Mbretërit e Sakramento“data-reagid =” 12 “> Dy skuadra u lidhën për vendin e nëntë në garën e play off të Konferencës Perëndimore me 18 ndeshje të mbetura shkojnë kokë më kokë të Mërkurën në mbrëmje kur Pelikanët e New Orleans vizitojnë Mbretërit e Sakramento.

Pelikanët kanë fituar dy drejt dhe Kings shtatë nga 10 duke çuar në skuadrën e dytë të ekipeve nga tre takime të sezonit të rregullt.

Skuadrat do të takohen përsëri në 22 Mars në New Orleans, me Pelikanët, një fitues 117-115 kur play off-lojtarët shpresuan të ndaheshin në janar, duke patur nevojë të fitojnë një nga dy për të klikuar serinë e sezonit dhe potencialisht një tiebreaker kritik.

Zion WilliamsonI pari në kryeqytetin e Kalifornisë që nga debutimi i tij në NBA që vonoi dëmtimin më 22 Janar. Pelikanët kanë shkuar 6-3 në nëntë vizitat e tij të para për herë të parë në faqet e NBA. “data-reagid =” 15 “> Lojë do të të jetë Zion WilliamsonI pari në kryeqytetin e Kalifornisë që nga debutimi i tij i vonuar në NBA në 22 janar. Pelikanët kanë shkuar 6-3 në nëntë vizitat e tij të para për herë të parë në faqet e NBA.

Festa e Jrue kishte 37 në një fitore 120-107 ndaj Timberwolves. “data-reagid =” 16 “> Një nga ato fitore erdhi të Dielën në Minesota, ku Williamson shënoi 23 pikë dhe shoku i ekipit Festa e Jrue kishte 37 në një fitore 120-107 ndaj Timberwolves.

Dueti kombinoi për të kaluar 12 nga 15 nga linja e gjuajtjes së lirë, pasi Pelikanët vazhduan një prirje të fundit për të marrë më shumë mundësi për goditje të gabuara.

Ata kishin 28 në fitoren e së Premtes ndaj Miami dhe 31 të Dielën kundër Timberwolves – secila prej tyre ishte dukshëm më shumë se mesatarja e sezonit e tyre prej 23.2.

Trajneri i Pelicans Alvin Gentry tha se arritja në shiritin e bamirësisë bën një ndryshim dhe i dha besimin e fuqishëm Williamson për ngritjen në skenë.

“Unë mendoj se çfarë ka bërë ai dhe ne kemi luftuar me këtë në vitet e fundit, është se kemi një kohë të vështirë për të marrë bonusin,” u tha Gentry gazetarëve pas lojës së së dielës. “Me të në dysheme, kjo ka ndodhur shumë më shpesh sesa ka ndodhur në të kaluarën. Ai krijon situata të gabuara. Ato gabime ku ne po i heqim ato jashtë kufijve me katër, pesë minuta për të shkuar janë bërë hedhje pa bonus”.

De’Aaron Fox shkoi vetëm 5 nga 11 në një natë me 17 pikë. “data-reagid =” 21 “> Me Williamson u mënjanua për takimin e 4 janarit në Sacramento, Mbretërit morën tre gjuajtje më të lira sesa Pelikanët, por nuk arritën të përfitojnë. arsye e madhe: De’Aaron Fox shkoi vetëm 5 nga 11 në një natë 17 pikësh.

Fox e ka rregulluar problemin në daljet e fundit, duke shkuar 37 nga 40 (92.5 përqind) në pesë ndeshjet e fundit të Sacramento.

“Unë punoj në atë lloj sendesh çdo ditë,” reporterët e vjetër Fox pas bërjes së 10 gjuajtjeve të lira drejt e në humbjen e së dielës 118-113 në Toronto. “Në fund të ditës, nëse dua të jem një nga ata lojtarë në kampionat, duhet të jem i qetë për të arritur në rresht dhe duke i rrëzuar ato. Unë padyshim ndjehem sikur duhet të marr më shumë gjuajtje të lira, por për ato Unë jam duke shkuar në linjë, e di se duhet t’i bëj ato “.

Humbja ndaj Raptors ndërpreu një vendlindje me katër ndeshje për Mbretërit. Ata gjithashtu do të shohin Brooklyn dhe Dallas në gjashtë ditët e ardhshme.

New Orleans do të luajë për herë të dytë në një udhëtim me katër ndeshje. Ajo bëhet më e ashpër nga këtu: E Premte në Juta, dhe e Shtuna në Los Angeles kundër Clippers.

Harrison Barnes ishte golashënuesi kryesor në duelin e mëparshëm Kings-Pelicans, duke shkuar për 30 pikë. “data-reagid =” 26 “> Sacramento’s Harrison Barnes ishte golashënuesi kryesor në duelin e mëparshëm Kings-Pelicans, duke shkuar për 30 pikë.

– Mediat e nivelit të mbrojtjesSource link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu