Pse thashethemet tregtare të Oubre ishin ‘zhgënjyese’ për Kerr, Warriors fillimisht u shfaq në NBC Sports Bayarea

Trajneri i Luftëtarëve Steve Kerr u ankua Kelly Oubre JrPrania e këtij thashethemi në NBA këtë javë, duke pretenduar se krahu nuk ishte në qendër të ndonjë diskutimi serioz tregtar.

Kerr e di që lundrimi në ciklin e lajmeve 24-7 është “ana e kundërt” e jetës në kampionat dhe pjesë e punëve të tij dhe të lojtarëve, por ai pranoi të Premten më 95.7 “Damon, Ratto & Kolsky” të Lojërave që Oubre meritonte transparencë në këtë rast sepse Luftëtarët nuk po e blinin.

“Unë mendoj se është e rëndësishme për djemtë që ta pranojnë atë sepse në jetën moderne që ne jetojmë do të ketë vetëm një kontroll të vazhdueshëm dhe gjykim dhe thashetheme dhe të gjitha llojet e gjërave,” tha Kerr. “Por unë u ndjeva i detyruar t’u tregoja të gjithëve saktësisht se çfarë ndodhi, e cila ishte, dikush na thirri, madje nuk ishte bërë asnjë ofertë dhe krejt papritur, është në internet. Kështu që ato gjëra janë zhgënjyese kur ndodhin.”

Luftëtarët tregtuan për Oubre si pasojë e Klay Thompsonloti i Akilit në fund të sezonit. 25-vjeçari ka filluar një fillim-dhe-kryesisht-poshtë në sezonin e tij të parë me Golden State, mbase më i miri i epitomizuar në dy ndeshjet e para të Warriors pasi u raportua se ata kishin diskutuar për tregtimin e tij në vendlindjen e tij New Orleans Pelicans .

Oubre kishte mbase ndeshja e tij më e mirë e sezonit natën pas raportit, atëherë e tij më e keqja një ditë më vonë. Në tërësi, Oubre ishte mesatarisht 11.7 pikë për ndeshje në një karrierë të ulët 35.9 përqind të shtënave dhe 22.1 përqind nga përtej vijës së 3 pikëve.

“Gjithmonë ka gjëra që një trajner mund të bëjë, dua të them, kjo është puna ime, është të ndihmoj ekipin tonë si një grup dhe të ndihmoj lojtarët individualisht,” tha Kerr për bisedat e tij me lojtarë që luftonin. “Kjo do të thotë biseda private, kjo do të thotë ndoshta një këshillë strategjike, ndoshta është thjesht një bisedë dhe” Hej, këtu janë disa mënyra për ta bërë vetveten “, kjo lloj gjëje. Kjo është vetëm një pjesë e trainimit dhe çdo veçori vit, ju kaloni nëpër shtrirje ku disa djem po luftojnë pak, djem të tjerë po luajnë mirë dhe thjesht përpiqeni t’i mbani të gjithë të ecin përpara “.

LIDHUR: Luftëtarët dërgojnë Poole në G League, shpresojnë të sqarojnë të ardhmen e tij në NBA

Kerr ka thënë në mënyrë të përsëritur se ai nuk mendon se Warriors mund të arrijnë potencialin e tyre këtë sezon pa Oubre në formacionin startues, edhe pse trajneri tregoi një farë fleksibiliteti kur lëvizi qendrën e re James Wiseman në stol më parë këtë javë. Pavarësisht nëse bisedat e tyre përqendrohen në lojën e Oubre apo vendin e tij në fabrikën e thashethemeve, Kerr beson se ai duhet të marrë maksimumin nga Oubre që Golden State të ketë sukses.

Vetëm i ndrojtur nga 20 ndeshje në sezon, kjo nuk ka ndodhur ende. Nëse Oubre vazhdon të luftojë, thashethemet tregtare nuk do të jenë e vetmja gjë që zhgënjen Warriors.

Shkarkoni dhe pajtohuni në Dubs Talk PodcastSource link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu