Detroit Pistons rojtari rokie Killian Hayes ka një tendosje të djathtë dhe është i dyshimtë për ndeshjen e së mërkurës kundër Milwaukee Bucks, sipas raporti i dëmtimit të ekipit të martën në mbrëmje.

Hayes ishte planifikuar t’i nënshtrohej një MRI të Martën.

Newsshtë një lajm i mirë i mundshëm si për Pistons ashtu edhe për Hayes, të cilët u larguan nga ndeshja e së hënës kundër Bucks pak pas pjesës së parë pasi pësuan atë që dukej të ishte një dëmtim jo-kontakti i hip.

Me 10:36 të mbetura në tremujorin e tretë, Hayes e kishte vjedhur topin dhe ra ndërsa po kontestonte një formacion tranzitor përpjekje nga Festa e Jrue. Hayes u rrokullis në fushë nga dhimbja dhe nuk ishte në gjendje të ngrihej menjëherë ndërsa kapi zonën e kofshës së djathtë. Ai qëndroi në dysheme dhe u ndoq nga stafi mjekësor i Pistons. Ai përfundimisht doli nga gjykata për në dhomën e zhveshjes nën fuqinë e tij.

TRENDIMI: Pse Pistons po e çon mantrën ‘njeriu tjetër’ në nivelin e ri këtë sezon

ANALIZA: Pse Pistons tashmë janë duke luajtur kapak këtë sezon

Hayes kishte shtatë pikë dhe një asist në 13 minuta para dëmtimit të tij. Përmes shtatë ndeshjeve, ai është mesatar 4.6 pikë, 3.6 asistime, 1.1 kërcime dhe 2.4 kthime në 21.1 minuta për lojë. Ai ka lënë dy gara herët për shkak të dëmtimit (ndrydhja e kyçit të këmbës vs Golden State, ndeshja e së hënës). Hayes është duke qëlluar me 28.3% në përgjithësi (13-për-46) dhe është 5-për-20 në 3-pikë. Ai është 1-për-2 nga linja e gabuar.

[ Want more Pistons news? Download our free mobile app on iPhone & Android! ]

Pistons hartuan Hayes, 19, të jetë roje e tyre e ardhshme me zgjedhjen e shtatë të përgjithshme në draftin NBA 2020 në nëntor. Ai ka luftuar ofensivisht për të filluar karrierën e tij ndërsa kalon nga loja në Evropë, megjithëse mbrojtja e tij ka qenë pozitive.

Ky artikull fillimisht u shfaq në Detroit Free Press: Killian Hayes i Detroit Pistons ka tendosje të djathtë, të dyshimtë kundër BucksSource link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu