Kuptimi nga ekipet e tjera të NBA është se Houston Rockets mund të tregtonte veteranin përpara PJ Tucker “Më shpejt sesa më vonë”, sipas Azhurnimi i së enjtes nga Shams Charania i Athletic.

Me Tucker muaj nga agjensia falas dhe pa zgjatje të kontratës, Rockets janë të hapur për ta tregtuar atë përpara afatit të tregtisë së 25 Marsit, në vend që të rrezikojnë që ai të largohet pa asnjë dëmshpërblim në sezonin e jashtëm.

Këtu është azhurnimi i fundit nga Charania, i cili citon Brooklyn si midis ekipeve për të shprehur interes. Ylli i Tucker dhe Nets James Harden u bë shumë i afërt gjatë sezoneve të fundit në Houston, dhe ata ndanë një përqafim i gjatë pas ndeshjes së së mërkurës midis Nets dhe Rockets.

Rockets kanë një lojtar veteran i cili ka intrigën e shumë prej pretendentëve të ligës: Forward PJ Tucker. Nets, Bucks, Heat, Nuggets dhe Lakers po shprehin interes për Tucker, thanë burimet. Ekipet e shumta kanë ndjerë se një marrëveshje mund të zhvillohet më shpejt sesa më vonë për Tucker, por koha ka të ngjarë të varet nga çmimi i kërkuar i Rockets. Deri tani, Houston ka kërkuar një lojtar të ri në një tregti, thanë burimet.

Tucker, 35 vjeç, është një sulmues i gjithanshëm që është në gjendje të mbrojë pozicione të shumta. Deri më tani këtë sezon, ai ka mesatarisht 4.4 pikë, 4.6 kërcime dhe 30 minuta për ndeshje.

Në të gjithë bordin, numrat e Tucker janë më të ultët për katër vitet e tij me Rockets. Sidoqoftë, si shokët e tij të skuadrës dhe trajnerët shpjeguar së fundmi, vlera e tij është e vështirë për tu kapur në statistikat themelore. Për fillestarët, Tucker është një udhëheqës i qartë veteran dhe një zë i respektuar në dhomën e zhveshjes, siç tregohet nga dëshmitë e atyre që janë vazhdimisht rreth tij.

Për më tepër, ka përfitime shtesë nga qëndrueshmëria dhe qëndrueshmëria ekstreme e Tucker. Që daton në 2012-13, sulmuesi 6-këmbë-5 ka luajtur në më shumë ndeshje nga çdo lojtar i NBA në çdo skuadër. Këto janë ndër shumë arsye pse menaxheri i përgjithshëm i Houston Rafael Stone ka të ngjarë të ketë një çmim të lartë për Tucker, edhe në moshën 35 vjeç dhe në një vit kontrate.

Rockets (11-23) hyjnë në pushimin All-Star në një seri humbjesh 13 ndeshjesh, e cila është më e gjata si ekskluzivitet në mbi 20 vjet. Përjashtuar një kthesë të madhe, statusi i Houston si një jo-pretendent i qartë në sezonin 2020-21 do të duket se rrit shanset e një tregtie të Tucker që të bëhet.

Të ngjashme

Raporti: Nuggets, Jazz, Nets kanë pyetur Rockets për tregtinë e PJ Tucker

Woj: Raketat e interesuara për lojtar, jo për zgjedhje drafti, në tregtinë e mundshme të PJ Tucker

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu