Ndërsa yjet ndëshkojnë NBA për mbajtjen e një ndeshjeje All-Star në vendin e parë, kampionati po përgatitet të shtojë një garë përplasjeje në gjysmën e ndeshjes siç thuhet planifikuar të zhvillohet në Atlanta në 7 Mars, Raporton Adrian Wojnarowski i ESPN.

Fundjava tradicionale All-Star që ishte planifikuar fillimisht të zhvillohej në Indianapolis u anulua për shkak të pandemisë COVID-19. Lidhja dhe Shoqata Kombëtare e Lojtarëve të Basketbollit thuhet se ranë dakord muajin e kaluar për një ngjarje të zvogëluar për Atlantën që do të zhvillohet në një ditë në vend të festës vjetore të Premten për të Dielën që përfshin një fundjavë tradicionale All-Star.

plani intim i raportuar përfshinte një lojë Lindje vs Perëndim All-Star dhe një garë aftësish. Tani kampionati po punon drejt shtimit të garës për dunk, e cila është tradicionalisht ngjarja e spikatur e të Shtunës All-Star të ligës.

LeBron James është një kritik i zëshëm i planeve të NBA-së All-Star.  (Foto AP / Mark J. Terrill)

Lebron Xhejms është një kritik i zëshëm i planeve të All-Star të NBA. (Foto AP / Mark J. Terrill)

Ndërsa presidenti i unionit dhe NBPA Chris Paul i nënshkruar në ndeshjen All-Star, disa nga yjet më të mëdhenj të NBA-së e kanë kritikuar vendimin. LeBron James e quajti ngjarjen një “shuplakë në fytyrë” javën e kaluar.

“Unë kam energji zero dhe eksitim zero për një Lojë All-Star këtë vit,” James u tha gazetarëve. “Unë as nuk e kuptoj pse po bëjmë një Lojë All-Star.”

James ‘Lakers do të dalë në një sezon tetë-javor pasi luajti në Finalet e NBA sezonin e kaluar që përfundoi në 11 Tet. Ai nuk është kritiku i vetëm i zërit i lojës. Giannis Antetokounmpo pajtohet.

“Duhet të ndjekim të gjithë qenin e madh, burrë” Antetokounmpo tha javën e kaluar. “Qeni i madh thotë se ai ka eksitim zero, energji zero për Lojën All-Star, unë jam në të njëjtën mënyrë. Në të vërtetë, tani, nuk më intereson Lojërat All-Star. Ne nuk mund t’i shohim familjet tona , Nuk mund të shqetësohem për Lojën All-Star, dua të shoh familjen time “.

Kawhi Leonard ishte më i theksuar në kritikën e tij, duke akuzuar kampionatin për përparësinë e të ardhurave mbi shëndetin e lojtarëve të saj ndërsa COVID-19 mban kontrollin e saj në Shtetet e Bashkuara.

“Whatshtë ajo që është në këtë pikë,” tha Leonard javën e kaluar. “Të gjithë e dimë pse po e luajmë. Janë para në linjë. Anshtë një mundësi për të fituar më shumë para. Thjesht duke vendosur para mbi shëndetin tani, pak a shumë. Ne jemi duke luajtur lojëra tani dhe është ende një pandemi “.

Liga po planifikon të presë ngjarjen pasi të jetë detyruar shtyni 24 ndeshje më pak se gjashtë javë në sezon për shkak të ekspozimeve ndaj COVID-19 dhe gjurmimit të kontakteve. Ndërkohë, Shtetet e Bashkuara regjistruan 96,460 raste të reja të konfirmuara COVID-19 dhe 3,167 vdekje që i atribuohen pandemisë të martën si numri i të vdekurve nga koronavirusi në vend afrohet 500,000.

Më shumë nga Yahoo Sports:

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu