Andre Drummond nuk arriti as në pjesën e parë të debutimit të tij me Lakers para se të dilte një thonj i këmbës dhe të vendoste liderin katër herë të kërcimit në anën e djathtë, ndërsa Los Angeles humbi ndaj Milwaukee.

LaMarcus AldridgeNdeshja e parë në një muaj, me Brooklyn, ishte pak më e butë – 11 pikë, nëntë kërcime dhe gjashtë asistime për ish-lojtarin e San Antonio në një fitore të freskët ndaj Charlotte.

Të dy veteranët u bashkuan me ekipet e tyre të reja pasi morën blerje, duke shtuar një listë të ekipeve të tjera që përfshijnë të sapoardhurit pas marrëveshjeve përpara afatit të tregtimit në fund të muajit të kaluar. Disa kalime kanë qenë më shkëmbore se të tjerat.

Chicago humbi katër ndeshjet e tij të para pasi bleu All-Star të Dyfishtë All-Star Nicola Vucevic nga Orlando. Denver është 4-0 që kur mori Aaron Gordon nga Magjia, i cili u kthye papritmas në një rindërtim në një sezon të dëmtuar nga dëmtimet.

” Unë nuk do ta gjykoja atë gjatë mënyrës se si ai luajti, ” tha roja i Bullgarit Tomas Satoransky të Dielën, duke iu referuar Vucevic pasi Chicago i dha fund një serie humbjesh me gjashtë ndeshje me një fitore 115-107 ndaj Aldridge dhe Nets.

“Duhet kohë për t’u përshtatur me lojtarët që erdhën dhe ne nuk kishim praktikë në të vërtetë para ndeshjes së parë. Ne jemi duke u përpjekur të mësojmë nga sesionet e filmit, në gjueti, si të luajmë me njëri-tjetrin. “

Drummond nuk kishte luajtur që prej 12 shkurtit me Cleveland kur Lakers, yjet tashmë të zhdukur LeBron James dhe Anthony Davis, u përballën me Bucks të Mërkurën.

27-vjeçari ndjeu siklet në këmbën e tij të djathtë në pjesën e parë, pastaj më në fund hoqi këpucën dhe çorapet dhe nuk pa një gozhdë në gishtin e madh të këmbës. Drummond nuk ka luajtur që nga ajo kohë, dhe akoma nuk ishte komod para humbjes së së Dielës 104-86 ndaj Clippers.

Procesi i ambientimit do të zgjasë edhe më shumë tani për një lojtar që kaloi javë të tëra në harresë në pritje të një blerjeje.

“Do të duhej pak kohë që” Dre të ambientohej gjithsesi “, tha Markieff Morris. “Ne nuk do ta shohim më të mirën prej tij ndoshta deri në 10, 15 ndeshje të tjera gjithsesi si lojtar. Sado që të punoni jashtë, në të vërtetë nuk luani në një lojë NBA, nuk do të jeni i njëjti. “

Nets po punojnë Aldridge dhe Blake Griffin, një tjetër blerje nga Detroit, në rotacionin e tyre ndërsa merreshin me praninë e rikthimit, përsëri, të rojeve të James Harden, i cili detyroi një tregti nga Houston në janar.

Kevin Durant ka luajtur vetëm një herë në dy muajt e fundit për shkak të një problemi në kërcell, duke e lënë Kyrie Irving si yllin e vetëm të Brooklyn me një prani të qëndrueshme që nga janari. Herën tjetër që të pesë aktualët dhe ish-All-Stars luajnë së bashku do të jenë të parët.

“” Ne të gjithë duam të jemi të shëndetshëm kur bëjmë atë rend të madh pas 16 majit, “tha Irving, duke përmendur fundin e sezonit të rregullt për favoritin e mundshëm për të fituar Konferencën Lindore. Pra, thjesht përdorni këtë kohë për të hedhur trupa atje që kemi fituar rishtas. Dhe vetëm shikoni se si përshtatemi. “

Gordon kishte ndeshjen e tij më të shënuar për Nuggets me 24 pikë në një fitore 119-109 ndaj ish-ekipit të tij të Dielën. Gjashtë nga 10 shportat e tij erdhën në asistime nga Nikola Jokic, i cili kishte 16 asistime ndërsa Denver fshiu epërsinë e Orlandos në pjesën e parë të 18 pikëve.

“” Duket si një përshtatje e shkëlqyeshme, “tha Gordon. Për sa kohë që Jokic ka qenë në kampionat, ai po zbehet. Thjesht duke bërë prerje, duke luajtur lojën, ai po më gjen. Shpresojmë se po ia bëj më të lehtë. Shpresoj se mund të kthej favorin. “

Victor Oladipo ishte blerja më e madhe për Miami në një tregti me Houston, ndërsa Nemanja Bjelica gjithashtu u mor në afatin e tregtimit nga Sacramento. Trevor Ariza erdhi një javë më parë në një marrëveshje të shkallës më të ulët me Oklahoma City.

Oladipo nuk luajti dy ndeshjet e para pasi u bashkua me Heat, dhe është vetëm 5 nga 21 në fushë në çiftin që ka luajtur. Miami, megjithatë, është 4-0 me dy herë All-Star në listë.

“Të gjitha këto gjëra, do të ketë pak një proces,” tha trajneri Eric Spoelstra. “Dhe të mos harrojmë se ai ndryshoi qytete. Kishte shumë ndryshime të ndryshme në protokolle dhe më pas, bum, thjesht duke luajtur lojëra, kjo do të marrë ca kohë. Por ju thjesht mund të shihni se sa ai shton në atë që ne bëjmë tashmë në mënyrë mbrojtëse. Ai përshtatet menjëherë. “

Evan Fournier, pjesa e tretë e shitjes së zjarrit në Orlando, filloi ngadalë me Boston në një çift humbjesh përpara se të shënonte 23 pikë në një fitore ndaj Houston të pafat. Celtics janë në garë për një nga vendet e fundit të playoffit në Lindje pasi humbën ndaj Miami në finalet e konferencës në flluskën e playoffit vitin e kaluar.

Rajon Rondo më në fund bëri debutimin e tij për Clippers të Dielën, 11 ditë pasi hyri në një tregti që dërgoi tre herë Njeriun e Gjashtë të Vitit Lou Williams në Atlanta.

Rondo humbi katër ndeshje me hidhërim të rrëmbyesit të djathtë para se të shënonte dy pikë me katër kthime dhe katër faul në 13 minuta. Williams ishte në tre ndeshjet e para në Atlanta pas tregtisë, por do të vijë me një çift performancash me dy shifra duke shënuar në dy fitore për Hawks.

Më shumë AP NBA: https://apnews.com/hub/NBA dhe https://twitter.com/AP-Sports

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu