Telegrafi

Dreamndrra e Mjeshtrave të Lee Westwood vdes para se të shkojë pas raundit të parë 78

A ishte thirrja për të shkëmbyer djalin Sam për të fejuarën Helen Storey në çantë? A e nervozoi disi loja me kampionin në mbrojtje Dustin Johnson? Ndoshta vendimi për të pushuar javën e kaluar i hoqi vrullin? Sido që të ishte, pas gjithë rrëmujës, shpresës, formës së pabesueshme në ndërtim, kishte diçka veçanërisht mizore për të parë Lee Westwood duke punuar përreth Augusta. Përfundimet e dyta deri në mbrapa në Arnold Palmer Invitational dhe Lojtarët muajin e kaluar, të cilat e kishin shtyrë atë të rikthehej në 20 më të mirët në botë, kishin krijuar shpresë se Westwood në të vërtetë mund të thyejë rosën e tij të madhe këtë javë. Mjeshtrat gjithmonë i kanë përshtatur lojës dhe temperamentit të tij të qetë. Në vend të kësaj, një raund i parë katastrofik i 78 kërcënon praninë e Westwood në çdo kapacitet këtë fundjavë, e lëre më ndonjë shans për të garuar të Dielën. Ishte mizore sepse ishte aq e papritur. Kjo me të vërtetë u ndie sikur mund të ketë qenë koha e Westwood. Duhet të ishte koha e tij. Sigurisht, shanset u grumbulluan kundër tij. Jack Nicklaus, në moshën 46 vjeç, mbetet marrësi më i vjetër ndonjëherë i xhaketës së gjelbër. Westwood do të jetë 48 vjeç këtë muaj. Dhe ndërsa Augusta ka qenë e njohur për të prodhuar pjesën e saj të ndershme të historive të ndjeshme ndër vite, ky nuk është vend për burrat e moshuar. Veçanërisht në gjendjen e tanishme, të pamëshirshme. Masters 2021: Kohët e skuadrës për raundin e dytë, si të shikosh në TV dhe shanset e fundit Por e tillë ka qenë forma e Westwood, dhe aq shpesh ai ka dalë mirë në Masters (47-vjeçari ishte nënkampion i Phil Mickelson në 2010 , i treti në 2012 – dy gjuajtje nga play-off i fituar nga Bubba Watson – dhe nënkampion përsëri me Danny Willett në 2016), u ndie një bast i sigurt se ai do të bënte një ose dy raunde të rregullta së bashku. U deshën vetëm tre vrima që flluska të shpërthente. Pas mundësive të zogjve të humbur në një dhe dy – sa ndryshe mund të ishte dashur të binte një nga ato putts shumë të shkëlqyeshëm – një gjashtë me dy boge në të cilën Westwood zgjodhi të luante hekurin nga tee, për kontroll shtesë, vetëm për të gjetur pemët në të djathtë, ishte shenja e parë që kjo do të ishte një bluaj. Westwood do të godiste një degë duke u përpjekur të shpëtonte, para se të vendoste tre herë kur më në fund arriti te jeshilja. Nga atje, gjërat shkuan me shpejtësi drejt greminës. Bogeys në pesë, shtatë dhe nëntë pa Westwood që arriti kthesën në 40, me një zog të vetmuar në të parin e tetë thërrmija e vetme e rehatisë ndërsa djali Sam shikonte i tronditur.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu