NBA të Mërkurën lëshoi ​​orarin e saj për gjysmën e dytë të sezonit të rregullt 2020-21, duke përfshirë shtyrjet nga pjesa e parë që duhen kompensuar në mënyrë që secila skuadër të arrijë numrin e dëshiruar prej 72 ndeshjeve. Lojërat e pjesës së dytë do të zhvillohen nga 10 Mars deri më 16 Maj.

Per Houston Rockets, kishte tre shtyrje – të gjitha në shtëpi – që duhen kompensuar, duke u dhënë atyre një total prej 39 ndeshjeve në pjesën e dytë të sezonit. Një nga shtyrjet ishte më 23 dhjetor përkundrejt Oklahoma City për shkak të çështjeve COVID-19, ndërsa dy të tjerët (Indiana, Dallas) ndodhën fundjavën e kaluar për shkak të stuhisë së dimrit të fundit në Teksas.

Ndryshe nga shumica e sezoneve, në të cilat orari i plotë lëshohet menjëherë, NBA ndau njoftimin e këtij viti – meqenëse priste që të rrëshqiste në “lojërat e përbërjes” më vonë gjatë vitit për shkak të shtyrjeve të pandemisë.

Lajmi i mirë për Rockets (11-18), të cilët hynë të Mërkurën me tetë humbje radhazi, është se ata duhet të kenë qendrën e yjeve Christian Wood (ndrydhja e djathtë të kyçit të këmbës) përsëri në formacion para pjesës së dytë të sezonit. Ata ishin 7-1 në tetë ndeshjet e tyre të fundit para lëndimit të Woodit më 4 shkurt.

Lajmi i keq është se orari i pjesës së dytë, të paktën në letër, duket të jetë më i vështirë. Utah Jazz (25-6) dhe Los Angeles Clippers (23-10) kanë dy rekordet më të mira në Konferencën Perëndimore, megjithatë Rockets nuk i luajtën asnjë herë në pjesën e parë të sezonit. Në pjesën e dytë, ata do të luajnë Jazz dhe Clippers së bashku gjashtë herë.

Houston gjithashtu do të përballet me MVP në fuqi Giannis Antetokounmpo dhe Bucks dy herë pasi nuk i ka luajtur fare në gjysmën e parë të orarit. Në +7.7, Milwaukee ka diferencën e dytë më të mirë të ligës në pikë.

Shihni më poshtë për lajmet shtesë të caktimit. Houston përfundon me orarin e pjesës së parë të mërkurën e ardhshme, 3 Mars, kur ish-ylli i Rockets James Harden bën vizitën e tij të vetme të kthimit me ekipin e tij të ri, Brooklyn Nets.

Të ngjashme

Ylli i Rockets Christian Wood thotë se kyçi i këmbës është 80 për qind

Programi i lëshimit të raketave për gjysmën e parë të sezonit të rregullt 2020-21

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu