Kujdestar

Wilson për Raiders? Watson për avionët? NFL mundësitë e tregtisë qendërmbrojtës

Muajt ​​e ardhshëm mund të përfshijnë një mori tregtish për disa nga emrat më të mëdhenj në futboll pro. Këtu keni një përmbledhje të disa prej marrëveshjeve më intriguese Deshaun Watson dhe Sam Darnold të dy mund të jenë në lëvizje këtë jashtë sezonit. Fotografitë: Steven Ryan / Getty Images Carson Wentz, Philadelphia Eagles Mosha: 28. Ndërprerjet e karrierës: 113. Përgjimet e karrierës: 50. Vlerësimi i kalimtarit të karrierës: 89.2 Pse shqiponjat mund ta tregtonin atë: Wentz ishte qendërmbrojtësi më i keq i NFL në 2020 në një mori kategoritë. Ai udhëhoqi kampionatin në përgjime (15) dhe thasë (50) pavarësisht se luajti vetëm në 12 ndeshje, ndërsa përfundoi i 33-ti në jardë për përpjekje (6.0) dhe i 34-ti në të dy vlerësimet e kalimtarëve (72.8) dhe përqindjen e përfundimit (57.4%). Pse Eagles mund ta mbanin atë: Ai ishte lojtari më i vlefshëm i arratisur gjatë sezonit 2017 derisa u rrëzua me një dëmtim të gjurit në fund të sezonit në një lojë të Dhjetorit kundër Rams. Kjo nuk ishte kaq kohë më parë. Filadelfia besoi në të mjaftueshëm për ta nënshkruar atë me një zgjatje katër-vjeçare, 128 milion dollarë në korrik 2019. Edhe nëse ata tregtojnë Wentz para se bonusi i tij të aktivizohet në 19 Mars, Eagles do të merrte një goditje të dëmtuar prej 33.8 milion dollarë. Destinacionet e mundshme: Duket se është një garë me dy kuaj midis Colts dhe Bears. Trajneri i Indianapolis Frank Reich ishte koordinatori sulmues i Eagles gjatë sezonit më të mirë të Wentz dhe ka nevojë për një mbrojtës pasi Philip Rivers doli në pension. Chicago janë gjithashtu në tregun e QB pasi kanë bërë playoff-in pavarësisht një dobësie në pozitë. Mundësia e tregtisë: 9/10. Si Wentz ashtu edhe Shqiponjat kanë dhënë të gjitha indikacionet se janë gati të ndahen. Colts duket se janë drejtuesit e klubit, por ata janë më pak të prirur të paguajnë më shumë se Bears. Sam Darnold, New York Jets Mosha: 23. Ndërprerjet e karrierës: 45. Përgjimet e karrierës: 39. Vlerësimi i kalimtarit të karrierës: 78.6 Pse avionët mund ta tregtonin atë: Darnold u zgjodh me zgjedhjen nr 3 në draftin 2018 si qendërmbrojtësi që po shkonte të kthehet rreth ekskluzivitetit dhe… ai nuk është kthyer rreth ekskluzivitetit. Ka pak shenja që ai po përmirësohet (ai përfundoi i 33-ti nga 33 qendërmbrojtës të kualifikuar të kampionatit në renditjen e QSP të ESPN për sezonin 2020) por ai ka talent të mjaftueshëm që një skuadër qendërmbrojtës në nevojë mund ta kapë atë. Avionët gjithashtu kanë zgjedhjen e përgjithshme Nr 2 në draftin e këtij viti, kështu që shpejt mund të gjejnë një zëvendësim. Pse avionët mund ta mbanin atë: Darnold është ende vetëm 23 vjeç – më i ri se numri i përgjithshëm i vitit të kaluar, Joe Burrow – dhe qartë ka talentin të jetë një qendërmbrojtës i mirë. Alsoshtë gjithashtu e ashpër të fajësosh Darnold për dështimet e avionëve që kur ai mbërriti – atij i janë dhënë disa armë në marrës dhe linja e tij sulmuese shpesh duket se përbëhet nga Mekhi Becton dhe disa djem (tani i shkarkuar) Adam Gase u takuan dikur në një bar. Sigurisht, avionët mund të zëvendësojnë Darnold me Justin Fields ose Zach Wilson në draft, por a janë të garantuar që ato të jenë më të mira? Destinacionet e mundshme: Colts, Bears, Saints dhe Washington të gjithë kanë qenë të lidhur me Darnold dhe Avionët kanë marrë thirrje nga ekipet e interesuara në një tregti. Një mundësi intriguese është 49-të, të cilët mund të lëvizin nga Jimmy Garoppolo, duke i hapur rrugën Darnold të kthehet në vendlindjen e tij California. Mundësia e tregtisë: 6/10. Ekziston patjetër një treg për Darnold atje, dhe avionët e kanë vlerësuar atë duke ndaluar duke thënë se ai do të jetë startuesi i tyre në 2021. Mund të vijë nëse një skuadër ofron një zgjedhje të raundit të parë për të. Nëse është kështu, avionët do të kenë tre zgjedhje të raundit të parë këtë vit dhe dy në 2022 – baza të forta për të rindërtuar rreth një qendërmbrojtësi të ri. Russell Wilson, Seattle Seahawks Russell Wilson është i pakënaqur me vijën e tij sulmuese por nuk ka gjasa të largohet nga Seattle. Fotografitë: Elaine Thompson / AP Mosha: 32. Ndërhyrjet në karrierë: 267. Përgjimet e karrierës: 81. Vlerësimi i kalimtarëve të karrierës: 101.7 Pse Seahawks mund ta tregtojnë atë: Drejtuesit e Seahawks thuhet se nuk janë të kënaqur që Wilson i ka thënë ndonjë reporteri që dëshiron të dëgjojë është i pakënaqur me numrin e goditjeve që ai ka shënuar gjatë viteve prapa vijës sulmuese të dyshimtë të ekipit. Ai gjithashtu i tha Dan Patrick se nuk ishte i sigurt nëse ishte në dispozicion për një tregti apo jo, vështirë se çfarë prisni të dëgjoni nga një qendërmbrojtës ekskluzivitet. Pse Seahawks mund ta mbanin atë: Wilson është një sallë e famshme jashtëzakonisht e famshme për të ardhmen, argëtimi i preferuar i së cilës është të ndihmojë fëmijët nga varfëria. Destinacionet e mundshme: Favoriti i basteve për shërbimin e Wilson është veçanërisht i shijshëm: rivalët e mëparshëm të NFC West të Seahawks, Las Vegas Raiders. Të kesh një nga qendërmbrojtësit e ligës që drejton ekipin do të ishte një tërheqje e madhe kur tifozët të pranohen më në fund në stadiumin e ri të Raiders, dhe ka pasur zëra që Derek Carr është duke u larguar. Cowboys, të cilët ende nuk e kanë vendosur të ardhmen e Dak Prescott, janë një mundësi tjetër. Mundësia e tregtisë: 2/10. Wilson duke qenë një sallë e famshme jashtëzakonisht e famshme për të ardhmen, argëtimi i preferuar i së cilës është të ndihmojë fëmijët nga varfëria. Jimmy Garoppolo, San Francisco 49 vjeç Mosha: 29. Ndërprerjet e karrierës: 51. Përgjimet e karrierës: 26. Vlerësimi i kaluesit të karrierës: 98.9 Pse 49ers mund ta tregtonin atë: Të 49-të, kryesisht për shkak të një liste dëmtimesh të Luftës dhe Paqes në 2020, zgjedhja No 12 në draftin e këtij viti. Ndërsa Garoppolo është një qendërmbrojtës i fortë, ai është më shumë në kategorinë “nuk do t’ju humbasë lojëra” sesa dikush gjeniu i të cilit do t’i çojë Niners në Super Bowl. Ai do të fitojë 26.6 milion dollarë në 2021: a do të ishte San Francisco më mirë ta tregtonte atë, duke hartuar një qendërmbrojtës të rinj më të lirë dhe duke hipur në Super Bowl me kastin e tyre të shkëlqyeshëm mbështetës? Pse 49-të mund ta mbanin atë: Garoppolo shpesh përbuzet sepse është paguar miliona dollarë për t’ia dorëzuar topin mbrojtësve të Niners. Por një vit më parë, ai ishte një e katërta larg nga outplaying Patrick Mahomes për të mbledhur San Francisco një Super Bowl, dhe – përtej Trevor Lawrence – nuk ka gjëra të sigurta në mes të qendërmbrojtësve në klasën e draftit të këtij viti. Destinacionet e mundshme: Opsioni më interesant është kthimi te New England Patriotët. Pas Cam Newton dhe Tom Brady, Pats do të ishin në gjendje të vazhdonin drejtimin e qendërmbrojtësve shumë të bukur dhe Bill Belichick ishte tifoz i Garoppolo gjatë kohës së tij si mbështetës i Brady. Newton dështoi të bindë se ai është një opsion afatgjatë për Patriotët sezonin e kaluar, kështu që Belichick mund të kthehet në një sasi të njohur në Garoppolo. Mundësia e tregtisë: 4/10. Menaxheri i përgjithshëm John Lynch dhe trajneri kryesor Kyle Shanahan kanë thënë të dy se ata presin që Garoppolo të jetë qendërmbrojtësi fillestar në 2021. Ata gjithashtu patën mundësinë të përfshiheshin në ndjekjen e Matthew Stafford por ishin të kënaqur që Rams të bënin një tregti me Luanët . Deshaun Watson, Houston Texans Mosha: 25. Ndërprerjet e karrierës: 104. Përgjimet e karrierës: 36. Vlerësimi i kalimtarit të karrierës: 104.5 Pse Texans mund ta tregtojnë atë: Për disa arsye, Watson dëshiron një ekskluzivitet me një histori të tregtisë së yjeve për një lëmoshë, marrja e vendimeve nepotike për punësimin, zemërimi i lojtarëve të tij dhe mosarritja për të dëgjuar qendërmbrojtësin më të talentuar në historinë e ekipit. Kjo do të thotë që fytyra e ekskluzivitetit është një pamje shumë e pakënaqur, e cila mund ta bëjë ekipin edhe më jofunksional sesa është tashmë për vitet që vijnë. Watson është një qendërmbrojtës me talent qesharak, i cili mund të hedhë çdo hedhje në libër dhe të luajë lojëra mahnitëse me këmbët e tij. Ka skuadra që do të ishin të lumtur të ndaheshin me një paketë të majme të zgjedhjeve për të, duke lejuar Hjustonin të fillonte përsëri pas epokës katastrofike të Bill O’Brien dhe të rindërtohej drejt kompetencës. Pse Texans mund ta mbajnë atë: Watson mund të jetë i pakënaqur, por Texans e kanë atë nën kontratë dhe nuk janë të detyruar ta tregtojnë atë. Dhe pse do të bënin ata? Ai është lojtari më i mirë në historinë e ekipit dhe perspektivat e drafteve që ata mund të marrin në këmbim janë pikërisht ato – perspektivat. Sapo helmi i muajve të fundit të venitet pak, Watson mund të vendosë që mund të ecë përpara në një qytet ku është hero. Në fund të fundit, nuk është se Houston ka historinë e fundit të humbjes së yjeve të tij më të mëdhenj? Apo jo Destinacionet e mundshme: Dolphins dhe Jets janë dy skuadrat që vijnë më shumë. Të dy kanë kapitalin e parë, hapësirë ​​për të akomoduar pagën e Watson dhe qendërmbrojtësit e rinj të cilët ose mund të drejtoheshin në Hjuston si pjesë e tregtisë ose të tregtoheshin vetë në mënyrë që të merrnin më shumë zgjedhje për t’u dërguar tek Texans. Watson raportohet të jetë i hapur për të dy ekipet – Dolphins kanë një bërthamë të mirë të re dhe një trajner të shkëlqyeshëm në Brian Flores, ndërsa New York është tregu më i madh (dhe më korroziv) në sportet amerikane. Sigurisht, Watson ka fuqi edhe në këtë lëvizje, një klauzolë e tregtisë në kontratën e tij, që do të thotë se ai mund të vërë veton për çdo marrëveshje nëse nuk i pëlqen pamja e ekipit ku po shkon. Mundësia e tregtisë: 6/10. E vështirë për të thirrur. Watson dëshiron të luajë, por Texans thuhet se u thonë ekipeve të interesuara se ata nuk do të tregtojnë qendërmbrojtësin e tyre. Sigurisht, ata do të thoshin se nëse duan të marrin një çmim të lartë të mundshëm për dikë që mund të jetë ende një nga lojtarët më të mirë në kampionat në 15 vitet e tjera. Pra, shumë varet nga sa ekipet e tjera janë të gatshme të paguajnë dhe sa mirë Texans mund ta qetësojnë Watson. Houston duket se nuk po ia kalon shumë mirë këtij të fundit, duke pushuar nga puna stafin e njohur të dhomave të pasme dhe duke punësuar një trajner të ri, David Culley, i cili nuk ka ndryshuar mendim për Watson për të ardhmen e tij me ekipin.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu