Të hënën, Houston Rockets njoftoi se ata kanë nënshkruar rishtarin Anthony Lamb në një kontratë të dyanshme nga filiali i tyre i Lidhjes NBA G, Rio Grande Valley Vipers.

Ekipi gjithashtu hoqi dorë nga Mason Jones, i cili ishte në një kontratë të dyanshme.

Lamb, i cili doli i pastër nga Vermont vitin e kaluar, u paraqit në gjashtë ndeshje të sezonit të rregullt me ​​Vipers, mesatarisht 18.2 pikë, 8.8 kërcime, 3.7 asistime, 1.5 vjedhje dhe 1.3 bllokime. Ai goditi 41.9% nga distanca prej 3 pikësh në 5.2 përpjekje për lojë.

Ndërkohë, Jones shënoi mesatarisht 5.5 pikë, 2.1 kërcime dhe 1.3 asistime në 22 ndeshje këtë sezon me Rockets. Ai postoi një 24 pikë të lartë në karrierë në një humbje ndaj San Antonio Spurs në 16 janar.

Me Vipers që humbin të hënën në playoff-et e G League, Lamb do të bashkohet me Rockets përpara fillimit të gjysmës së dytë të sezonit. Ekipi do të ketë gjithashtu Kevin Porter Jr dhe KJ Martin përsëri për të filluar gjysmën e dytë të sezonit pas rreshtimeve të suksesshme në G League.

Ky post fillimisht u shfaq në Wire Rookie! Na ndiqni Facebook!

Të ngjashme

NBA G League: Kevin Porter Jr. i Rockets regjistron triple-dyfishin e parë të sezonit

KJ Martin i Rockets tërheq 19 kërcime në sezonin e Ligës G NBA

KJ Martin i Rockets shpërthen për 30 pikë në caktimin e Ligës NBA G

Listë

Gjurmuesi i Thirrjes së Ligës NBA G 2020-21: Lojtarët e nënshkruar nga ekipet e NBA

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu