Tifozët e raketave kurioz se si do të duket e ardhmja e ekskluzivitetit të tyre James Harden tregtohet i papritur mori pamjen e parë të shtunën kur ish-MVP i pakënaqur ishte një gërvishtje e vonë ndaj Mbretërve për shkak të një kthese në kyçin e këmbës që pësoi të enjten. Nëse pjesa tjetër e sezonit pa Harden (nëse ndodh një marrëveshje) shkon ashtu si fitoi e shtuna 102-94, Houston mund të jetë mirë në fund të fundit.

John Wall luajti tepër mirë në ndeshjen e tij të dytë pas një mungese dy-vjeçare, duke shënuar 28 pikë (më së shumti prej dhjetorit 2018) me gjashtë asistime, katër kërcime, tre vjedhje dhe dy bllokime në 37 minuta. Ai bëri 11-të-21 goditje nga fusha dhe 2-nga-8 me tre shënime. Pas poking topin larg nga De’Aaron Fox, Muri shpërtheu me një ulërimë dhe bërtiti në një arenë kryesisht bosh të Rockets. Ai u kthye.

Nuk ishte vetëm Wall që bëri përshtypje. Christian Wood bashkoi një nga netët e tij më të mira deri më tani, me një uniformë Rockets, duke shënuar 20 pikë me 15 kërcime dhe katër blloqe sezonale në 33 minuta. Ai mund të kishte bërë edhe më shumë nëse nuk do të kishte marrë faullin e pestë në fillim të çerekut të tretë.

Nëse Rockets detyrohen të merren me Harden, një nga pesë ose më shumë lojtarët më të mirë të basketbollit në botë, ekskluziviteti do të humbasë padyshim një yll që mund të mos jetë në gjendje ta zëvendësojë për vite me radhë. Por ngushëllimi është se ata nuk do të zbehen nga rëndësia së shpejti. Wall dhe Wood nuk i lejojnë ata.

Tani le të flasim për ngritjet dhe nivelet e ulëta nga lista me gjashtë lojë të së shtunës.

I madh

Malcolm Brogdon – Pacers humbën ndaj Knicks (yikes), por Brogdon nuk ishte arsyeja pse. Ai luajti një lojë të lartë 41 minuta, duke shënuar 33 pikë në gjuajtjen 7-të-10 nga distanca prej 3 pikësh me shtatë asistime, tre kërcime dhe dy vjedhje me vetëm një qarkullim. Përmes dy javësh, ai renditet brenda top-40 në ligat me 9 kategori.

Gordon Hayward – Hayward shënoi 20 pikë në gjuajtjet 7 nga 15 me gjashtë kërcime, gjashtë asistime dhe një vjedhje sezonale me vetëm një xhiro. Nuk ishte e mjaftueshme për të mposhtur Sixers, pasi Hornets ranë, 127-112, por ishte një natë e shkëlqyeshme që e shpërtheu nga një rënie me dy ndeshje, ku ai shënoi vetëm 25 pikë së bashku.

Tobias Harris – Harris kishte një lojë monstruoze për Sixers – diçka që nuk jemi mësuar ta themi shumë – me 24 pikë në gjuajtje 9 me 14 (4 me 7 nga 3 pikësh), nëntë kërcime, gjashtë asistime, katër vjedh dhe tre blloqe. Ai dukej çdo pjesë e lojtarit të kontratës maksimale në 37 minuta. Nëse Philly mund të marrë ndonjë gjë në fushën e këtij niveli të prodhimit nga ai mbi një bazë të qëndrueshme, ata më në fund mund të jenë një kërcënim në Lindje.

Clint Capela – Në ndeshjen e tij të dytë këtë sezon, Capela dyfishoi me 16 pikë (8 nga 12 FG) dhe 16 kërcime. Ai gjithashtu përfundoi me tre vjedhje dhe dy blloqe. Me Danilo Gallinari mënjanë, Capela po bëhet një opsion më i mirë fantazie, megjithëse do të duhet të gjuaj gjuajtje të lira duke konsideruar se ai është 0-e-7 deri më tani.

Të mirët

De’Aaron Fox – Nuk ishte e mjaftueshme për të mposhtur Rockets, dhe ai nuk ishte më i mirë se kundërshtari i tij, John Wall, por Fox kishte një lojë solide, duke shënuar 23 pikë me katër asistime, dy kërcime, dy vjedhje dhe një bllokim. Ai bëri 8-të-19 gola në fushë, 7-të-10 gjuajtje të lira, dhe humbi të tre tre-shënuesit që mori, por Fox i mbajti Kings konkurrues. Ne do të presim me durim që numrat e tij të shtënat të përmirësohen.

Eric Gordon – Gordon filloi në vend të Harden (kyçin e këmbës), dhe ngriti numra pavarësisht se gjuajti topin dobët. Ai shënoi 21 pikë (3 nga 12 nga distanca prej 3 pikësh), me katër asistime, tre kërcime, dy vjedhje dhe një bllokim. Pavarësisht se ishte i shënuar në raportin e dëmtimit me një lëndim të gjurit, ai luajti 33 minuta, gjë që është inkurajuese për të ecur përpara, veçanërisht me statusin e paqartë të Harden.

Julius Randle dhe Knicks? – Jo saktësisht ajo që menduam se do të ishte rasti i gjashtë ndeshjeve në sezon, por Knicks mundën Pacers të Shtunën, 106-102 dhe janë 3-3 për të filluar vitin. Randle meriton një ton meritë për këtë. Të Shtunën, ai shënoi 12 pikë me 11 kërcime, tetë asistime dhe dy vjedhje. Sigurisht, ai e ktheu topin katër herë dhe bëri vetëm 5-nga-16 gola në fushë, por me disa roje të Knicks të dëmtuar (Frank Ntilikina, Alec Burks, Dennis Smith Jr., plus Obi Toppin), Randle u rrit si një përparim i bërë të gjitha. Ai është renditur në top-50 të të gjithë lojtarëve në ligat me 9 mace, gjithashtu.

RJ Barrett – Dy nike? Po, le të flasim për një Knick tjetër. RJ Barrettkaluam një vit të çuditshëm, me lojëra që variojnë nga “Oh moj” në “Oh … timen”. Por kundër Pacers, ai gjeti ritmin e tij përsëri, duke shënuar 25 pikë në gjuajtjet 8-të-15, duke përfshirë 4-të-5 nga distanca prej 3 pikësh, me pesë kërcime dhe tre asistime. A është ai një lojtar i besueshëm çdo natë akoma? Dreq nr. Por valët e premtimeve janë inkurajuese nga 20-vjeçari.

Darius Bazley – Bazley kishte një fillim të ngadaltë në sezon, por shënoi ngritje të larta sezonale me 19 pikë (7 nga 10 FG) dhe 12 kërcime në një fitore 108-99 ndaj Magjike. Pjesa tjetër e linjës së tij të statutit ishte mjaft e zbrazët (dy asistime, një bllok, pa vjedhje), por ato numra, mbi të që nuk e kthen topin, e bëjnë atë që ia vlen t’i kushtohet vëmendje në telin e heqjes dorë.

George Hill – Hill ka qenë aq i mirë këtë vit sa që OKC mund të ketë një tjetër zgjedhje të raundit të parë për ta shtuar në sasinë e tyre deri në mes të sezonit. Kundër Magjisë, Hill shënoi 18 pikë në gjuajtjet 7-të-12 (tre 3) me pesë asistime dhe dy vjedhje të një sezoni të lartë. Ai ka qenë një lojtar i top 100 në ligat me 9 mace dhe absolutisht ia vlen të merret nëse ai është akoma në dispozicion.

Terrence Ross – Ross barazoi sezonin e tij të lartë me 26 pikë (në një goditje të përafërt 9-të-21), por ai u lidh në katër tre-pikësh. Ai gjithashtu shënoi një sezon të lartë gjashtë kërcime dhe dy asistime. Shikoni për numrat e tij që të kërcejnë për aq kohë sa Evan Fournier (spazmat e shpinës) qëndron jashtë.

Terry Rozier – Rozier u tërhoq nga një natë 1 me 11 për të shënuar 35 pikë në gjuajtjet 12 nga 18, duke përfshirë shtatë marka 3 pikësh. Ky është Terry i ri i Frikshëm, i cili ka pasur dy nga netët e tij më pjellore me 3 pikë edhe në vetëm gjashtë ndeshjet e fundit. Ai po bën një tetë prova të larta në karrierë për çdo ndeshje këtë sezon.

Ben Simmons – Jo, ai nuk bëri tre të tjerë, por ai bëri triple-double me 15 pikë, 12 kërcime, 11 asistime një vjedhje dhe një bllokim. Ai e ktheu topin katër herë, por bëri 6-të-9 goditje nga fusha dhe një jo-e tmerrshme 3-nga-5 gjuajtje të lira.

Larry Nance Jr. – Nance Jr. është një lojë fantazie e top 30 në ligat me 9 mace për një arsye. Të Shtunën, në një fitore të befasishme kundër Hawks, ai shënoi nëntë pikë në vetëm 3-nga-10 gjuajtje, por ai fundosi një 3-pikësh dhe shtoi 11 kërcime, gjashtë asistime dhe tre vjedhje me vetëm një xhiro. Ai është një nga lojtarët më të mirë kalues ​​në kampionat.

JaVale McGee – McGee kishte një natë tjetër fantastike vërtet solide, duke shënuar 14 pikë (6-e-11 FG), me nëntë kërcime, katër asistime, dy vjedhje dhe një bllokim. McGee mezi renditet brenda 200-të më të mirëve në ligat me 9 kategori tani, por ia vlen të mbash një vështrim ndërsa betejat e pasme të Cavs.

Chris BoucherPascal Siakam është me të vërtetë duke luftuar, por Boucher u rrit i madh pasi ai u përjashtua të shtunën. Në 28 minuta, ai shënoi 24 pikë (7 nga 13 FG) me pesë kërcime, një asistim, dy vjedhje dhe një bllokim. Nuk ishte e mjaftueshme për të mposhtur Pelikanët, por ishte e mjaftueshme për ta mbajtur atë në top-50 të lojtarëve në ligat me 9 mace.

Fred VanVleet – VanVleet shënoi 27 pikë (9 nga 23 FG, 4 në 13 3 shënues) me tetë kërcime, pesë asistime, një vjedhje dhe një bllokim. Ai nuk ka qëlluar në mënyrë efikase, por ai ka dhënë tre netë me 25 pikë ose më të larta në pesë ndeshje deri më tani këtë sezon. Raptors po bien, por ai po përpiqet t’i mbajë ato në foto.

Eric Bledsoe – Goditja prej 3 pikësh e Bledsoe me 42.3 sekonda për të bërë bëri ndryshimin pasi Raptors shkuan në një vrapim 11-1 për të provuar dhe vjedhur një nga Pelicans. Ai ishte yll të Shtunën, duke shënuar 19 pikë (5-e-12 FG) me 10 asistime pa kthime, pesë kërcime, një vjedhje dhe një bllokim.

Brandon Ingram – Ingram shënoi 31 pikë për të udhëhequr Pelicans pas Raptors, 120-116. Ai shtoi gjashtë kërcime, katër asistime dhe një bllokim në gjuajtjen e tij 4 me 8 nga distanca prej 3 pikësh. Ai gjithashtu fundosi 11-nga-14 gjuajtje të lira. Ingram përputhet me performancën e tij të xhirimit nga sezoni i tij i Breakout në 2019-20, dhe duket si një super yll.

Nikolla Vuçeviq – Pasi qëlloi nën 46% për tre ndeshjet e tij të para, ai ka qëlluar 53% ose më mirë që atëherë, duke përfshirë 13-të-21 të Shtunën për 31 pikë (4-të-7 nga 3-pikë). Ai kapi 13 kërcime dhe gjithashtu pati dy asistime. Vucevic renditet nr. 21 i të gjithë lojtarëve në ligat me 9 mace, dhe ai do të jetë në atë rang gjatë gjithë vitit.

Shënim i redaktorit: Nëse jeni duke kërkuar për renditje, parashikime, strategji dhe këshilla se si të dominoni skicat tuaja të fantazisë, shikoni Udhëzuesin e Projektit NBA Rotoworld 2020-21. Dhe ndërsa jeni në të, sigurohuni që të kurseni gjatë rrugës për në fitore. Përdorni kodin HOLIDAY20 deri më 3 janar 2021 për të zbritur 20% në çdo paketë EDGE +. Klikoni këtu për të mësuar më shumë!

Zhgënjyese

Viktor Oladipo – Oladipo kishte një gjuajtje të ashpër natën, duke bërë vetëm 3-të-16 gola në fushë dhe duke shënuar 16 pikë me shtatë kërcime, tre asistime, një vjedhje dhe një bllokim. Oladipo dukej me të vërtetë i mprehtë në tre ndeshjet e tij të para, dhe që me të vërtetë është qetësuar. Le ta presim për të parë nëse kjo është thjesht regresion deri në mesatare para se ta vërejmë atë si shqetësuese.

Michael Carter-Williams – MCW filloi në vend të Fournier (spazma e shpinës), por nuk bëri shumë në 31 minuta. Ai shënoi vetëm katër pikë në gjuajtjen 2 me 11, duke humbur të katër provat e tij me 3 pikë. Ai shtoi nëntë kërcime dhe vetëm një asistim. Ai mund të mbahet në telin e heqjes dorë.

Darius Garland – Garland ka qenë aq i mirë sa nuk do të shkoj gjatë në ndeshjen e tij të keqe në këtë sezon. Ai shënoi vetëm tetë pikë në gjuajtjen 3 me 14 dhe e ktheu topin pesë herë, pavarësisht vetëm dy asistimeve. Ishte keq, por nuk do ta mbaj kundër tij sepse ai ka qenë shumë i mirë (19.0 pikë për ndeshje në 50% gjuajtje, 7.2 asistime, 3.6 kërcime).

Pascal Siakam – Pas renditjes në top-40 në ligat me 9 kategori sezonin e kaluar, Siakam është jashtë top-100 këtë sezon. Oof Ai e humbi ndeshjen e fundit të Raptors për arsye disiplinore, dhe në kthimin e tij, Siakam lëshoi ​​një tjetër budalla, duke shënuar vetëm 10 pikë në gjuajtjen 4 nga 10, dhe duke gabuar në 24 minuta. Ka qenë e çuditshme ta shikosh atë duke luftuar aq shumë për të filluar vitin. Raptors janë 1-4 dhe kanë nevojë për të sa më shpejt.

Rishtarët

LaMelo Ball – Topi nuk gjuajti mirë, por ai kishte një nga netët më të mira të karrierës së tij deri më tani, duke mbushur fletën e statutit me 13 pikë, pesë asistime, katër kërcime, katër vjedhje dhe dy bllokime me vetëm dy kthime në 30 minuta. Kërcyesi i Ballit ka mënyra për të shkuar, por ai ka filluar të marrë një ndjesi të shkëlqyeshme sesi të lëvizë një shkelje.

Cole Anthony – Anthony luftoi, duke shënuar vetëm dy pikë në gjuajtjen 1 me 7 me pesë kërcime dhe një asistim. Me kaq shumë lojtarë të mënjanuar, Anthony ka fituar minuta, por përqindjet e tij të gjuajtjeve janë të mjerueshme. Ai po bën vetëm 33.3% të golave ​​të tij në fushë, dhe 23.1% të tre-shënuesve të tij. Mbajeni atë në telin e heqjes dorë.

Lëndimet

James Harden – Harden ishte një gërvishtje e vonë të shtunën me një kyç të këmbës. Ai pësoi dëmtimin të enjten dhe u tërhoq pas ngrohjes. Pas fitores së Rockets ndaj Kings, trajneri kryesor Stephan Silas nuk ishte i sigurt nëse ai do të jetë në dispozicion të hënën. Mbani një sy në Brown Brown dhe Eric Gordon nëse nuk mund ta lëshojë.

Danilo Gallinari – Një lojë pasi u kthye nga një dëmtim në këmbë, Gallinari u kthye në listën e dëmtuar me një kavilje të ndrydhur. Hawks thanë se ai do të rivlerësohet brenda dy javësh, që do të thotë se ka mundësi të shtuara për të John Collins, Kamera e kuqërremtë dhe De’Andre Hunter deri atëherë.

PJ Uashington – Uashingtoni luajti vetëm shtatë minuta në pjesën e dytë dhe 22 minuta në përgjithësi të Shtunën për shkak të një kontuzioni të gishtit të madh. Statusi i tij për ndeshjen e së martës nuk është i qartë ende, por ekipi tashmë është me staf të shkurtër pa Cody Zeller.

Tyrese Haliburton – Haliburton ka një mavijosje kockash në kyçin e majtë dhe do të rivlerësohet brenda një jave. Glenn Robinson III mund të jetë me vlerë t’i hidhni një sy, megjithëse ai shënoi vetëm pesë pikë me tre kërcime dhe dy asistime të Shtunën.

Evan Fournier – Fournier u anashkalua me spazma të shpinës, dhe Terrence Ross u ngrit në mungesë të tij. Ai do të jetë loja me fantazi për sa kohë që ulet Fournier.

Faleminderit që keni qëndruar rreth dhe lexoni Dozën time të Dytë të dytë. Ju mund të më ndiqni, Matt Ellentuck, në Twitter @mellentuck.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu