RJ Barrett kundërshtoi goditjen kundër Pacers
RJ Barrett kundërshtoi goditjen kundër Pacers

RJ Barrett shkoi 0-për-5 nga përtej harkut të hënën në Nike‘humbje ndaj Charlotte. Ai ka humbur 19 nga 21 përpjekjet e tij të fundit për 3 pikë dhe po qëllon 20 përqind nga distanca e gjatë në sezon.

Akoma Tom Thibodeau dhe Knicks nuk janë të shqetësuar për të shtënat e Barrett.

“Po Mendoj se do të vijë përfundimisht. Unë mendoj se për sa kohë që ai po merr ato (të) duhur, kjo është një pjesë e madhe e lojës NBA – duke kuptuar vlerën e atyre gjuajtjeve. Por ka shumë gjëra të tjera që ai i bën mirë ”, tha Thibodeau para ndeshjes së së hënës. “Vendosja e tij në dysheme, vizatimi i më shumë se një mbrojtësi, spërkatja, përfundimi i kufizuar, vizatimi i faulleve, gjëra që mund t’ju sjellin goditje me vlerë të lartë. Ne duam që ai të luajë një lojë gjithëpërfshirëse. Ai mund të postojë topin, ai mund ta drejtojë mirë topin. Dhe mendoj se me kalimin e kohës ai do të gjuajë topin më mirë dhe më mirë nga perimetri. ”

Qitja në perimetër shihet si një nga çelësat për zhvillimin e Barrett. Nëse ai mund të bëhet një kërcënim nga jashtë, kjo do të hapte gjërat për Barrett dhe Knicks në sulm.

Deri më tani në Vitin 2, New York nuk ka parë gjuajtje të qëndrueshme nga Barrett – zgjedhja Nr 3 e përgjithshme në Draftin e NBA 2019.

Ai bëri shtatë nga nëntë përpjekje në dy ndeshje kundër Pacers më parë këtë sezon. Por jashtë këtyre dy ndeshjeve, ai ende nuk ka qenë në gjendje të gjuajë me shumë qëndrueshmëri.

“Unë jam mirë, sinqerisht”, tha Barrett të hënën mbrëma. “Vetëm një lojë e vështirë, një tjetër lojë e vështirë. Siç thashë, për sa kohë që kemi 72 prej tyre, çdo natë nuk do të jetë nata jote. Thjesht duhet të kthehem në laborator. “

Lumenjtë nuk janë në panik:

Veteran PG Lumenjtë Austin po qëndron pozitiv mes rreshtit të humbur të Knicks me tre ndeshje. Ai vuri në dukje të hënën në mbrëmje se New York është 5-6 pasi hapi sezonin me një nga programet më të vështira në NBA.

Sipas ESPN, Knicks hyri në ndeshjen e së hënës me orarin e pestë më të ashpër në NBA.

“Ne kemi luajtur shumicën e ekipeve më të mira në NBA,” tha Rivers. “Të gjithë duhet të marrin frymë thellë, të shikojnë se çfarë po bëjmë gabim dhe si duhet dhe pastaj le të kthehemi atje. Ne vetëm duhet të vazhdojmë. Ne kemi nxjerrë gjysmën e ekipit tonë me lëndime. Kështu që djemtë duhet të rriten.

“Megjithatë, duhet të jemi më të mirë. Mbrojtja jonë ka qenë e tmerrshme, gjë që na ka çuar në sulm të keq. Duhet të bëjmë një punë më të mirë në gjysmën e fushës me zonën. Kjo nuk është për trajnerët – aspak – nga rruga. Nuk është fare mbi to. Ata vendosën planin e lojës atje. Ne kemi për të bërë një punë më të mirë. … Ne jemi të rinj dhe po bëhemi më mirë. Do ta kuptojmë. Thjesht duhej të vazhdoja. Vetëm të gjithë qëndrojnë me ne dhe qëndrojnë të durueshëm. ”

Zona lexon:

Ekipet kanë përdorur rregullisht mbrojtjen e zonave kundër New York-ut këtë sezon. Knicks renditet 17th në përqindjen e qëllimit në terren me 3 pikë. Thibodeau tha të hënën se ekipi i tij po kalon vështrime të hapura kundër zonës.

“Ne duhet të futemi në boshllëqet, të bëjmë leximet e duhura, të futemi në top. Dhe mos hezitoni kur të jemi të hapur, ”tha ai. “Dhe shumë herë po kalojmë një goditje të gjerë. Dhe në këtë kampionat kur e bën atë, përfundon me një goditje që nuk është aq e mirë. Dhe kështu nëse jemi të hapur, do të gjuajmë. ”Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu