Los Angeles Lakers, stenografisht pasi ishin kundër Dielli Feniks të martën natën pa Marc Gasol dhe Kyle Kuzma, përveç mungesës së Anthony Davis, iu dha një dhuratë në tremujorin e tretë të humbjes së tyre kundër Suns. Por Suns nuk e kishin zakon të linin që një lojë të përcaktojë ato të Martën pasi natyra e tyre e pamëshirshme i ndihmoi ata të mbijetonin duke humbur shënuesin e tyre kryesor, duke mposhtur Los Angeles Lakers, 114-104.

Lebron Xhejms kishte një lojë të lartë 38 pikë për të shkuar me gjashtë asistime dhe pesë kërcime. Ndërsa James ishte i shkëlqyeshëm, ai nuk mori ndihmën e mjaftueshme në fundin sulmues pasi Dennis Schröder (6 për 17) dhe Kentavious Caldwell-Pope (0 për 5) të dy luftuan për të ndihmuar LeBron.

Stoli i Lakers, ndërsa ata morën një kontribut të mirë nga Talen Horton-Tucker, u luajt nga grupi i dytë i Phoenix. Dario Sariç udhëhoqi Suns në shënimin me 21 pikë dhe ai festoi në situata izolimi kundër disa lojtarëve në Lakers. Po të mos ishte Sariç, Suns nuk do të kishin lundruar për fitore ashtu si bënë.

Uno Más

Lakers kanë vetëm një lojë më shumë nga tani dhe pushimi në All-Star. Nesër ata udhëtojnë për në Sacramento ku do të përballen me Kings në finalen e tyre për gjysmën e parë të sezonit. LeBron James nuk dukej si dikush që ishte gati të dorëzohej, por ne i pamë çështjet që Lakers kanë pa Marc Gasol, i cili ishte jashtë sonte për shkak të protokolleve të Shëndetit dhe Sigurisë së ligës. Me Gasol që ka të ngjarë të dalë nesër, Lakers do të jenë të padëmtuar. Kyle Kuzma, i cili humbi të martën me një kontuzion thembra, është gjithashtu një kandidat për të humbur nesër në mbrëmje për shkak të pushimit të mundshëm dy javor që mund të marrë duke u ulur nesër. Lakers, ashtu si kundërshtarët e tyre, do të shikojnë drejt një pushimi. Pas rënies në vendin e 3-të në Perëndim pas humbjes së mbrëmjes së sotme, LeBron ka të ngjarë të mos jetë në disponimin që ata të sjellin një ndjenjë humbëse në një pushim të zgjatur.

1

1Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu