Të gjitha muhabetet nga Brooklyn Nets‘125-99 fitore ndaj Golden State Warriors i rrethuar Kevin Durant. Kuptohet kështu: ishte ndeshja e tij e parë e sezonit të rregullt që nga sezoni 2018-19 NBA dhe ai po përballej me ekipin e tij të vjetër. Derisa Durant bëri së bashku një performancë mbresëlënëse, ai nuk ishte shënuesi kryesor i Brooklyn natën e hapjes.

Ky nder i përkiste të njëjtit lojtar që shënoi 50 pikë për Nets në hapjen e sezonit 2019-20: Kyrie Irving. Sidoqoftë, me Durant në krah të tij dhe Caris LeVert duke siguruar një grusht jashtë stolit, Irving nuk kishte nevojë të përputhte rezultatin e tij shënues nga debutimi i tij në Nets.

Megjithëse, Irving shënoi 17 pikë në çerekun e parë – më së shumti që ai ka pasur ndonjëherë në një çerek fillimi si anëtar i Nets, duke tejkaluar lartësinë e tij të mëparshme prej 16.

Si Durant, Irving regjistroi 25 minuta veprim. Ai shënoi 26 pikë në gjuajtje 10 për 16 (4 për 7 nga thellësia) dhe 2 për 2 të shtënat në linjë.

Irving gjithashtu kishte katër kërcime dhe katër asistime. Ai gjithashtu ktheu topin vetëm një herë.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu