Pse Klay dashuron LuftëtarëtFanella e ” Oakland Forever ‘si homazhe fillimisht u shfaq NBC Sports Bayarea

Count Klay Thompson midis tifozëve të fanellat e Warriors “Oakland Forever”.

“Duaje atë. Skuadra luajti 47 vjet në Oakland dhe … Qyteti i mbështeti ata me të hollë,” Thompson, i cili është duke u rikuperuar nga Akili i shqyer, tha të shtunën në transmetimin e NBC Sports Bay Area të fitores së Golden State 118-91 ndaj Detroit Pistons.

“Kishte shumë vite të dobëta atje, kështu që kur fituam ato tre kampionate atje, unë e di që do të jetojmë përgjithmonë. Dhe kjo ishte aq interesante saqë organizata ende luan homazhe për një pjesë kaq të madhe të historisë së ekipit.”

Thompson i dha ish-shtëpisë së Warriors një dëbim të paharrueshëm në Lojën 6 të Finaleve të NBA, duke u kthyer në fushë për të rrëzoni dy gjuajtje të lira pasi e shqyen ACL-në e tij. Golden State humbi atë ndeshje dhe serinë, ndaj kampionit të NBA Toronto Raptors, por Thompson i dha një moment të fundit ikonik Oracle Arena dhe Oakland para se Warriors të lëviznin përtej Gjirit në Chase Center në San Francisco.

LIDHUR: Steph ka përgjigje perfekte për pyetjen e fundit të Reporterit Klay

Në atë lojë, Thompson kishte një fanellë që mbante “The Town” në pjesën e përparme, por fanellat e Warriors “Oakland Forever” janë të parat në historinë e ekskluzivitetit që shfaqin emrin e shtëpisë së tyre të dikurshme.

Thompson është ende për të veshur uniformën e fundit, por Oakland do të jetë një pjesë e tij pa marrë parasysh kur – dhe shumë kohë më vonë – ai e bën.

Shkarkoni dhe pajtohuni në Dubs Talk Podcast

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu