Me Oklahoma City Thunder zyrtarisht duke u mbyllur Al Horford për pjesën e mbetur të sezonit, analistët e niveleve të energjisë nuk ishin të ndrojtur ta përdornin atë fjalë:

Tanking.

Thunder, i cili nuk do të luajë Horford për pjesën tjetër të sezonit, i cili sapo shkëmbeu jashtë George Hill, i cili sapo pa Shai Gilgeous-Aleksandër vendoset në listën e të dëmtuarve për një periudhë të zgjatur për shkak të një dëmtimi në këmbë dhe Lu Dort dëmtohet nga një tronditje tronditëse, mund të luftojë për të fituar ndeshjet e ardhshme.

Me këtë, ne kemi menduar që gjatë gjithë vitit, megjithatë ata ende kanë arritur të luajnë konkurrues dhe të fitojnë një numër të arsyeshëm konkursesh.

Këtu janë renditjet e fuqisë së shitoreve. Si shënim, ato u botuan para humbjes së Thunder ndaj Dallas Mavericks të hënën, kështu që çdo mendim i ri që doli nga ajo lojë nuk përfshihet.

ESPN: 23-të (pa ndryshim)

Oklahoma City renditet në vendin e 23 në ESPN për të tretën javë me radhë. Ata mund të mos jenë aq të lartë javën e ardhshme. Ka shkruar Royce Young:

Me Al Horford të vendosur në raft për pjesën tjetër të sezonit, Thunder nuk janë trembur për qëllimet e tyre në pjesën tjetër të rrugës. “

Qendra e veteranëve dhe Gilgeous-Alexander do të jenë jashtë, dhe nëse Thunder fillon të humbasë, ata mund të bien pas ekipeve nën ta si Toronto Raptors dhe Washington Wizards, të renditura përkatësisht në 24 dhe 25.

Athletic: 24 (poshtë 1)

Oklahoma City u zhvendos në një vend në renditjen e Athletic pasi shkoi 1-2, me fitoren e tyre të vetme kundër Minnesota Timberwolves. Zach Harper mendon se vendimet për të tregtuar George Hill dhe mbyllur Al Horford tregojnë për një hap të rëndësishëm:

“Skuadra që ka qenë kaq e keqe në tanking këtë sezon mund të jetë duke u bërë serioze në lidhje me humbjen e disa lojërave të basketbollit gjatë zhvillimit të lojtarëve të tyre.”

Nuk ka qenë sekret që Thunder vazhdimisht ka luajtur basketboll konkurrues këtë sezon. Harper mendon se ato fitore mund të fillojnë të bëhen gjithnjë e më të largëta.

NBA.com: 23 (poshtë 1)

Analisti i NBA.com John Schuhmann vuri në dukje ndryshimin e çmendur midis pjesës së parë dhe të dytë të Thunder në të dy humbjet e tyre javën e kaluar.

“Ata patën epërsi në pjesën e dytë ndaj Grizzlies dhe Celtics, pasi i kishin mbajtur të dy kundërshtarët me 96 pikë të kombinuara në 103 posedime para pjesës së parë.” Ata i humbën të dy ndeshjet, sepse Thunder vetë shënoi vetëm 96 pikë në 106 posedime pas gjysma e kohës “.

Jo shumë mirë! Pa Gilgeous-Alexander, Oklahoma City do të duhet të gjejë lojtarë që mund të krijojnë goditjet e tyre kur intensifikohet mbrojtja në pjesën e dytë. Mungesa e Dort do të dëmtojë ekipin në departamentin e krijimit të gjuajtjeve derisa të kthehet nga tronditja e tij.

Raporti Bleacher: 23 (poshtë 2)

Mo Dakhil i Bleacher Report vrapoi përmes lëvizjeve të afateve tregtare të Oklahoma City: Ekipi lëvizi Hillin, mbylli Horford dhe vendosi Gilgeous-Alexander në listën e të dëmtuarve. Ajo tregon në një drejtim që më shumë lojëra do të humbasin.

“Shkuarja 1-2 javën e kaluar duhet të ndihmojë përpjekjet e tankerit të Thunder.”

Ashtë një fillim, të jesh i sigurt.

CBS Sports: 25-ta (poshtë 2)

CBS Sports ‘ Colin Ward-Henninger zgjodhi një mënyrë më të këndshme për të përshkruar situatën e Thunder:

“Në një përpjekje për t’i bërë zgjedhjet e këtij viti më të vlefshme, Thunder njoftoi se Al Horford nuk do të luajë për pjesën tjetër të sezonit, në krye të Shai Gilgeous-Alexander që do të mbetet jashtë për një kohë të pacaktuar me një dëmtim në këmbë.”

Shumë më i dashur se përdorimi i fjalës “T” që nxorrën Bleacher Report dhe The Athletic. Ai gjithashtu përmendi javën e çmendur të Moisiut Browns.

“Ata bojë Moses Brown në një marrëveshje afatgjatë pasi ai vendosi 14.7 pikë dhe një përbindësh 17.7 kërcime për ndeshje këtë javë, dhe ai duhet të digjet shumë për pjesën e mbetur të sezonit “.

Ky është të paktën një lajm i mirë nga Thunder gjatë shtatë ditëve të fundit.

1

1Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu