Koha e pritjes së Tom Thibodeau Knicks

Koha e pritjes së Tom Thibodeau Knicks

NBA lëshoi ​​të mërkurën gjysmën e dytë të orarit të sezonit 2020-21, duke u dhënë tifozëve vështrimin e tyre të parë se si do të luajë pjesa tjetër e këtij viti.

Nike aktualisht ulet në orën 15-17, e mirë për garën e shtatë, por një ndeshje larg rënies plotësisht nga sezoni pas ose trokitjes në derën e avantazhit të gjykatës së brendshme. Këto lojëra të fundit do të vendosin nëse ata do të bëjnë ose jo playoff për herë të parë që nga viti 2013 ose do të duhet të vuajnë përmes një liste tjetër zare në lotari në Draftin e NBA 2021.

Pa zhurmë të mëtejshme, këtu është një ndarje e asaj që mund të pritet në pjesën e dytë të Knicks.

Pasqyra e madhe

Nju Jork fillon kthimin e saj nga pushimi në All-Star më 11 Mars në Milwaukee Bucks. Pjesa tjetër e orarit të tij përmban alternuar stendat e shtëpisë dhe rrugës, me një ndarje të barabartë midis të dyve, mbi 34 gara të mbetura.

Sa i përket fuqisë së orarit, Knicks ishin në 10 të parët në kampionat për pjesën e parë, që do të thotë se tifozët mund të presin një konkurrencë më të ashpër përpara. Me çdo fat, skuadrat që janë mposhtur ose janë eliminuar do të ofrojnë disa fitore më të lehta në ndjekjen e sezonit të Nju Jorkut pas Prillit dhe Majit.

Kohërat më të mira, kohërat më të këqija

Stenda e saj më e gjatë në shtëpi është aktualisht gjashtë ndeshje të planifikuara 18-28 Prill kundër New Orleans Pelicans, Charlotte Hornets, Atlanta Hawks, Toronto Raptors, Phoenix Suns dhe Chicago Bulls. Vetëm dy prej atyre skuadrave janë xhuxhinë të vërtetë, duke u ofruar Knicks një goditje për të forcuar pozicionin e tyre në renditje kundër katër ekipeve të Konferencës Lindore përreth tyre.

Kjo pasohet menjëherë nga udhëtimi i tyre më i keq rrugor i pjesës së dytë, gjashtë ndeshje të drejtpërdrejta në Bregun Perëndimor për të mbyllur sezonin 11 maj. Kjo mund të mbivendoset me një garë të ngushtë mbjellëse për Knicks, kështu që jo saktësisht kur dëshironi të përballeni me Houston Rockets, Memphis Grizzlies, Denver Nuggets, Suns dhe Los Angeles Clippers dhe Lakers në atë rend. Dy ndeshjet e para kundër Houston dhe Memphis janë njëra pas tjetrës, 1 nga 5 Knicks duhet të merren me këtë periudhë të dytë, me pjesën tjetër që vjen çdo natë tjetër.

Implikimet e farës

Duke supozuar se ekipet mbi Knicks në renditje (Philadelphia 76ers, Nets, Bucks, Indiana Pacers, Raptors dhe Boston Celtics) qëndrojnë atje, armiqtë e tyre kryesorë në sigurimin e një vendi në playoff janë Bulls, Hornets, Miami Heat, Atlanta, Orlando Magic dhe Magjistarët e Uashingtonit. Me një rekord 2-0 dhe 0-2 kundër Hawks dhe Heat, respektivisht, dhe vetëm një lojë të mbetur përkundrejt secilës, ata barazues zgjidhen. Knicks është barazuar 1-1 me Magic dhe Bulls me një përballje ndaj secilit dhe ata kanë dy ndeshje për të luajtur kundër Hornets dhe Wizards të cilëve janë përkatësisht 0-1 dhe 1-0.

Kur ta vizitoni

Për adhuruesit që kërkojnë të marrin ndeshjen e tyre të parë të drejtpërdrejtë të Knicks të vitit, ka një numër zgjedhjesh të mira. Luka Doncic dhe ish Knick Kristaps Porzingis vizitoni 2 Prillin. Lebron Xhejms dhe kampioni i tij mbrojtës Lakers vijnë në qytet për paraqitjen e tyre të vetme në MSG më 12 Prill. Ditto për Zion Williamson dhe Pelikanët 18 Prill dhe Chris Paul/Devin Booker 26 Prill.

Sfida përpara

Tom Thibodeau më mirë kanë marrë ndërtimin e rritjes dhe kimisë që ai dëshironte nga ato lojëra të para. Kjo shtrirje e fundit do të jetë një provë se sa e vërtetë është kjo skuadër e Knicks dhe e vendimeve rrotulluese të Thibodeau deri më tani.

Ashtu si me pjesën e parë, New York do të luajë çdo natë tjetër për pjesën më të madhe. Kjo lë pak kohë për praktikë ose pushim për një listë që qëndron në rotacionin e saj me dhjetë persona dhe luan yjet e tij disa nga minutat më të larta në kampionat. Nëse dikush shkon poshtë, ka pak kohë për të eksperimentuar me minutat e tyre të zëvendësimit, njeriu tjetër duhet të jetë gati të rritet dhe të kontribuojë.

Rruga përpara nuk është e lehtë, por nga Knicks nuk pritej aq shumë sa të nuhatnin .500 në këtë pikë. Megjithatë, ata e gjejnë veten 34 ndeshje larg, anija e tyre e parë pas sezonit që nga viti 2013.

Le të shohim nëse ata mund ta bëjnë atë të ndodhë.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu