Pronari i drurit Merritt Paulson e quan ESPN si egoist Damian Lillard marrë u shfaq fillimisht në NBC Sports Northwest

Merritt Paulson është njëri prej nesh.

Lëndë drusore të Portland dhe pronari i Thorns FC cicëruan përbuzjen e tij për ESPN, dhe më konkretisht Stephan A Smith, për dukje duke u përpjekur të detyronte Damian Lillard nga Portland të luante në një të ashtuquajtur “treg të madh”.

[Listen to the latest Talkin’ Blazers Podcast with hosts Channing Frye and Dan Sheldon!]

“Askush (tifozët ose mediat) nuk e bën kurrë këtë pikë në lidhje me Rodgers në Green Bay ose Mahomes në KC,” shkroi Paulson. “Ju mund të mbuloni Blazers ashtu si mbuloni Shefat.

“Dhe unë as nuk e dëgjoj atë në Giannis [with] Bucks. Një koment i tillë budalla. @Dame_Lillard është thjesht mirë atje ku është “.

Ai ka një pikë.

Kansas City është tregu i 34-të i renditur i mediave. Milwaukee është i 37-ti. Portland është i 21-ti.

Pavarësisht nga kjo, ESPN e ka të lehtë të mbulojë çdo rrëfim përreth Aaron Rodgers dhe Patrick Mahomes por kur bëhet fjalë për Damian Lillard, gjithçka që ata mund të dalin është “Ai duhet të shkojë te Knicks!”

Në 24 orët e fundit, ESPN ka drejtuar segmente duke pyetur nëse Devin Booker (Pheonix Suns i të cilit ka rekordin e dytë më të mirë të NBA), Luka Doncic (i cili duket të jetë një kandidat për MVP në Dallas), dhe tani Damian Lillard (Blazers e të cilit janë të pestët) në Perëndim) duhet të kalojnë me forcë në New York Knicks.

Paulson përmend që nuk e ka dëgjuar atë për Giannis Antetokounmpo, e cila është gjithashtu e vërtetë që kur ai nënshkroi shtrirjen e tij super-max. Kur agjensia e tij falas dukej se po afrohej, shumica dërrmuese e mbulimit të Bucks ishte rreth nëse Giannis do të largohej. Tani që ai është mbyllur deri në vitin 2025, me një mundësi lojtari prej 51 milion dollarësh për 2025-26, sportet kombëtare të sporteve janë duke injoruar Bucks që zotërojnë vlerësimin e dytë më të mirë të NBA për të folur për … Knicks të cilët nuk janë të turpshëm në Pushim i të gjitha yjeve për herë të parë në tetë sezone.

Gjithashtu, Damian Lillard nënshkroi një zgjatje të supermaksit dy sezone më parë dhe nuk do të ketë të drejtë të jetë një agjent i lirë deri në vitin 2025, në të njëjtën kohë Giannis mund të jetë një agjent i lirë, por kur bëhet fjalë për Dame, ESPN preferon të krijojë rrëfime për të New York sesa t’i jepte një mbulim të sinqertë.

Në klipin që Smith postoi, ai tha se dëshiron që Lillard të shkojë në një treg të madh në mënyrë që tifozët e basketbollit ta shikojnë çdo natë. Smith punon për ESPN, një partner kombëtar i transmetimit i NBA-së që mund të zgjedhë të vendosë sa më shumë lojëra të Trail Blazers. Arsyetimi për zhgënjimin e tij është sepse shitësi i tij është shumë dembel për të bërë punën e tyre në mënyrë korrekte.

Stephen A. Smith thuhet se nënshkroi një kontratë pesë-vjeçare me vlerë 8 milion dollarë në vit në 2019. NBA League Pass është 199,99 $. Ai mund të lejojë ta shikojë Lillard-in aq sa dëshiron, ai thjesht zgjedh që jo.

Ju e dini që mbulimi vjen si mosrespektues i inteligjencës së audiencës kur një pronar i një ekipi profesionist në një kampionat tjetër ju thërret.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu