolit, por ai të paktën i ka dhënë trajnerit kryesor Brad Stevens diçka për tu konsideruar seriozisht.

Të ngjashme

Jayson Tatum i Celtics një adhurues i madh i Aaron Nesmith, Payton Pritchard

Grant Williams bëri përshtypje me rishtarët e Celtics, Nesmith, Pritchard

Damian Lillard reagon ndaj Celtics që harton Payton Pritchard në raundin e parë

Listë

10 parashikime të guximshme të klasës RBA për sezonin 2020-21Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu