Sulmuesi i Lakers, LeBron James mbron kundër rojes së Nets, Kyrie irving

Lakers përpara Lebron Xhejms mbron kundër rojes së Nets Kyrie Irving ndërsa ai drejton për në shportë të enjten në Staples Center. (Luis Sinco / Los Angeles Times)

Këtu janë pesë lëvizje nga Lakers ‘ 109-98 humbje në Brooklyn Nets të enjten në mbrëmje:

1. Pra, kush është jashtë Lindjes

Sikur uniformat bardh e zi të kishin zhbllokuar superfuqitë e tij, James Harden yo-yoed topin nga njëra dorë në tjetrën, duke kontrolluar gjithçka me një pasim të vendosur në mënyrë të përsosur ose një kërcyes të patentuar të kthimit prapa. Kyrie Irving, i cili nuk po kalonte natën e tij më të mirë, ende ndryshoi shpejtësinë në mënyrat që asnjë transmetim nuk mundet.

Me kaq shumë vëmendje ndaj yjeve – duhet të jenë aty, ata janë yje – kasta mbështetëse e Brooklyn Nets ose kishte të shtëna me hapje të gjerë ose korsi drejtimi të hapura gjerë, duke gdhendur një të pambrojtur dhe të mbingarkuar Lakers mbrojtje.

Dhe gjatë gjithë kohës, Kevin Durant, lojtari më i mirë i Brooklyn, shikonte me kapuç dhe pantallona të shkurtra, duke buzëqeshur herë pas here duke qëlluar në fytyrë ndërsa ai shikonte shokët e tij të punës.

Kjo ishte mënyra se si Brooklyn Nets u prezantua me Lakers – mjaft dominant për të ndërtuar një epërsi prej 25 pikësh, duke komanduar mjaftueshëm për të bindur Lakers për të tërhequr prizën në të katërtin.

Sigurisht, Lakers ishin me dy startues Anthony Davis (viç i tendosur) dhe Dennis Schroder (protokolli i shëndetit dhe sigurisë), por Nets nuk dukeshin thjesht si një shpejtësi përfundimtare për ta përsëritur me një ndeshje të Finaleve të NBA. Ata dukeshin si një problem i mundshëm.

“Ju nuk shikoni shumë lojëra gjatë sezonit ku keni një shkop matës, por kur e bëni, ju doni të jeni të ngopur. Dhe ata nuk ishin të ngopur gjithashtu, ”tha LeBron James. “Ju nuk dini me të vërtetë si ta bëni këtë. Por gjithmonë mund të gjesh mënyra për tu bërë më mirë pa marrë parasysh se kush është në formacion. ”

Dhe kush nuk ishte aty mund të ketë qenë historia e natës.

2. Më në fund ndodhi

Para ndeshjes, trajneri i Lakers, Frank Vogel, tha se ishte i ngazëllyer për të parë Schroder, rojen më peski të Lakers, duke u përpjekur të prishte veprën e Irving. Disa minuta më vonë, Vogel u tha që Schroder nuk ishte në dispozicion për t’u luajtur – arsyeja ishte protokolli i tmerrshëm i shëndetit dhe sigurisë.

“Unë nuk mund të them asgjë me qartësi se sa shpejt ai do të kthehet,” tha Vogel pas ndeshjes.

Ndërsa Lakers e dinë se ata do të jenë pa Davis për rreth katër javë – një numër ata zbuluan pasi ai u rivlerësua të Enjten – mungesa e Schroder është e hapur.

Nëse nuk njoftohet nga një lojtar ose përfaqësimi i tij, arsyeja pse Schroder është në protokoll ndoshta do të mbetet një mister për tani. Nëse do të ishte një provë jo përfundimtare ose një pozitiv i rremë, ai mund të bashkohej shpejt me ekipin. Nëse do të ishte një test pozitiv ose ekspozim ndaj dikujt tjetër që doli pozitiv, mungesa mund të ishte më e gjatë.

“Duke ardhur në sezon, ne tashmë e dinim se do të ishte një sfidë, vetëm nga protokollet vetë. Virusi është ende duke vazhduar dhe gjithçka që shkon me këtë, ”tha James. “Ju tashmë e dinit se do të ishte një sfidë që do të vinte në sezon, kështu që nuk duhet të jetë një befasi kur goditeni me ndonjë fatkeqësi. Unë mendoj se fatkeqësia ndërton karakter ”.

3. Telashet e Trezit

Ajo dukej si lojë e përsosur për Montrezl Harrell, me 6-këmbë-11 Marc Gasol kryesisht i paefektshëm për shkak të vendimit të Brooklyn për të shkuar i vogël, duke krijuar një mundësi për dikë aq aktiv sa 6-7 Harrell.

Në vend të kësaj, ai luajti 15 minuta – katër më pak se edhe Gasol – kryesisht një faktor jo në humbjen e Lakers. Me Harrell në fushë në ato 15 minuta, ekipi i tij u shënua me 19 gola.

“Ne shkuam në një thatësirë ​​të madhe kur shkuam në njësinë tonë të dytë,” tha Vogel, duke shtuar se ekipi dëshironte të gjente një distancë dyshemeje për të lëvizur qendrën e Nets DeAndre Jordan larg nga shporta.

Performanceshtë paraqitja e dytë zhgënjyese për Njeriun e Gjashtë të Vitit në fuqi në tre ndeshje, me Lakers gjithashtu humbjen kur ai shënoi vetëm katër pikë në një humbje ndaj Denver.

4. Mungojnë më shumë se yjet

Lakers ishin pa më shumë se Davis dhe Schroder. Ata përsëri nuk kishin asnjë pamje të prekjes së qitjes që i ndihmoi ata të fillonin një fillim kaq të fortë këtë sezon.

Lakers bënë vetëm tetë trepikësh – të tejkaluar me 30 pikë nga thellësia nga Nets – dhe dy nga këto rezultate erdhën vonë në çerekun e katërt me ndeshjen e vendosur tashmë.

Ishte edhe një ndeshje tjetër ku Lakers ishin nën 30% nga distanca e largët, ekipi tani ndër më të këqijtë në kampionat nga thellësia.

“Ne thjesht duhet ta lëmë atë gjë të fluturojë. Gjuaj me besim dhe ne do të futemi në një ritëm, ”tha roje veteran Wesley Matthews. “Dua të them se këtu ka të bëjë vetëm me ritmin. … Ne nuk jemi të shqetësuar për të shtënat. Kjo do të vijë përreth. Kemi shumë djem që mund ta plotësojnë atë nga vija e tre pikëve “.

5. Jetëgjatësia LeBron

Shenjat e madhështisë së qëndrueshme të James ishin kudo të enjten, një ditë kur ai u emërua edhe një herë një starter i All-Star, një herë rekord e 17-të radhazi. E enjtja ishte gjithashtu 19-vjetori i daljes së parë të James në kopertinën e Sports Illustrated.

Në rregull, ai kaloi një prag të madh në pjesën e parë kundër Nets, duke bërë një gjuajtje të lirë për pikën e tij 35,000 të karrierës. Ai është vetëm lojtari i tretë që ka arritur atë moment historik, duke arritur atje më shpejt se Karl Malone dhe Kareem Abdul-Jabbar.

“Së pari, unë jam shumë i përulur dhe shumë mirënjohës që jam pjesë e një kampionati kaq të shkëlqyeshëm dhe më pëlqen të bëj atë … dua të them, është një privilegj të bëj atë që dua të bëj dhe kjo është loja e basketbollit, vazhdoni për të frymëzuar të rinjtë dhe për mua që të lidhem me disa nga të mëdhenjtë për të luajtur ndonjëherë këtë lojë, ”tha James. “Alwaysshtë gjithmonë një nder. Dhe unë gjithmonë dua vetëm të shkoj atje dhe të luaj ndeshjen në mënyrën e duhur, të frymëzoj shokët e mi të skuadrës, të frymëzoj njerëzit që më shikojnë dhe thjesht të përpiqem të jem aq i mirë sa mund të jem çdo natë dhe në të vërtetë të mos vendos një tavan në aftësinë time, ose vendos një tavan në atë që mund të bëj për sa i përket kësaj loje.

“Dhe unë kam pasur disa momente mjaft të mira, dhe unë jam shumë mirënjohës për këtë.”

Kjo histori fillimisht u shfaq në Los Angeles Times.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu