Sezoni i NBA është thellë në gjysmën e tij të dytë, dhe ne do të jemi këtu çdo ditë jave me përmbledhjen ditore të NBC Sports Three Things to Know – gjithçka që mund të keni humbur në Shoqatë, çdo moment kyç nga një natë më parë në një vend.

1) Randle pika 40, Nike marrin katër farëra në Lindje pasi mundën Hawks

Lajmi më i madh nga kjo lojë mund të jetë ai i Atlantës Trae Young duke humbur kohën në shtrirje me një kyç të këmbës, por do ta arrijmë atë në Nr. 2 nga tre gjërat tona. E para

Prisni Knicks.

Julius Randle kishte një tjetër ndeshje masive dhe ra 40 me një nxehtësi të kuqe Atlanta Hawks ekipi, dhe Knicks nxorrën një fitore kundër Hawks. Kjo është tetë fitore radhazi për New York, seria më e gjatë e fitimit të ekskluzivitetit që kur Meghan Trainor po këndonte “All About That Bass” (2014). Ja se çfarë do të thotë në të vërtetë ajo brez:

Knicks aktualisht janë katër kandidatët në Lindje – nëse fillon playoff-i sot, New York do të organizonte një seri të raundit të parë në Madison Square Garden.

Kush e pa atë që kthehej para Krishtlindjes?

Randle ka bërë një hap në këtë sezon dhe është pararoja për të fituar Lojtari më i përmirësuar. Nuk është vetëm kërcimi nga 27.7% në 41% revole nga tre – edhe pse kjo hapi pjesë të tjera të lojës së tij – është përmirësimi i tij i lojërave dhe vendimmarrjes. Duke u kthyer në ditët e tij si Laker, Randle dinte të përdorte forcën e tij për të ngacmuar rrugën e tij drejt pikave në bojë, dhe ai ende i merr ato kova. Por tani kur mbrojtësit bien mbi të, ai e bën të djathtën të kalojë, dhe më shumë se kaq, ai mund të shërbejë si një qendër e sulmit të Knicks duke marrë vendime të zgjuara me top.

Aty ka ardhur hapi i vërtetë në lojën e tij, dhe Hawks e panë të gjithë atë.

Tom Thibodeau me meritë do të jetë në përzierje për trajnerin e vitit për ndryshimin e kulturës që ai ka sjellë në Knicks, të cilët janë të tretët në kampionat në mbrojtje. New York është një ekip i fortë, i vështirë për t’u luajtur, që lufton çdo natë – ata janë një reflektim i trajnerit të tyre.

Knicks mund të mos mbajë katër kandidatët, ka një duzinë ndeshjesh për të bërë këtë sezon dhe New York ka një plan shumë më të ashpër se Atlanta, Boston dhe Miami, tre ekipe brenda 1.5 ndeshjeve prej tyre për atë shtëpi të raundit të parë vend gjyqësor. Por pavarësisht nëse e mbajnë apo jo, kudo që të ulen në spektrin e play-off / play-in, Knicks kanë ndryshuar – për herë të parë pas një kohe të gjatë, ndihet që anija e tyre po drejtohet në drejtimin e duhur. Ata janë shumë larg nga pretendimi dhe shumë vendime të vështira mbeten përpara në atë rrugë, por të paktën Knicks tani janë në atë rrugë.

Dhe fitorja e së mërkurës mbrëma ishte një shenjë tjetër e kësaj.

2) Trae Young i Atlantës zbret me atë që ekipi e quan ndrydhje të kyçit të këmbës, nuk kthehet

Ky është një lajm i keq në Atlanta.

Trae Young u rrëzua nga ajo që ekipi e ka quajtur kyçin e këmbës në fund të çerekut të tretë të fitores së Knicks. Ai u ngjit për një notues dhe u duk se u ul në këmbët e Norvel Pelle.

Young la lojën për të mos u kthyer më. Rrezet X ishin raportuar negative, por MRI që vjen të Enjten do të tregojë shumë më tepër për atë që do të vijë më tej.

Young është mesatarisht 25.3 pikë dhe 9.6 asistime për ndeshje këtë sezon si pikë qendrore e sulmit të Hawks – sulmi i Atlantës është 11.3 pikë për 100 posedime më keq kur ai nuk është në fushë. Pa Young, Hawks kanë një sulm në pesë vendet e fundit në kampionat.

Atlanta mund të duhet të gjejë një mënyrë për të fituar ndeshje për një kohë me atë vepër sepse duket se Young mund të jetë jashtë për një kohë.

3) Magjistarët Deni Avdija bëhet për sezonin pas thyerjes së kyçit të këmbës

Ju e dini që ky dëmtim ishte i keq kur bashkëlojtari Jordan Bell mbaroi dhe mbuloi kyçin e këmbës së Deni Avdija me një fanellë stërvitje, kështu që kamerat dhe tifozët nuk mund ta shihnin atë.

Avdija pësoi një lëndim të keqe në kyçin e këmbës pak para pjesës së parë kundër Luftëtarëve. Rishtari i Wizards mori topin përsëri kur ai preu përgjatë vijës bazë dhe shkoi për një plan urbanistik por u ul me vështirësi.

Ai duhej të linte gjykatën me një karrocë.

Raporton Adrian Wojnarowski i ESPN Rrezet X tregojnë një thyerje të vijës së flokëve, dhe me këtë Avdija bëhet për sezonin.

Lojtarët e Wizards u tronditën qartë nga kjo, siç i thanë Andrew Gillis të NBC Sports Washington pas ndeshjes.

“Të shohësh një djalë të rrëzohet ashtu është vërtet e frikshme”, Daniel Gafford tha “Asnjëherë nuk e dini se çfarë do të ndodhë, kurrë nuk e dini nëse do të jetë keq apo do të jetë mirë. Sapo e pashë poshtë në dysheme, ndjeva dhimbjen e tij. E kuptoj, do të jetë një rrugë e gjatë drejt rimëkëmbjes. Por me trajnerët që kemi, ai është në duar të mira, ata do të kujdesen për të. Jam shumë i sigurt se ai do të jetë jashtë për një kohë të mirë. Tshtë e vështirë, është e vërtetë e vështirë ”.

“Unë fola me të pak pas ndeshjes, ai është në humor të mirë, ai ishte energjik, ai është i lumtur që fituam”, Bradley Beal tha “Por këshilla ime është e njëjtë që do t’i jepja vetes kur isha një rishtar: Kuptoni që trupi juaj po rritet, do të ketë shumë ulje dhe ngritje, do të ketë shumë gjëra që mund të kontrolloni, nuk mund t’i kontrolloni “

Avdija, 20 vjeç, ishte marrë Nr. 9 nga Wizards në hartimin e vitit të kaluart Rishtari nga Isreal ka pasur një sezon lart e poshtë duke u përshtatur me ndeshjen NBA dhe ka mesatarisht 6.3 pikë dhe 4.9 kërcime për ndeshje, por ka luajtur më shumë se 23 minuta në natë për Wizards.

Wizards mundi Warriors dhe një skuadër e nxehtë Stephen Curry (që u ftoh për natën); kjo ishte fitorja e gjashtë radhazi për Wizards dhe i zhvendosi ata në garën e 10-të dhe një vend në play-in në Lindje tani për tani.

Shikoni më shumë për Wizards

Renditjet e Fuqisë NBA: Joel Embiid fuqizon 76ers në vendin e parë Bradley Beal ndihet i shfajësuar duke qëndruar pranë Magjistarëve përmes zhurmës tregtare Shikoni Zionin që bën faull Westbrook vonë në kohën shtesë, Westbrook godet gjuajtjet e lira në …

Tri gjëra për të ditur: Randle bie 40, Knicks tani katër farë në Lindje fillimisht u shfaq në NBCSports.comSource link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu