Vjedhja e draftit? Haliburton projekton si rishtari kryesor i NBA fillimisht u shfaq në NBC Sports Bayarea

Tyrese Haliburton është dukur me të vërtetë mirë në dy ndeshjet e tij të para para sezonit në NBA, dhe shfaqjet e tij mund të jenë një shenjë e gjërave që do të vijnë për rishtarin e Kings.

Derisa Haliburton u hartua nr. 12 në përgjithësi nga Mbretërit, ai ishte projektuar nga disa për të shkoni në pesë të parët.

Pavarësisht pozitës së tij të draftit, Haliburton është padyshim një nga lojtarët më të talentuar që hyn në NBA këtë sezon.

Kështu që ndoshta nuk duhet të habisë askënd që FiveThirtyEight po projekton Haliburton si rishtarin kryesor për sezonin 2020-21 NBA.

Kryeredaktori Nate Silver postoi në renditje të hënën mbrëma dhe FiveThirtyEight ka Haliburton përpara zgjedhjes së Nr. 2 të Përgjithshëm të Warriors James Wiseman dhe Nr. 1 të përgjithshëm të Anthony Edwards. Silver vuri në dukje se parashikimet e tyre preferojnë një lojtar me një aftësi të larmishme në krahasim me një lojtar me përdorim të lartë.

Sipas Silver, parashikimet përfshijnë vetëm lojtarë që u shfaqën në lojërat NCAA gjatë sezonit 2019-20, kështu që Nr. 3 i përgjithshëm zgjedhin LaMelo Ball, Nr. 7 i përgjithshëm Killian Hayes dhe Nr. 9 i përgjithshëm Deni Avdija nuk janë të përshtatshëm për këtë parashikim .

Pas një paraqitjeje modeste me pesë pikë, tre kërcime dhe dy asistime kundër Portland Trail Blazers në hapjen e para-sezonit të Premten, Haliburton ndoqi atë me 11 pikë, shtatë asistime dhe gjashtë kërcime në fitoren e Kings ndaj Blazers të Dielën natën

Ish-ylli i Shtetit Iowa tashmë është duke bërë përshtypje shokët e tij veteranë.

“Ai ka qenë një udhëheqës që kur ndërhyri,” u tha gazetarëve Richaun Holmes pas ndeshjes së së Dielës. “Ai bën një punë të shkëlqyeshme duke shtyrë ritmin, ai na shtyn në fundin e mbrojtjes, ai është gjithmonë në korsitë e ritmit, duke bërë presion mbi topin. Ai po luan shkëlqyeshëm. Ai do të jetë një pjesë e madhe e kësaj skuadre duke ecur përpara ”.

LIDHUR: Holmes për të dëgjuar nga nëna pas një ndërhyrjeje të gabuar në ndeshjen para-sezonale

Pavarësisht nëse është Haliburton dhe agjenti i tij krijoi një vjeshtë drafti-natën për Mbretërit, rishtari është i lumtur të jetë në Sacramento dhe ai dëshiron të tregojë se i përket.

“It’sshtë një mision për mua të provoj se këta njerëz kanë të drejtë, se ata bënë zgjedhjen e duhur dhe të provojnë të tjerët se nuk kanë gabuar,” u tha Haliburton gazetarëve të Dielën mbrëma. “Unë thjesht kam një staf të shkëlqyeshëm që me të vërtetë ka shpinën time dhe qëndron tek unë gjatë gjithë kohës.”

Nëse Haliburton jeton deri në parashikimet e FiveThirtyEight, Mbretërit do të jenë mbi hënë me zgjedhjen e parë të drafteve të epokës së Monte McNair.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu