I riu i Gonzaga Bulldogs, Jalen Suggs njoftoi të hënën në “The Jump” të ESPN se ai do të deklarojë për draftin 2021 të NBA dhe të heqë dorë nga kualifikimi i tij kolegjial ​​i mbetur.

Suggs u emërua një konsensus i Ekipit të Dytë All-American pasi kishte mesatarisht 14.4 pikë, 5.3 kërcime, 4.5 asistime dhe 1.9 vjedhje në 30 ndeshje. Ai ndihmoi në udhëheqjen e Zags në ndeshjen e titullit kombëtar pasi thau gjuajtjen fituese ndaj UCLA në Final Four.

19-vjeçari parashikohet gjerësisht të jetë një nga pesë më të mirët pas një vrapimi të fortë me Gonzaga. Ai është vlerësuar shumë si një perspektivë e mundshme që ndryshon ekskluzivitetin, duke pasur parasysh aftësitë e tij si roje pikë dhe aftësinë për të udhëhequr ekipin e tij.

Kjo përmbajtje nuk është e disponueshme për shkak të preferencave tuaja të privatësisë.

Përditësoni cilësimet tuaja këtu për ta parë.

Projektet Suggs të lulëzojnë në nivelin e ardhshëm me atletizmin e tij dhe kontrollin e trupit si roje kryesore. Ai ka aftësinë të krijojë për vete dhe të tjerët ndërsa luan në të dy pozicionet e rojes nëse është e nevojshme. Ai renditet zakonisht si perspektiva e tretë më e mirë në draft këtë vit.

Drafti i NBA është vendosur të zhvillohet më 29 korrik.

Ky post fillimisht u shfaq në Wire Rookie! Na ndiqni në Facebook!

Të ngjashme

Pesë-top zgjedhjet e parashikuara Evan Mobley deklaron për draftin 2021 të NBA

Fillestari i Arkansas, Moisi Moody do të punësojë një agjent dhe do të hyjë në draftin e NBA

Potenciali nr. 1 i përgjithshëm i zgjedhur Cade Cunningham deklaron për draftin e NBA

Listë

Konsensusi i Projektit Falas 2021 të NBA 3.0: Raundi i parë i plotë pas Turneut NCAASource link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu