Duck drummond në Knicks
Duck drummond në Knicks

Nike humbën ndeshjen e tyre të pestë me radhë të Premten, duke rënë në Detroit Pistons 106-103. >> Rezultati i kutisë

Gjashtë largime nga loja e së premtes

1 Ishte një natë vrapimesh për (dhe kundër) Knicks. Pasi morën një epërsi prej tre pikësh në fillim të tretë, Cavs vazhduan një epërsi 14-2 për të marrë një epërsi prej 10 pikësh, më e madhja e tyre e natës. Por Knicks u kthyen me një vrapim të tyre 16-0 që shkoi në çerekun e katërt, me Julius Randle duke shënuar nëntë pikë në vrapim.

Pas kësaj, Knicks lejoi nëntë pikë pa përgjigje. Ata luftuan në rrugën e tyre prapa në bisht nga një me më pak se dy minuta kohë, por Cavs u tërhoqën vonë. Knicks shënuan vetëm 48 pikë në pjesën e dytë.

2 Por Randle qëndroi i nxehtë – ai përfundoi me 28 pikë, duke shënuar për herë të pestë në shtatë tij të fundit
lojëra ku ai shënoi të paktën 28 ​​pikë.

3. Mitchell Robinson ishte hobbled për pjesën më të madhe të natës, që do të thotë se mbrojtja poshtë ishte dukshëm jo-ekzistente. Andre Drummond shkatërroi bojën për një sezon të lartë 33 pikë dhe 23 kërcime, e dyta në pjesën më të madhe të sezonit.

4 Immanuel Quickley ishte një kandele nga stoli përsëri, duke trokitur pesë nga tetë gjuajtjet e tij të para për 12 pikë. Ai përfundoi me 23 pikë të larta në karrierë në gjuajtje 9 për 17.

5. RJ Barrett ishte më i mirë nga distanca prej tre pikësh, duke trokitur dy nga katër të parat e tij nga prapa harkut pasi gjuajti vetëm 12 përqind (3 për 25) nga distanca e gjatë në gjashtë ndeshjet e tij të mëparshme. Ai ra 20 pikë, dhe ishte gjithsej 7 nga 12.

6 Obi Toppin luajti në ndeshjen e tij të parë që kur bëri debutimin e tij në NBA më 23 dhjetor. Ai mori dy minuta në minutën e tij të parë të veprimit. Këto ishin vetëm dy pikët e tij natën, dhe ai shtoi katër borde totale dhe dy asistime në totalin e tij.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu