Pse Rozier zgjedh Steph si lojtari më i vështirë për t’u mbrojtur në NBA fillimisht u shfaq në NBC Sports Bayarea

Ka shumë lojtarë të NBA-së që janë të vështirë për t’u ruajtur, nga Kevin Durant te LeBron James dhe Joel Embiid.

Por për Terry Rozier, një djalë qëndron mbi të tjerët: Steph Curry.

Gardiani i Hornets shkoi të enjten në “Jalen & Jacoby” të ESPN dhe e quajti Curry lojtarin më të vështirë për t’u mbrojtur në NBA.

Si gjithmonë, loja e njeh lojën.

Safeshtë e sigurt të supozojmë se Rozier u lehtësua atëherë kur Curry ishte një gërvishtje e vonuar nga loja e së shtunës së kaluar në Charlotte me një sëmundje të vogël. Kjo lojë përfundoi me Rozier që rrëzoi një zhurmë 20 këmbësh në zhurmë për t’i dhënë një humbje Warriors.

LIDHUR: Pesë parashikime të guximshme për gjysmën e dytë të sistemit të Luftëtarëve

Sëmundja vetëm e detyroi Curry të humbasë një ndeshje, pasi ylli i Warriors është kthyer që atëherë në fushë dhe e udhëhoqi Golden State të fitonte kundër New York Knicks dhe Indiana Pacers.

Kundërshtari i radhës i Luftëtarëve? E morët me mend, Rozier dhe Hornets të Premten në mbrëmje.

Me humbjen e rrahjeve të zhurmës akoma të freskëta në mendjen e tyre, Luftëtarët do ta bëjnë këtë të jetë jashtë për hakmarrje kur Rozier, LaMelo Ball dhe Co. mbërrijnë në Chase Center.

Shkarkoni dhe pajtohuni në Dubs Talk PodcastSource link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu