Kujdestar

Zgjedhjet e kampionatit të konferencës NFL: Brady v Rodgers, dhe një goditje e Shefave

Dy veteranë të dekoruar përballen me Lambeau Field, ndërsa më të mirët e brezit të ardhshëm luajnë në Kansas City. Kush e bën Super tasin? Tom Brady dhe Aaron Rodgers u takuan në fillim të këtij sezoni dhe Buccaneers u shfaqën si fitues. Fotografitë: Mark LoMoglio / AP Tampa Bay Buccaneers në Green Bay Packers Të Dielën, 3.05 pasdite ET / 8.05 pasdite GMT Çfarë duhet të bëjnë Buccaneers për të fituar: Çuditërisht për dy qendërmbrojtësit që kanë drejtuar NFL për pjesën më të madhe të shekullit, nuk ka një shumë histori për të vazhduar midis Tom Brady dhe Aaron Rodgers – ky do të jetë vetëm takimi i tyre i katërt si titullarë. Brady fitoi ndeshjen e tyre të mëparshme, një rrahje me rezultat 38-10 në Javën 6 të këtij sezoni, kur mbrojtja nxorri Rodgers gjatë gjithë ditës, duke e shkarkuar atë pesë herë. Rodgers, i cili ka qenë kryesisht i përsosur që nga ajo kohë, megjithatë nuk ka gjasa të ngacmohet përsëri. Kështu që Tampa Bay mund të duhet të mundë Packers në një shkëmbim zjarri, duke shpresuar se armët e tyre të frikshme sulmuese klikojnë të gjitha menjëherë. Kjo do të ushtrojë presion mbi rojën rezervë të Bucs, Aaron Stinnie, i cili bëri fillimin e tij të parë ndonjëherë në NFL kundër Saints javën e kaluar (dhe doli mjaft mirë). Çfarë duhet të bëjnë Paketuesit për të fituar: Ashtu si Buccaneers, Paketuesit kanë një linjë sulmuese të dobësuar. Ai u mbajt mjaft mirë kundër mbrojtjes më të mirë në kampionat, Rams, javën e kaluar, por kërcënimi më i madh i Los Angeles, Aaron Donald, u pengua nga një dëmtim i brinjës. Rodgers ka qenë aq i mirë këtë vit sa është e vështirë ta shohësh atë duke u skualifikuar nga Buccaneers nëse merr mbrojtje të mjaftueshme. Disa kanë argumentuar se fusha e ftohtë Lambeau do t’u japë Packers një avantazh të madh ndaj një ekipi të motit të ngrohtë si Tampa Bay. Por Tom Brady luajti shumë lojëra në dimrin e New England dhe kjo dukej se funksiononte mirë për të. Lojtari kryesor: Rob Gronkowski, fund i ngushtë, Tampa Bay Buccaneers. Ditët më të mira të Gronk janë prapa tij dhe ai nuk është më forca e pandalshme që ishte disa vjet më parë. Pra, rëndësia e tij në këtë lojë nuk qëndron aq shumë në aftësitë e tij, por me kë ai ndesh kundër. Nëse Paketuesit kanë një dobësi të dukshme, ata janë ndërlidhësit e tyre. Kërkoni që Brady të kthehet në një batanije të njohur sigurie dhe të gjeni Gronk në mes të fushës ndërsa kjo lojë vazhdon. Parashikimi: Paketuesit. Buccaneers u përpoqën të shkundnin 7-9 Uashington në raundin e kartave të egra dhe u ndihmuan nga një seri e kthimeve të Drew Brees kundër Shenjtorëve javën e kaluar. Brady dhe shokët e tij të rinj të skuadrës xhel shumë më tepër sesa bënë në fillim të sezonit, por ende nuk janë kërcënimi që duhet të jenë, duke pasur parasysh talentin e tyre. Nuk mendoj se janë në nivelin ku mund të mposhtin Rodgers dhe Davante Adams këtë herë. Buffalo Faturat në Kansas City Chiefs Të Dielën, 6.40 pasdite ET / 11.40 pasdite GMT Patrick Mahomes është Super Bowl MVP në fuqi. Fotografitë: Jason Behnken / AP Çfarë duhet të bëjnë faturat për të fituar: Shefat mund të bëjnë aq shumë dëm, kaq shpejt, përmes ajrit me të tjerët si Travis Kelce dhe Tyreek Hill që i inkurajon ata të shkojnë në lojën e vrapimit, mbase nga mos paketimi i kutisë, është një mundësi. Josh Allen ka evoluar përtej njohjes në një hapësirë ​​të shkurtër kohe, pjesërisht për shkak të një numri armësh që ai ka, nga pothuajse e pamundur për të mbuluar Stefon Diggs te Cole Beasley deri në fund të ngushtë Dawson Knox. Faturat do të duhet ta mbajnë këtë kim të Dielën. Çfarë duhet të bëjnë shefat për të fituar: Siç u përmend më lart, përparimi i Allen këtë sezon ka qenë i jashtëzakonshëm dhe ai nuk është më makineria e xhiros që ishte. Por ai ende bën gabime dhe talentet e spikatura mbrojtëse të Shefave, qoftë Tyrann Matthieu apo Chris Jones, janë të afta ta detyrojnë atë të bëjë gabime. Nëse Faturat arrijnë t’i bëjnë Shefat të kthehen në lojë të vrapuar, aftësia e Klajd Edvards-Helaire, duke u kthyer nga dëmtimi, mund të tregojë. Lojtari kryesor: Patrick Mahomes, qendërmbrojtës, Kansas City Heads. Mahomes është lojtari më i mirë në NFL, kështu që ai është lojtari më i rëndësishëm në çdo lojë që ai luan. Por ndikimi i tij të Dielën ndihet veçanërisht i qartë. Mahomes u detyrua të fitojë javën e kaluar ndaj Browns për shkak të tronditjes – dhe ai ka qenë i kufizuar në praktikë – por ai me siguri do të fillojë. Pyetja është se çfarë versioni të Mahomes luan. Tronditja nuk duket të ketë qenë shumë e dëmshme (të paktën në periudhën afatshkurtër), por më shqetësuese për Shefat është fakti se Mahomes gjithashtu vuan nga gishti i këmbës. Mahomes nuk është Lamar Jackson, ai nuk do t’ju djegë për 50 jardë, por lëvizshmëria dhe aftësia e tij për të mposhtur nxitimin është një pjesë e rëndësishme e lojës së tij. Parashikimi: Faturat. Një Mahomes plotësisht i aftë mund Allen 90% të kohës. Por një Mahomes i kufizuar, i cili ka qenë shumë i mirë dhe jo i shkëlqyeshëm në lojërat e tij të fundit, është një propozim tjetër. Efektet e zgjatura të tronditjes dhe lëvizshmëria e tij e zvogëluar do t’ia dorëzojnë këtë vetëm faturave …Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu