Të martën, Shams Charania i Athleticit raportoi se New Orleans Pelicans thuhet se janë duke dëgjuar ofertat në roje Lonzo Ball. Vendosur për kufizoi agjensinë falas këtë jashtë sezonit pasi nuk ra dakord për një zgjatje para këtij sezoni, Ball ka luftuar në fillim të vitit.

Topi luajti përmes një dëmtimi në gju në fillim të vitit që përfundimisht e largoi atë për tre ndeshje. Megjithatë, ai ka mesatarisht vetëm 12.0 pikë, 3.8 kërcime dhe 4.7 asistime për ndeshje në 31.8 minuta. Pasi kishte një vit karrierë si një gjuajtës me 3 pikë vitin e kaluar, goditja e tij e braktisi atë për të filluar këtë vit pasi ai po lidh vetëm 29.1% të përpjekjeve në 12 ndeshjet e tij.

Ai bën një objektiv interesant tregtar pasi ai ka vlerë në sistemin e duhur, por është një gjuajtës me vija që ka qenë lart e poshtë në karrierën e tij. Këtu keni një vështrim në pesë tregtitë që Pelikanët mund të bënin me Ball përpara afatit të tregtisë.

New York Knicks

New York Knicks thuhet se ishte i lartë në LaMelo Ball gjatë procesit të predraft dhe mund ta shihte vëllain e tij në një dritë të ngjashme. Nailing atë që konsiderohet si vlerë e drejtë për Ball do të jetë e vështirë sepse kjo varet nga mënyra se si Pelicans dhe ekipi tjetër në vlerën e tregtisë Ball. Një nga fushat e nevojës për New Orleans është thellësia e krahut. Kevin Knox është në një mënyrë të ngjashme me Ballin, pasi dikur ka qenë një zgjedhje e lotarisë që ka fluturuar në situatën e tij aktuale. Dërgimi i tij tek Pelikanët me një zgjedhje mund të jepte të dy fillimet e reja. Këtë sezon, Knox ka parë pakëz një ringjallje, të paktën si një gjuajtës. Knox po qëllon 39.1% nga distanca në 19.3 minuta për lojë. Nëse Pelikanët besojnë se është e vërtetë, ai mund të sigurojë vlerën aktuale të një ekipi të Pelikanasve që nuk ka qëllime të qëndrueshme jashtë.

Golden State Warriors

Në raportin fillestar rreth Ball dhe JJ Redick që po bliheshin, Charania gjithashtu përfshiu një grimë në fund që Pelicans dhe Warriors kishin diskutuar një tregti të mundshme për Kelly Oubre Jr. Mund të ketë më shumë kuptim për të dy palët që një tregti Oubre të jetë përqendruar rreth Redick por secila palë mund të jetë e interesuar në një shkëmbim Ball-for-Oubre. Për New Orleans, kjo do t’u siguronte atyre më shumë thellësi krahësh. Për Golden State, ai do t’i siguronte ekipit një mbrojtës të fortë mbrojtës për t’u çiftuar me Steph Curry këtë sezon dhe një çip të mundshëm të kufizuar të tregtisë së agjensive të lira jashtë sezonit ose një pjesë të së ardhmes.

Miami Heat

Sa më shumë që të jetë një klishe, Heat Culture është një gjë shumë reale që ka kthyer karriera të shumta. Mund të mos ketë një kandidat më të mirë për blerjen se Ball. Ai do të vinte me një çmim të lirë dhe Heat ka një numër lojtarësh të rinj me të cilët mund të joshin Miamin. Kelly Olynyk do të funksiononte kryesisht si çakëll i pagave, por gjithashtu do të siguronte hapësira shumë të nevojshme në formacionin e Pelicans.

Biletat e Çikagos

Chicago thuhet se ishte në kërkim të një mbrojtësi kryesor gjatë drafti për t’u çiftuar në pjesën e pasme me Zach LaVine. Në atë kohë, ishte arsyeja për të besuar se ata potencialisht mund të lëviznin lart për LaMelo. Tani, mund të jetë arsye për të besuar se ata do të bënin tregti me Lonzo. Pelikanët mund të kenë interes për Wendell Carter Jr, i cili dikur shihej si një qendër e mundshme 3 & D. Pas luftës në NBA, ai mund të ishte shkak për një ndryshim të peizazhit, por gjykata e përparme tashmë e mbushur me njerëz e New Orleans mund të mos jetë ai vend. Në vend të kësaj, Cristiano Felicio thjesht do të funksiononte si çakëll pagash me zgjedhjen e ardhshme të raundit të parë që ishte çmimi i vërtetë.

Dallas Mavericks

Ndërsa Mavericks mund të jetë i interesuar në Ball si një pjesë e shkëlqyeshme plotësuese pranë Luka Doncic, është e vështirë të bashkosh një pako. Ekipi nuk ka shumë zgjedhje në raundin e parë dhe as nuk ka shumë pjesë të reja të dukshme. Në atë kuptim, të dy ekipet mund të bënin tregti ndryshe. Josh Richardson do të plotësonte një nevojë në New Orleans ndërsa Ball mund të hynte në formacionin startues së bashku me Doncic dhe të ishte një nga dyshet më të mira kaluese në kampionat.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu